Jaki panasonic do salonu?

stan_1

New member
Witam wszystkich.
To jest mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.
Przeczytałem już chyba wszystkie wątki o plazmach i zdecydowałem się na plazmę panasonica. Proszę o pomoc w doborze plazmy. Oto mój pokój ok. 28 m2, otwarty na przedpokój i jadalnię salon.JPG
Odległość z kanapy do planowanej plazmy to ok 5-6 m2, ale z drugiej kanapy to już tylko 3-4 m2. Telewizora używamy rzadko jednak chciałbym teraz doposażyć pokój. Mam zamiar korzystać z naziemnej dvbt (Warszawa), ewentualnie dołożyć n-kę. Z czasem ps3 (jak dziecko podrośnie) okazjonalnie blue ray. Tv oglądam wieczorem.
Sprawa dość pilna...

1. jaka wielkość czy 50 cali, czy może starczy 46 cali (dotąd mam 21 cali, ale jest za mały).

2. s10, g10, a może czekać na inne modele?(np tańsze v10). Oglądałem w Blue City v10 rewelacyjny kontrast, c10 nieźle, s10 słabo. Wszystkie podpięte pod płytę demonstracyjną hd ready. W s10 kolory trochę rozmazane:( , podczas meczu trawa zlewa się trochę z nadmiaru zieleni, efekt, jakby ten tv dostawał słabszy sygnał (podpięte 3 egz. do tego samego blue raya). Innych marek raczej nie biorę pod uwagę.

3. Czy warto instalować n-kę? Czy poprzestać na dvbt. Niestety nie mogłem nigdzie zobaczyć plazm na sygnale dvbt:???:. Nie chodzi mi o ilość programów;) , ale o jakość sygnału. W sklepie mówił sprzedawca, że i tak hd tvn czy hd Discovery nadają w hd ready i lepiej kupić 50x10y. Czy tak jest rzeczywiście???:eek:

4. Czy do takiego ustawienia wystarczą głośniki wbudowane, czy dokupić 2 kolumny, choć nie wiem czy dobrze myślę, aby je ustawić z tyłu po obu stronach kanapy (myślę, że tak będzie lepiej do słuchania muzyki, ale nie wiem jak się ogląda tv z głosem z tyłu).

Bardzo liczę na jakieś podpowiedzi z Waszej strony...:grin:
Budżet nie jest ściśle określony, ale na 50v10 zwyczajnie szkoda mi pieniędzy, wolę za to dokupić jakieś stereo (jeszcze nie wiem jakie, ale to już chyba temat na inne forum).
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wielkość 50"
Zależy od kasy - jeśli V 10 - to już tylko kroczek do plazmy Pioneera :D
Oczywiście że warto nkę - Kanały HD to sama radość.
Na taka powierzchnię aż prosi się o kino domowe.
Przecież to dopiero musi zagrać !!!
Ale za mało danych - jakie zapotrzebowanie ?
Klasa cenowa ?
Jakie wątpliwości ?
 

stan_1

New member
Na 50v10 raczej się nie zdecyduję, tym bardziej na jeszcze droższego pioniera. Myślę o czymś tańszym gdyż nie oglądam TV codziennie.
Byłem wczoraj w media markt w Ząbkach i miałem porównanie 37X10, 37C10, 46G10, 46S10. Wiszą na jednej ścianie podpięte pod płytę testową hd. Ustawiłem te same nastawy, balans bieli, tryb obrazu itp.
Niezależnie od ustawień potwierdziło się to co widziałem w Saturnie w blue city: najgorszy obraz wyświetla plazma s10!!! :( :( Obraz ten odstaje od pozostałych pod względem kontrastu i czerni. Jest taki przymglony i poszarzały. Oczywiście porównywałem tylko w dwóch marketach, ale miałem możliwość zmiany ustawień i obraz był z jednego źródła. Zaskakujące dla mnie jest to, że obraz hd na X10 i C10 nie odbiega zbytnio od G10:eek: .
Na tej podstawie definitywnie wykreślam plazmę s10 z mojego kręgu zainteresowań, a szkoda, bo ta cena… Najbardziej zaskoczyły mnie plazmy hd ready, obraz naprawdę jak w G10. I jeszcze zaznaczę, że nawet po ustawieniu kontrastu w G10 na 30, a w S10 na 60 w dalszym ciągu G10 był ostrzejszy!!! :eek: (ustawienie normal, balans bieli normal). (Może stąd wyższe zużycie prądu?). Tak więc skłaniam się ku 50G10 ewentualnie X10 lub C10, tylko pytanie, czy warto płacić za okazjonalnie lepiej odtworzone filmy blue ray??? W G10 widać było wyższy kontrast niż w X10, (i znacznie wyższy niż w S10). C10 był zbliżony pod względem kontrastu do G10, jednak odniosłem wrażenie, że G10 wydawał się zawsze stonowany i odpowiednio ostry, zaś C10 momentami przejaskrawiał lub lekko pociemniał obraz. Tyle na temat dwugodzinnych obserwacji.
Kiki, mam nadal wątpliwość, czy nie wystarczy mi 46 cali ?. Rozumiem, że 50 da większy komfort, ale z ustawienia pokoju widać, że sali kinowej to ja z niego nie zrobię. TV musi stać (a może lepiej wisieć???) w tym rogu!!! Przednich kolumn też nie bardzo jest gdzie rozstawić, stąd ostrożnie podchodzę do kina domowego. Chyba, że Ty lub ktoś inny podpowiecie mi jak te kolumny umieścić, please…. :mrgreen: I wtedy oczywiste pytanie jakie to kino kupić. Jeśli kupię plazmę 46G przeznaczyłbym ok. 3 tys. W tej chwili mam tylko dvd pionier bez hdmi (chyba 310).
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

stan_1

New member
Telewizor już zakupiony 50G10e. Kiki serdeczne dzięki za te 50 cali. Wielki to on był przez pół godziny. Telewizor jest wręcz niesamowity!!!! Kosmos:D :eek:k: .
Odbiór dvbt w warszawie super:krol: . Do sygnału analogowego wolałbym jednak mniejszy.
pozdrawiam wszystkich
 
Do góry