jaki model telewizora do ps3 i za niedlugo do ps4

altair92

New member
Witam poszukuje telewizora pod ps3 i juz pod ps4 gdyz kupuje ja na premiere a tv ma byc na kilka lat . Chodzilem po sklepach i slyszalem zupelnie rozbierzne opinie ... w jednym mowia ze plazma bo za maly kontrast w zadnym wypadku z kolei w innym ze plazma najlepsza ze wzgledu na odswiezanie i kolory ... to juz calkowicie mi zamacilo w glowie . Obecnie mam lg 32 cale fullhd LCD i po prostu jest juz dla mnie za maly gdyz mam wielki pokoj ponad 20m2 i i tak musialem z lozka sie przyblizac do telewizora . Teraz poszukuje tv ktore bedzie mialo ponad 43 cal poniewaz 42 juz mierzylem i tez wydaje sie zbyt maly i bedzie posiadalo fullhd opcjonalnie 3d prosilbym o jakies konkretne porady moj budzet to 2400zl plus minus 100zl mialbym wiecej ale musze tez kupic dobre glosniki . Modele jakie w tej chwili mi przypadly do gustu to
TOSHIBA 46TL938
PANASONIC TX-P50S11E
Samsung PS50A656
LG 50PA4500
SAMSUNG LE46B550
LG 47LK530
SAMSUNG PS43E490
LG 47LD651
LG 50PK550
LG 47LV3550
47LN5406

Jestem tez otwarty na inne propozycje i zeby byl to telewizor tez w miare dobry pod filmy . Wszystki z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 

altair92

New member
Dziekuje za zainteresowanie :). Jednak sprawdzalem teraz recenzje tego tv i jest ono bardzo awaryjne ... Czy moglby ktos sie wypowiedziec kto gral na wszystkich tv (plazmie ,lcd i led) i ktory znich byl w jego oczach najlepszy ? Albo kogos kto sie przesiadl z plazmy na lcd lub leda i na odwrot zeby opisal swoje wrazenie i czy bylo lepiej gorzej ? Pozdrawiam
 

maxan

New member
Bez reklam
plazmy nie polecam...sam przesiadlem sie z LCD37" na plazme 51" - ogólnie jesli chodzi o granie i komfort ogladania to jestem zawiedziony...
 

tdx

New member
Bez reklam
Część z tych modeli to jakieś staruchy
Samsung PS50A656 <-- TV z przed 5 lat
SAMSUNG LE46B550 <-- z przed 4 lat

Teraz w samsungu aktualne modele mają literę F
 

altair92

New member
tdx dzieki za informacje bo niektore model to sa uzywane z allegro i byla by wielka gafa jakbym kupil 5 letni telewizor... widac ludzie juz sprzedaja gdy maja tv juz ledwo zipie :p . Takze mam nowe zestawienie i tym razem sa to nowe tv takze prosze tu jakiegos specjaliste by sie wypowiedzial, oto modele :
LG 47LD651
LG 47LK530
LG 50PN6500
Smart TV LED 47 LG 47LV375S
SAMSUNG UE46F5300
TOSHIBA 46TL938
LG 47LV3550
47LN5406
LC-46LE730EVNET
LG 47LW4500 na ten model jestem najbardziej napalony :p
i puki co to wszystko prosze o dokladne zapoznanie sie z modelami i wypowiedzenie sie na ich temat z doswiadczenia jak ktos je ma i uzywa do konsol .Maxan na jaki model plazmy zamieniles jesli mozna wiedziec ? Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ma za duży Input Lag .

W zależności od typu monitora LCD, efekt opóźnienia wynosi od 6 do 65ms. Wartości te są praktycznie niezauważalne w czasie pracy z tekstem, przeglądaniem stron www, oglądaniem filmów czy względnie statycznymi grami video. Jednak zaawansowane programy graficzne jak i szybkie gry video (zwłaszcza FPS, tzw. "strzelanki") wymagające szybkich zmian wyświetlanego ekranu powodują znaczny dyskomfort podczas gry lub pracy z uwagi na fakt, iż wyświetlany ekran nie odpowiada faktycznie kreowanemu przez komputer. Input lag ma istotny wpływ na wydłużenie czasu upływającego od akcji wykonanej na kontrolerach przez użytkownika (np. ruch myszą, naciśniecie klawisza), do wyświetlenia odpowiedniego stanu na ekranie. Najbardziej korzystne wartości czasu pełnego łańcucha przetwarzania informacji – od kontrolera do ekranu – w pełni akceptowane przez wymagających użytkowników komputera wynoszą poniżej 20ms.

Ekrany LCD z długim czasem reakcji matrycy zdecydowanie nie nadają się do szybkich, dynamicznych gier video.
Nakładający się na czas reakcji dodatkowy czas opóźnienia mogą wręcz uniemożliwić satysfakcjonujące używanie panelu LCD do gier oraz dokładnej pracy w różnych programach graficznych (np. w systemach CAD). Niestety producenci ekranów LCD, w obawie przed mniejszymi zyskami, często zaniżają wartości czasu reakcji matrycy (nieraz dwu- trzykrotnie), a także nie wspominają o wystąpieniu efektu opóźnienia obrazu i jego wartości.

Opóźnienie wejścia
 

altair92

New member
Dobra sprobuje inaczej czy miedzy takim 47lw4500 a moim poprzednim tv czyli lg 32lk430 bedzie duza przepasc pod wzgledem jakosci obrazu, kontrastem ,barwami , plynnoscia itp? To mi najbardziej pomoze bo szczerze powiedziawszy gralo mi sie dobrze na tamtym tv ale potrzebuje czegos wiekszego i lepsze z 3d a seria lw i lm maja duzo dodatkow w przystepnej cenie ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie od Twojego modelu zagrają lepiej. Będziesz miał też lepsze wrażenia z uwagi na przekątną .
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja od premiery ps3 użytkuję Samsung PS50A656 i nie narzekam - jedyny problem że z czasem "zmalał". Obecnie zastanawiam się nad większym (60-70 cali) z aktywnym 3d i wybór nie jest łatwy.
Tutaj wszyscy polecają panasa vt50 ale jeszcze nie jestem przekonany. Najlepiej pochodzić po sklepach i samemu organoleptycznie sprawdzić. Wybór nie jest łatwy, ale cokolwiek wybieżesz to i tak zaproponują Ci inny, lepszy. Forum przydatne jest w ograniczeniu się do modeli wartych zainteresowania.
 

Salah Ad-Din

New member
ja od premiery ps3 użytkuję Samsung PS50A656 i nie narzekam - jedyny problem że z czasem "zmalał". Obecnie zastanawiam się nad większym (60-70 cali) z aktywnym 3d i wybór nie jest łatwy.
Tutaj wszyscy polecają panasa vt50 ale jeszcze nie jestem przekonany. Najlepiej pochodzić po sklepach i samemu organoleptycznie sprawdzić. Wybór nie jest łatwy, ale cokolwiek wybieżesz to i tak zaproponują Ci inny, lepszy. Forum przydatne jest w ograniczeniu się do modeli wartych zainteresowania.

mam dokładnie takie same odczucia tylko że mam 46' ,ale juz jest stanowczo za mały :/ jednak 70' to kosztuje kupe kasy :/
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
W takim pokoju czy to będzie 46 czy 50 cali i tak będziesz się musiał przysuwać do tv. Ja mam 20-22 metrowy pokój i przy 46" musiałem siadać bardzo blisko. Teraz mam 60" i chociaż jeszcze gry nie odpaliłem, to jednak widzę już teraz, że do grania siedzenie na kanapie nie chodzi w grę. Trzeba stawiać fotel pomiędzy kanapą, a tv. Spokojne granie z kanapy to na projektorze i obrazie ponad 100". Do filmów 60" wydaje się spory (chociaż też z czasem człowiek się przyzwyczaja i wydaje mu się "70-80 cali to byłby jednak lepzy zakup"), ale w grach to już tak nie działa.
 
Do góry