Jaki LCD?

mrtito

New member
Witam. Jestem nowy tu, trochę się naszukałem na forum ale dalej nie moge sie zdecydować. Chciałbym zasięgnąć waszej rady. Mianowicie. Na dzień dzisiejszy mam LCD PHilips 32 PFL 5322, ale od kiedy przeniosłem go z szafki na ścianę drastycznie zmalał. W grę wchodzi też ściana na której wisi. Wcześniej stał jakieś 2-3m od miejsca potencjalnego widza. Teraz wisi w odległości 4,5m. I chciałbym zamiast niego powiesić większy. Tylko teraz, czy 42'' będzie za duży, czy wystarczy 37''? Narazie mam sygnał z kablówki MM. Nie najgorszy on jest na tym Philpsie ale jednak to kablówka. Nie jestem jakimś wymagającym telewidzem, choć chciałbym jednak oglądać dobrej jakości obraz. Planuje podłączyć jakąś cyfrową platformę, i zakupić PS3. Czyli jakiś FULL HD byłby lepszy. Pokój raczej nie nasłoneczniony bo jak zasiadam przed tv to słońce już nie pada przez okno. Kąt oglądania - raczej na wprost. Ilość osób - 2 do 3. Cena tv - 3500 d0 4000 pln. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Kup TV przynajmniej 42 cale z takiej odległosci:) tylko w tym przedziale cenowym niczego dobrego raczej nie kupisz...
 

mrtito

New member
No właśnie więcej niestety nie mogę wyłożyć na tv. W którym kierunku mam szukać? Sharp, Toshiba, może LG? Tv będzie kupowany przez internet także napewno taniej niż w sklepie (choć nie zawssze).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
duża odległość zamazuje szumy i niedoskonałości . To tak jakbyś poszedł dziś do kina gdzie jest olbrzymi extra i malutki ekran.
A siedzisz na końcu sali. Przy 4,5 metra wielkość 52" jest extra.
 

mrtito

New member
No to widać że sie wogóle nie znam. Jeśli chodzi o kąty to tak jak napisałem oglądam praktycznie Z kąta 90 stopni, no może druga i trzecia osoba patrzylaby z kąta 85 stopni. Także raczej to nie stanowiłoby problemu. Brak czerni? NIe mam pojęcia czy bym to zauważył. Być może moje oko nie jest tak jeszcze wyostrzone pod tymi względami. Idę sobie pochodzić po sklepach niech mi podłączą i sygnał z kablówki i coś Full HD na tych obydwu tv i dla porównania coś z wyższej półki. Wtedy będę miał rozeznanie. Dzięki za podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przejdź na Panasonica 42 V 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

japońskie kanapki.
Halo , halo czy nie wiecie kto przed chwilą zostawił kanapki ?
Tak się nie robi gdy człowiek jest głodny po całym dniu pracy.
A to tak jaby najlepszy kucharz przygotował je właśnie dla Was.
Czujcie sie dziś zaproszeni :cool:
4931991d351781d8med.jpg


Jeśli ktoś nie przepada za japońską kuchnią , to danie na słodko .......
3b214cc93aaac4a0med.jpg



albo jeszcze lepiej na Samsunga 50 A 551
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27552

Pełna kolorystyka oraz szczegółowość wywołuje tylko aplauz oglądajacych.
024_P1010195.JPG
 

mrtito

New member
Kiki proponowałeś mi Samsunga 50 A 551 więc rozumiem że jeśli się zdecyduję na Samsunga 46 A 551 to również będzie dobry wybór. Na Ceneo znalazłem juz od 3999 a 52 A 551 od 5902 także to już cena dla mnie jest zaporowa. Tylko jeszcze pytanko jakby ktoś miał doświadczenie ze sklepem internetowym "rtvcentrum". Czy są wiarygodni? Po opiniach na Ceneo widać że raczej tak no ale może ktoś z was u nich zamawiał. Zależałoby mi właśnie na zapłacie przy odbiorze po wcześniejszym sprawdzeniu tv. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mrtito

New member
LCD, plasma jakoś do mnie nie przemawia. SAm niewiem dlaczego. Mój błąd. Teraz dopiero zaczaiłem i znalazłem 50 A 551 ale plazme.
 

mrtito

New member
Więc rozumiem że w moim przypadku plasma byłaby lepsza tak? Czy chodzi tu tylko o cene? Czy o cos innego? Ktoś, kiedyś mi powiedział że nie ma sensu brać plazmy bo się lampy wypalają. To było kiedys choć i tak do końca niewiem czy to była prawda. Jak jest teraz? Czekając na Twoją odpowiedż trochę poczytałem i wyczytałem że dzisiejsze plazmy posiadają systemy zabezpieczeń "antywypaleniowych". Ale jeśli zakupiłbym tą plazmę to czy jak dokupię do tego PS3 i "n" to czy będzie równie dobrze jak na LCD?
 
Ostatnia edycja:

mrtito

New member
Mógłby mi ktoś doradzić jeszcze czy kupić Samsunga plasme A 551 czy LCD 46A551? Narazie mam kablówke MM ale albo wezmę do niej kabl. cyfrową albo "n". Będzie jeszcze PS3.
 

mrtito

New member
No i już wiem. Dzięki. Tylko trochę mnie ten pobór prądu razi ale wiem że w zależności co i ile będę oglądał.
 

mrtito

New member
I tu jest pies pogrzebany bo nie mam konta internetowego więc nie mam jak wstąpić do tej elitarnej grupy klubowiczów. W grę wchodzą jeszcze przelewy ale jak znam moją pocztę to zanim dojdzie przelew to wejdą OLED-y. Nie można jakoś przez smsa?
 
Do góry