jaki LCD kupić, prośba o pomoc

legggy

New member
witam, chcę kupić LCD (na pewno lcd), z innego postu będę się posiłkował pytaniami:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
odległość od tv będzie ok. 3 metrów

jaki sygnał ?
tv oglądam mało, sygnał mam słaby z kablówki, może kiedyś ntv, dlatego chcę mieć lcd taki przyszłościowy

jakie urządzenia do podłączenia?
na pewno xbox360, więc zależy mi na rozdzielczości, znikomym smużeniu (niski czas reakcji matrycy), często też podłączam laptopa do oglądania filmów (divx), bo wiem, że sama konsola ma DVD w sobie, więc to też ważne

jaka klasa cenowa?
tu niestety nie zaszaleję, chciałbym się zmieścić do 2500zł

więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
raczej wieczorem, w lato mam nasłoneczniony pokój, więc mam zasłony grube, ale i tak plazma odpada, dlatego chcę brać lcd
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? jw, duże, ale i tak z zasłonami duże

ile osób zasiada przed telewizorem? 2

Jaki masz ulubiony program?
sportowe, tvn24, filmy

jaki masz telewizor?
panasonic quintrix 32'', ale go sprzedam (mam już kupca)

Ma stać czy wisieć? ma stać

Co Cię wkurza w telewizorach?
w tej chwili jakość obrazu (np. na konsoli), dalej - rozmiar, noszę okulary i czasami jak czytam gazetę i spojrzę na tvn24 to wolałbym większy obraz, ostrzejszy, literki itd. lubię obrazy jasne, soczyste, bardzo wyraźne

dlatego proszę o pomoc, z racji ceny samsungi wydają się najtańsze, taki Samsung LE 40A (551, 615, 557, 558, 559, 616) albo 37A615 i 557 (wszystko z forum wziąłem)

ostatnio zauważyłem Sharpa LC-37B20E ale nie wiem czy nie lepiej wziąć jakiś rozmiar 40 lub 42, no i ta cena mnie ogranicza, modele wziąłem z forum, ale może są jakieś nowsze modele obecnie, wyczytałem że przy 'niższych' calach nie ma znaczenia czy fullhd czy hdready, ale jak sobie sprawię ntv, to może znaczenia nabierze, no i może już bym kilka lat nie zmieniał tv jakbym miał fullhd w zanadrzu, proszę o propozycje...

edit:
właśnie mam ulotkę rtveuroagd (mam sklep u siebie w mieście) i są 2 takie telewizory fullhd:
sony bravia lcd 40cali kdl-40s4000 2790zł
sony bravia lcd 40cali kdl-40v4240 3399zł
może któryś z tych?
 
Ostatnia edycja:

legggy

New member
widzę, że nikt nie chce mi pomóc :) ale może jakieś rady doświadczonego? z forum wyczytałem, że ten tańszy bravia jest zły, także co sądzicie o:

sony bravia lcd 40cali kdl-40v4240 oraz
jvc 42r90bu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wybierałbym:
Jvc 42 R 90


001_P1130409.JPG


Philips 42 7762
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26776

Pełna czysta kolorystyka.
p1080913uc9.jpg



Toshiba 42 X 3000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976
 

legggy

New member
kiki, wielkie dzięki za podpowiedzi, tutaj muszę się przyznać, że w swoim opisie źle podałem kwotę, miałem na myśli, że jak sprzedam swój, to razem na nowy będę mógł wydać tak do 3300, ale ok, czytałem opinie na ceneo i ktoś tam napisał, że Philips ma jakieś dziwne ściśnięcie obrazu (może i można się przyzwyczaić) ale jednak chcę coś już porządnego, Toshiba lepsza w opiniach, ale dziś poszedłem do euro-agd i postałem przed półką, od razu myśl, że 42cale to za dużo na 3 metry - zniknęła, to akuuuurat! ;) i tak stałem i wypatrzyłem LG 42lg7000! w sklepie wszędzie CNN leciał, obraz nie żarówa, stonowany, 100hz, nie widać smużeń (5ms) (a lubię oglądać f1 i sport), podejrzewam, że a n-ce obraz będzie wymiatał, na xboxie360 musowo, jestem bardzo za tym modelem, design, 4 porty hdmi, 100hz, ładny obraz na słabym sygnale, cena tam to 3799zł, ale chyba warto, co sądzisz, jeśli nie widzisz jakichś przeciwskazań to będę go chyba brał, masz jakieś negatywne informacje o nim? z góry dzięki za jeszcze jedną uwagę może... :)
 

legggy

New member
bardzo fajnie, że ktoś interesuje się moim tematem, ostatnio znowu wkroczyłem do sklepu, i rzeczywiście, stał tam podany JVC, tyle, że na końcu miał oznaczenie BU, no i rozdzielczość max. miał na 13xx X 7xx (nie pamiętam dokładnie);
a co sądzicie, jeśli bym się zdecydował na samsunga le40a656? mój wybór to telewizor, który dobrze będzie się nadawał do 50%konsola/50%tv, na razie znowu zmieniłem zdanie na tego samsunga teraz, chyba to dobry model?
 

janusz601

New member
Te BU to chyba mało istatne oznaczenia i napewno ma 1920 x 1080 w sklepie musiała być pomyłka no chyba ze sie myle.
Moze napiszesz w jakim sklepie to widziałes i w jakiej cenie bo tez tego szukam:)
pozdrawiam
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Jeśli do samej albo głownie TV to zdecydowanie JVC...jesli po połowie to kupiłbym tego Samsunga bo on dobrze współpracuje z konsola...:)
 

legggy

New member
@mateo
masz rację, w sklepie lg i jvc stały blisko siebie wśród innych tv i obrazy na tych dwóch najlepsze były (CNN leciał z kablówki, słaby sygnał) - na pewno było oznaczenie z BU na końcu, to nie pomyłka, wpisz sobie tego JVC do ceneo i też ci znajdzie oznaczenie z BU i bez, a widziałem go w sieci euro-agd;

no powiem tak, że ja telewizji oglądam mało, raczej wolę siedzieć w sieci i na konsoli, ale tv ogląda i lubi oglądać moja narzeczona, więc musi być też dobry do tv; znalazłem opisy tego a656 i już wiem jakie ma plusy i minusy, ale było też, że ma jakiś niski input do konsoli (opóźnienie w sygnale?) więc dlatego wybieram ten model, tylko się zastanawiam czy 46 czy 40 cali, no i na pewno chyba z sieci wezmę, bo ceny w okolicach 3300 można znaleźć, a w euro-agd stoi po 3999; jeszcze poczytam o serii 7ej samsungów i chyba stanie na tym a656;
jedyne czego się boję, to to, że lg ma 100hz, a samsung nie, więc pytanie, do czego tak naprawdę przydaje się te 100hz, do słabego sygnału (kablówka) na kanałach 'szybkich' typu sport - piłka nożna, f1? (a baaardzo lubię f1), wie ktoś?
 
Ostatnia edycja:

janusz601

New member
Miałem na mysli ze pomyłka z rozdzielczoscią (jak do mnie ten post był) Wiem ze oznaczenie BU, jest to bodajże wersja na Polske czy cos podobnego.
Ale napewno ma Full HD.
 

legggy

New member
a jak ma się ten JVC do konsoli? niski input?
a jakbyście mieli wybierać, to który ostatecznie ->
samsung 40a656 czy 42lg7000??? ale tak ostatecznie?
 

legggy

New member
wykorzystując jeszcze chwilę świąt, mam pytanie, bo chodzi mi po głowie SONY KDL 40 W 4000 - jak dla mnie 40%tv/60% gier na xbox 360 oraz laptop do oglądania filmów (ale narzeczona ogląda przede wszystkim tv) - bo byłem zdecydowany na tego samsunga a656, sony ma mpeg4, lepszą czerń, tylko ma 8ms, samsung ma podobno 4ms, czy jest tu ktoś na forum kto podpinał xboxa lub ps3 do sony i grał? czy występuje jakieś zauważalne znaczne smużenie? cenowo oba kosztują tyle samo, ale mając mpeg4 mógłbym dłużej nie zmieniać tv, proszę o radę sony vs samsung, czytałem opinie, że nie smuży, ale jak jest przy konsoli?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
mateo2121 napisał:
Jesli chodzi o konsole to jednak Samsung!
Jeśli chodzi o ....wszystko to jednak Samsung, albo "oczywiście że nie Lg". Dla ludzi którzy mają jakiekolwiek pojęcie, to to że Lg robi beznadziejne lcd nie powinno być tajemnicą. Jeśli chodzi o w4000 i laptopa to raczej nie polecam - chyba że masz w lapku hdmi bo jeśli nie to o full hd zapomnij. Na samsungu z kompem nie ma absolutnie żadnych problemów.
 

IGBT

New member
SierzantHarris napisał:
Jeśli chodzi o ....wszystko to jednak Samsung, albo "oczywiście że nie Lg". Dla ludzi którzy mają jakiekolwiek pojęcie, to to że Lg robi beznadziejne lcd nie powinno być tajemnicą. Jeśli chodzi o w4000 i laptopa to raczej nie polecam - chyba że masz w lapku hdmi bo jeśli nie to o full hd zapomnij. Na samsungu z kompem nie ma absolutnie żadnych problemów.
Mam 52W4500 i nie mam również problemów z kompem. Obraz żyleta w pełnej rozdzielczości. Gry z PC po HDMI wyglądają obłędnie.
 

legggy

New member
to już ostatnie pytanie, ale ważne, w sumie doczytałem o tym a656 i w4000 sporo (boję się tej matrycy z samsunga), więc...
czy ktoś podłączał xboxa360/ps3 do JVC LT-42R90BU??? jak ze smużeniem? oraz jak jvc współpracuje z laptopem? jeśli ktoś ma ten model i podłączał konsolę i laptopa, proszę o wrażenia!!

ps. w sumie po odpowiedzi już będę wiedział i podejmę decyzję! z góry bardzo dziękuję!
 
Do góry