Jaki LCD do ok 4000zł?

dbst

New member
Witam wszystkich.
Przyszedł czas na zmienę TV. Obecnie posiadam CRT Loewe Aventos 29".
Jednak zmiana wystroju i mebli w pokoju wymusza też zmianę TV.
I stąd prośba oczywiście o pomoc w wyborze.
Kiedyś myślałem tylko o Full LED ale z racji wycofywania się producentów z tej technologii nie będę się przy niej upierał.
A teraz dane wejściowe:

podaj jakie masz warunki :
jak słońce świeci w pokoju ? okno na południe, TV na zachodniej ścianie, słońce dokucza szczególnie zimą podczas oglądania w dzień
odległość od TV - 2,5 - 3,0m
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? przy świetle
wolisz obraz ostry czy łagodny ? raczej ostry
matryca błyszcząca czy matowa? taka żeby nie odbijało sie w niej wszystko dookoła np okno
preferowana wielkość telewizora? 40-42"
preferowana marka ? nie mam, może Sharp
czego nie lubisz w telewizorach? matrycy w której wszystko się odbija, prądożerności, awaryjności
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 50% telewizja anlogowa z kablówki Stream Communictions, 50% filmy divx odtwarzane z komputera i odtwarzacza DVD
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost i z kątów
czy ważne jest wifi ? może być, ale nie musi
czy będziesz korzystać z widgetów ?
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie, podłączony będzie komputer z dostępem do internetu
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? może być ale nie musi
ma mieć 3D ? nie
ma mieć slot na karty SD ? nie musi
ma mieć tuner DVB-S ?
jakimi złączami ? jaki masz sygnał ? kablówka analogowa Stream Communications, bez żadnego tunera jako osobne urzadzenie, po prostu kabel podłączony prosto do TV,
ile programów HD ? zero
ma stać czy wisieć ? jeszcze nie wiem

To chyba tyle. Gdby ktoś znalazł chwilkę na napisanie podpowiedzi byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
 
Do góry