jaki LCD do oglądania z odległości 80-180 cm

cfor

New member
Witam wszystkich serdecznie

po ponad 20 latach padł mi crt condor 21" i pojawił się problem jaki LCD wybrać (wielkość, firma) a oto opis miejsca i przeznaczenia LCD:

Odległość z jaką będę go oglądał to od 80 do 180 cm (zależnie czy będę leżał na rozłożonej sofie czy siedział na złożonej). Wiadomo, że jeżeli leżę moja głowa będzie niżej więc aby "pomóc" kątom zakupiłem już uchwyt ścienny z możliwością ustawiania wychylenia w pionie. Tak więc LCD będzie wisiał na ścianie (stare przyzwyczajenie z "bańki", która stała na półce wychylona lekko w dół w takim ustawieniu oglądało mi się fajnie i siedząc i leżąc).

Co mam zamiar oglądać ? filmy z komputera (który zamierzam podłączyć przez d-sub-odległość od PC to jakieś 3 metry) i programy dostępne w abonamencie radiowo telewizyjnym :) więc antena za oknem. Chciał bym też żeby miał możliwość podłączenia wzmacniacza audio i przyszłościowo jakiś tuner cyfrowy może więc chciał bym żeby miał kilka wejść "na przyszłość".

ile cali ? najbardziej skłaniałem sie ku 22 ale na 22 obraz 4:3 będzie mniejszy niz na moim poległym tv 21" (takk sobie wydumałem ) później oglądałem 26 kilka sztuk i nie wiem czy z kolei nie za duży do mojej odległości. (monitor mam 19" 4:3 iiyama 1024:1280 siedzę 70 cm od niego i jest ok)

Kupić chcę w sklepie internetowym (zawsze mam 10 dni na zwrottowaru)
Kasa jaką mam zamiar przeznaczyć na ten cel- wiadomo im mniej tym lepiej dla konta gorzej dla oka więc jak bym dostał coś w okolicach do 1500 zł był bym zadowolony ale chyba wolał bym ciut dopłacić do jakości.

wszystkim odpowiadającym na mój post z góry dziękuję ("wożę" się z tym już tydzień i niemogę nic sam wydumać)
 

cfor

New member
myślałem raczej o 22-23"

w ogóle to dzięki za odp. kurcze dla mnie to naprawdę duży problem mam uchwyt do powieszenia 100x100 i bardzo mi się podoba (zdobyczny) myślałsm nad :
Sony KDL-23B4030 ale nigdzie nie ma opinii na jego temat albo ja nieumiem szukać - ładnie by pasował z tym uchwytem uchwyt srebrny , nie wiem też jakie ma kąty i jak będzie z anteną dachową gadał


samsung le22a650 widziałem w media biała wersję jak grała na hdmi i mi się podobało (matryca chyba ta sama w białej i tej ?)


ok a teraz apel do szanownych forumowiczów POMOCYYY :)
 
Do góry