jaki LCD do oglądania z odległości 80-180 cm

cfor

New member
Witam wszystkich serdecznie

po ponad 20 latach padł mi crt condor 21" i pojawił się problem jaki LCD wybrać (wielkość, firma) a oto opis miejsca i przeznaczenia LCD:

Odległość z jakiej będę go oglądał to od 80 do 180 cm

Co mam zamiar oglądać ? filmy z komputera (d-sub) i programy dostępne w abonamencie radiowo telewizyjnym :) więc antena za oknem. Chciał bym też żeby miał możliwość podłączenia wzmacniacza audio i przyszłościowo jakiś tuner cyfrowy może więc chciał bym żeby miał kilka wejść "na przyszłość".

ile cali ? najbardziej skłaniałem sie ku 22 ale na 22 obraz 4:3 będzie mniejszy niz na moim poległym tv 21" (takk sobie wydumałem ) później oglądałem 26 kilka sztuk i nie wiem czy z kolei nie za duży do mojej odległości. (monitor mam 19" 4:3 iiyama 1024:1280 siedzę 70 cm od niego i jest ok)

Kupić chcę w sklepie internetowym (zawsze mam 10 dni na zwrot towaru)
Kasa jaką mam zamiar przeznaczyć na ten cel- wiadomo im mniej tym lepiej dla konta gorzej dla oka więc jak bym dostał coś w okolicach do 1500 zł był bym zadowolony ale chyba wolał bym ciut dopłacić do jakości.

wszystkim odpowiadającym na mój post z góry dziękuję ("wożę" się z tym już tydzień i niemogę nic sam wydumać)
 
Ostatnia edycja:
Do góry