Jaki LCD 40'-42' do 3500 - 4000 PLN

dsynos

New member
Witam,
dwa lata temu czytając to forum kupiłem Tośkę 40FX351PG. Byłem bardzo zadowolony, zwłaszcza ze skalowania obrazu, kolorów i jakości dźwięku (głośniki Onkyo). No i wygląd zaakceptowany w 100% przez małżonkę. Niestety jak u innych użytkowników wyszła wada fabryczna panelu. Teraz szukam następcy.

Moje warunki:
N-ka, DVD pioneer ze skalowaniem do 1080p, trochę naziemnej SD (polsat siatkówka i F1). Pokój duży 5x6m, dosyć jasny, TV oglądana z ok. 2,5-3 m. zarówno w dzień, jak i wieczorem. Oglądany sport, dużo bajek, raz na jakiś czas (rzadko) wieczorem film z DVD lub N-ki.

Szukam raczej dobrego telewizora, z dobrym panelem, skalowaniem, kolorami i dzwiękiem. Nie mają dla mnie dużego znaczenia DNLA, DiVX, choć dobrze jak będą. Mój typ na ten moment to Sony 40Z4500, mam możliwość kupienia za ok. 3.800 PLN.
Dla mnie w tej chwili graniczna kwota to 4.000 PLN. Może ktoś ma inne propozycje.

Z góry dzięki za wszystkie propozycje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak miałeś Toshibę 40" - to byle co nie zaakceptujesz teraz.
Ale zacznij od Sharpa 40 le 705, JVC 42 DV1, Toshiba 42 ZV 635
 

dsynos

New member
W Tośce ZV trochę się boję błyszczącej matrycy. Wiosną i latem wieczorami słońce świeci mi prosto w okna. Gdyby była ZV z matową matrycą mogłaby być moim faworytem.

Sharpa widziałem LE700 i prawdę mówiąc nie byłem zachwycony. Oglądałem sygnał N-ki i wydawało mi się, że na mojej Toshibie było lepiej. A LE705 ma chyba tą samą matrycę co LE700, tylko dodatkowo 100 Hz.

JVS nie widziałem.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Mialem ten sam dylemat z blyszczaca matryca, bo mam sloneczny pokoj. Ale okazalo sie ze jest bardzo dobrze i jestem z zv baaaardzo zadowolony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie najlepiej - poproś o prezentację w domu. Wówczas nie popełnisz żadnych błędów w wyborze i nie musisz kupować w ciemno.
Do prezentacji poproś :
Sony 40Z 4500
JVC 42 dv1
Sharpa 40 LE 705 lub Toshibę 42 zv 635
 
Do góry