Jaki LCD 37-40 Cali do 2200zł ?

sixis

New member
Witam
Proszę zainteresowane osoby o pomoc w wyborze pierwszego w życiu LCD :)

Poniżej podaje najważniejsze informację które mogą pomóc.

preferowana marka? - brak
preferowana wielkość ekranu? - 37 - 40 cali ( 42 cale się nie zmieszczą ;)
jaki sygnał ? - kablówka analogowa
jaka odległość od ekranu? - odległość 3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? - kablówka analogowa,odtwarzacz DVD,laptop
jaka klasa cenowa? - do ok. 2200 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - dzień i noc (salon)
jakie masz nasłonecznienie pokoju? - duże
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
ma stać czy wisieć? - stać
czego oczekujesz od telewizora? - MPEG-4,100Hz,dobra jakość analogowego obrazu SD,możliwość bezproblemowego podłączenia laptopa do oglądania z niego filmów i internetu:)
full HD czy HD ready? - Full HD
jakie programy najczęściej oglądasz - wszystkie + filmy Divx
jakie złącza - hdmi,do podłączenia laptopa,euro i może usb

Z tego co czytałem to do kablówki ponoć lepsza Plazma ale ze względu na bardzo jasny pokój oraz chęć podłączenia laptopa lepszy LCD:niewiem:

Jeśli możecie to podajcie preferowane 37" i 40"

Dziękuję za pomoc:blagam:
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Wszystko masz w Toshibie. Także najlepszą obróbkę Tv standardowej! 40XV733 jest w euro za 2190zł! Nie warto przepłacać za Sonego 40Ex500 za 3450zł, który jest słabiej wyposażony niż Toshiba! Samsung 40C650 jest także drogi, a ma bajery multimedialne niepotrzebne przy połączeniu Tv z laptopem. Ma też błyszczący ekran. Plazmy(ine niz panasonic) odbijają światło za dnia, ale do Tv standardowej dobre są jednak plazmy i LCd Toshiba! W razie pytań o szegóły na priv a o cenę do Kikiego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ponieważ ma to być pierwszy Twój telewizor - to dobrze byłoby żeby wybór był extra i przynosił więcej radości niż zmartwień . Moja rada dozbieraj jeszcze trochę kasy i będzie super dla takich potrzeb.

Jeśli przekrój cenowy nie naruszalny wybrałbym Toshibę 37XV 733
 

sixis

New member
Bardzo dobre opinie o XV733 które zachęcają do jej kupna,ale wypatrzyłem jeszcze inne modele Toshiby tak do porównania i może powiecie coś na ich temat żeby całkiem rozwiać wątpliwości:)

1.Toshiba 37RV685D
2.Toshiba 37XV635DG
3.Toshiba 40LV685

Są to starsze modele niż XV733 i w niższych cenach plus mają możliwość oglądania Divx z usb czego niestety nie ma w XV733 co jest dla mnie dziwne.
Czy oprócz braku Divx i tego że są to starsze modele jest coś co je bardzo różnie lub działa na ich niekorzyść względem XV733?

Dziękuję i pozdrawiam.
 

destructor

New member
Bez reklam
A teraz zastanów się czy wygodnie będzie ci wstawać i podłączać pena z boku telewizora, czy lepiej go wetknąć do odtwarzacza bluray/dvd z przodu, którego kupisz za niewielkie pieniądze ;)
 

yorik

New member
Bardzo dobre opinie o XV733 które zachęcają do jej kupna,ale wypatrzyłem jeszcze inne modele Toshiby tak do porównania i może powiecie coś na ich temat żeby całkiem rozwiać wątpliwości:)

1.Toshiba 37RV685D
2.Toshiba 37XV635DG
3.Toshiba 40LV685

Są to starsze modele niż XV733 i w niższych cenach plus mają możliwość oglądania Divx z usb czego niestety nie ma w XV733 co jest dla mnie dziwne.
Czy oprócz braku Divx i tego że są to starsze modele jest coś co je bardzo różnie lub działa na ich niekorzyść względem XV733?

Dziękuję i pozdrawiam.

Zwróć uwagę, że wersje xv733 poważnie się różnią między sobą w zalezności od wielkości matrycy. Najlepsza jest niewątpliwie testowana przez kikiego 40xv733 ze względu na mega kontrast statyczny. Ale podobno już wersja 37 ma wady, byc może wynikające z gorszej matrycy. A 32 ma taki sam kontrast jak 37 (chyba nawet nieco mniejszy). Osobiście porównywałem swojego czasu 32xv733 do 32ex500 na sygnale SD i lepiej wypadał Sony, ale wiadomo jak to jest z porównywaniem w warunkach sklepowych...
Sam mam poważny dylemat z tymi TV, bo na ogolnie byłem prawie zdecydowany na tą Toshibę w 37 calach (przemawiało do mnie rzekome dobre skalowanie) ale w obecnej sytuacji albo przemebluję mieszkanie i wezme 40'' albo dam sobie spokój z xv733 i bedę szukał dalej...

Co do modelu xv635 to w innym wątku można sporo poczytać o technicznej usterce tego modelu związnej z odtwarzaniem dźwięku (przyznała się do niej samam Toshiba).

Szczerze mówiąc gdyby nie mała odległość z jakiej będę oglądal tv i jasny pokój to zdecydowałbym się na plazmę...
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Xv635 nie ma DLNA, Sound navi(ręczny equalizer dźwięku) i ma słabszy kontrast, ale odtwarza divXy z USB(niepotrzebny bajer, który kosztuje). RV635(685)-bardzo dobry TV 50Hz. 40LV685(733)-model o klasę niższy niż RV685. Coś jak Sony 40EX400. Warto inwestować w nowe modele, bo są tańsze, bardziej energooszczędne, multiumedialne i mają wyższy kontrast.
 

sixis

New member
hehe destructor no dokładnie,mam dvd z wejściem usb z przodu wiec to nie problem,ale tez to nigdy nie był dla mnie priorytet to usb z Divx w lcd tylko zapytanie:)

yorik "Szczerze mówiąc gdyby nie mała odległość z jakiej będę oglądal tv i jasny pokój to zdecydowałbym się na plazmę..." też miałem taki dylemat ale jednak więcej opcji było za lcd:)

Wszystkim dziękuje za porady i ogłaszam że zdecydowałem się na XV733 oczywiście 40":eek:k:

I od razu kolejne pytanie dotyczące podłączenia laptopa do XV733,laptop Toshiba A300 1T2:-D z kartą Radeon HD 3470 z wyjściami D-sub i S-video...

1.Czy najlepszym kablem do podłączenia tych sprzętów będzie kabel D-sub&D-sub i dźwięk przez jack??
2.W jakiej max rozdzielczości lub jakiej optymalnej będzie obraz z lapka na lcd??

Karta daje możliwość ustawienia rozdzielczości na laptopie max : 2048 na 1536
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Najlepiej połączyć kablem LAN i korzystać z funkcjonalności DLNA. Przez kabel PC: 1366/768, a z LAN full hd.
 

Adam75

New member
A jak się ma jakość matrycy w rozmiarze 46" w stosunku do 40" w XV733? Także są jakieś różnice na niekorzyść większej przekątnej?
 

Adam75

New member
Dokładnie chodzi mi o to czy w 46" jest ten sam typ matrycy(chyba S-PVA)co w 40"? Z postów użytkowników wynika, że 37 i 32" mają gorszy kontrast przez prawdopodobne zastosowanie matrycy MVA.
 
Do góry