Jaki LCD 32'' do oglądania meczów?

phubmat

New member
Witam.
Mam prośbę aby doradził ktoś jaki telewizor wybrać.
Wymagania:
1) Koniecznie 32'' = koniecznie LCD - mam tylko ok. 80 cm miejsca na ścianie.
2) Koniecznie 100 Hz - ponieważ głównie będę oglądał mecze (jednak widać różnicę, sprawdziłem w sklepie: 2 telewizory obok siebie, ten sam mecz, jeden na 100 Hz, drugi na 50 Hz - obraz w telewizorze 100 Hz mniej smuży niż 50 Hz. Widać to też wyraźnie np. na przesuwającym się pasku z informacjami na dole ekranu).
3) W związku z powyższym ważny wydaje się też czas reakcji matrycy: in niższy tym lepszy.
4) Bardzo ważna jest cena - chcę kupić najtańszy telewizor, który dobrze będzie wyświetlał obraz (głównie mecze: piłka nożna, ale też inne dyscypliny sportu).
5) Źródło sygnału: Cyfra+ (na razie bez HD, ale w przyszłości zakładam, że przejdę na HD).
6) Inne bajery nie są najważniejsze, aczkolwiek byłbym w stanie dołożyć 50 - 100 zł za USB z możliwością odtwarzania muzyki i video oraz np. sieć Ethernet.
7) Po miesiącu przeglądania forum oraz porównując różne modele jestem bardzo zainteresowany 2 modelami (proszę o doradę który z nich lub inny spełniający moje wymagania i w podobnej cenie):
LG 32LD550 - około 1600 zł (Full HD, 100 Hz, 2,4 ms, USB)
Samsung LE32C650 - około 1690 zł (Full HD, 100 Hz, 5 ms, USB, Ethernet)
 
Ostatnia edycja:

tv-user

New member
Nie wiem jak spisuje się ten Samsung, ale testowałem przez kilka minut w MediaExpert LG 32LD550 i wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Na kilku telewizorach leciał ten sam mecz, obok stał Sony 32 cale 50 HZ i Sony 42 cale 100 Hz. Obraz na tym LG był wyraźnie lepszy od taniego Sony 32'' 50Hz a porównywalny do tego większego Soniacza: 42'' 100 Hz (kosztował coś koło 4 tysięcy).

Najważniejsze różnice, jakie widzę między wymienionymi przez ciebie tv:

1) czas reakcji matrycy
LG: 2,4 ms, Samsung: 5 ms;
2) LG nie ma sieci - Samsung ma;
3) Samsung chyba bardziej będzie odbijał światło bo z tego co wiem nie ma matowej matrycy, a LG ma chyba mat.
 

phubmat

New member
Dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi, ale czy mógłbyś uzasadnić swoją podpowiedź: dlaczego Samsung będzie lepszy?
Czytałem na forum, że ogólnie Samsungi są lepsze od LG, ale dla mnie najważniejsze jest to, aby nie było smużenia podczas oglądania szybkich scen (sport- głównie piłka nożna).
Dlatego zastanawia mnie dość duża różnica w czasie reakcji matrycy na korzyść LG (2,4 / 5 ms).
Kolega pisał, że testował w sklepie LG i odnióśł pozytywne wrażenia - może wypowie się ktoś, kto ma lub testował dokładnie ten model Samsunga i cały czas przypominam, że głównie oglądam mecze w tv bo jestem zagorzałym kibicem.
 

phubmat

New member
Zapytam inaczej:
Czy parametr "czas odświeżania matrycy" jest ważny z praktycznego punktu widzenia? Po prostu czy jest widoczna różnica w wyświetlanym obrazie pomiędzy 2,4 ms, a 5 ms?
 

GracX

New member
Bez reklam
mam tego samsunga b650 nie wiem jaka jest różnica miedzy b a c pewnie subtelna bo parametry które podałeś są indentyczne do tv w zupełności wystarcza blue-ray również bardzo ładnie śmiga jedynie w grach pojawia się smużenie zależy jak na to patrzysz dla mnie to minus numer 1 w telewizorach z kolei nie przywiązuję wagi do czerni każdy ma inne gusta
 

phubmat

New member
Dzięki GracX.
Nadal się zastanawiam - więc jak Samsung smuży, to jednak coraz bardziej skłaniam się do tego LG - jak dla mnie chyba będzie lepszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mylisz pojęcia. Czas reakcji matrycy nie przekłada się na smużenie obrazu. Odpowiadają za to procesory ruchu.W grach ważniejszy jest input lag . W tej klasie cenowej Samsung mimo że ma spory input lag - to i tak najmniejszy z tych co wymieniłeś.Chcesz komfortowa grać w gry musisz podnieść klasę cenową i będzie extra.
W przyrodzie nie ma nic za darmo.
 

GracX

New member
Bez reklam
dzięki kiki za sprostowanie czyli ważniejsza jest płynność pozioma pionowa oraz skośna tak? i oczywiście input lag.

dodam jeszcze że jeśli chodzi o gry to jestem dużo bardziej zadowolony z samsunga b650 niż 750 myślę jednak że nie bez znaczenia jest tu rozmiar seria 6 to 37cali a 7 46 na dużym ekranie wszytko szybciej się wychwyci.

LG nie znam ale samsunga b650 z czystym sumieniem polecam eksploatowałem go na prawde ostro chodził nie raz 2 doby bez wyłączenia z włączonym menu ps3 nic się mu nie stało. USB oglądałem nawet filmy a formacie avi :)

pozdrawiam
 

phubmat

New member
Witam ponownie.
Plany się pozmieniały i nie kupiłem jeszcze TV, ale co jakiś czas zaglądam do tego wątku, bo jak trafi się naprawdę dobra okazja cenowa, to kupuję od razu a jak nie to czekam na przypływ gotówki.
Dużo czasu upłynęło od założenia tego wątku, więc może coś się zmieniło na rynku TV i ktoś dorzuci jakąś propozycję spełniającą moje wymagania i atrakcyjną cenowo?
 
Do góry