Jaki LCD 32 cale 100Hz HD Ready -do ok 2tysi

Misiek78

New member
Witam, trza mi Waszej rady.
Czytam i czytam róże fora, pytam ludzi w sklepach i zamiast więcej wiedzieć to ja coraz to głupszy jestem.
Na początku zagrzałem się na full HD ale juz sam się doczytałem ze dla mnie to nie ma najmniejszego sensu a za zaoszczędzoną forse lepiej 100Hz

Myślę ze w tej kategorii cenowej to udało by się coś wyszukać?
Biorę pod uwagę :
1. SHARP - słyszałem ze dobre tv robią
2. SAMSUNG - chyba ze względu na cenę - mojej Pani się podobają:)
3. LG - kilku znajomych ma i mówią że są ok - ile w tym prawdy nie wiem.

Odpadają :
SONY- drogo
PHILIPS - to samo
PANASONIC - mam awersję - siostra miała i obudowa brzęczała

Reszta typu JVC, TOSHIBA itd. -Może i dobre, ale nic o tym nie wiem i wolał bym by tak zostało, bo zupełnie mi się wełbie pomiesza:)

Moje warunki to:
Pokój 4x5m
odległość z jakiej będzie się oglądało od 2 do 4m- z różnych miejsc.
Kablówka AsterCity
Pokój nasłoneczniony raczej słabo , no latem srednio
Mam zamiar podłączyć PC z grafiką radeon HD4850
cena jak w temacie, oczywiście im taniej tym lepiej
Fajnie jak by ładnie grał, nie musi ryczeć głośno tylko ładnie

Nie prosił bym Was o pomoc, ale masakrą jest znalezienie na stronie producenta "szukajki" tylko do tv 100 Hz-owych a jak już się znajdzie coś o tej wartości np. na stronie Sharpa to piszą tam ze nie ma wejścia HDMI albo że czegoś tam innego nie ma:) - ( w rzeczywistości jest)

Skąpiec, agito, ceneo, nokaut - nie stety to samo, 2 miechy chyba bym musiał sam szukać, więc postanowiłem Szanownych Państwa poprosić o pomoc, co właśnie czynie.

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Ps.
Przepraszam, za "dubla" tematu Pana "Roberta 314", ale tamtejsze odpowiedzi nie były " dla mnie" zadowalające, a ostatni tamtejszy post był 5 stycznia:(
 
Ostatnia edycja:

Misiek78

New member
Kurcze, powiem Wam że czytałem przez ostatnie 12h HDforum - Wasze wypowiedzi. Zaglądnąłem również na inne fora jak i opinie użytkowników na ską..cu i ag..to i zwariowałem. Nagle zacząłem mysleć o tym Panasie LX85. ( o którym wczesniej nie chciałem słyszeć) - głupi byłem:)
Przewinęł się też toshiba R3500PG ale docztałem się testów i wypadły nie za ciekawie na kablówce. Więc odpuszczam.

Zostały raczej dwa modele

RD8
LX85

Pytanie do Was:) : - Który???

Jeszcze ...edit:

Dodatkowe pytanko.

Chodzi mi o podłączenie do PC - Czytałem na HDforum Panasonic i Sharp i wszyscy podłaczają kompy, ale z kompa dają syg o rozdzielczości 1024 x 7...
Ja mam zamiar dać mu 1280x1024 kablem HD, jak to się będzie miało do TV?
Do tej pory jak chcę np. oglądac film z kompa na tv (zwykły stary trup thomsona) to muszę w PC zmienić rozdzielczość własnie na 1024x768 bo inaczej widze tylko część ekranu monitora na tv, po przełączeniu oczywiście robi się siano na mońku. Coś za cos.
Jak to będzie wyglądało na w/w modelach? I który w końcu radzicie?
kiki, pisze że sharp -( w temacie panasonica), większość go b.chwali.
W temacie Sharpa jakoś nie widziałem entuzjazmu, jeśli chodzi o podłączenia PC i jakiś gierek, wręcz przeciwnie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie podałeś w takim razie ile% do czego będziesz wykorzystywał?
Ile % do kompa?
Ile do TV ?
Ile do kina?
 

Misiek78

New member
kiki napisał:
nie podałeś w takim razie ile% do czego będziesz wykorzystywał?
Ile % do kompa?
Ile do TV ?
Ile do kina?
Ze względu na resztę członków rodziny myślę, że będzie to 70% TV

Pozostałe 30% to PC i właśnie z niego filmy DVD i HD, oraz gry.

Jak by miało być tylko dla mnie, to wartości "%" by były odwrotne :):):) ale niestety.

Dzięki Kiki za zainteresowanie. Nie ukrywam że wczoraj byłem w sklepie i jakoś w oczko mi wpadł ten Panasonic ale.... sam wiesz że zawsze jest jakieś ale:)

Czekam na odp.

Ps. Plus jak byś mógł główne wady i zalety obu tv, był bym wdzięczny. Nijak nie mogę ich porównać:( To tak jak bym chciał porównać Cole i Pepsi - jeden lubi to inny co innego. Dwóch sztuk na raz do domu na tydzień mi nikt nie da:)
 
Ostatnia edycja:

szymonst

New member
Pozwolę sobie podłączyć się pod ten wątek. Mam ten sam problem z wyborem LCD 32". Waham się między Sharp RD8, Panasonic LX85 a JVC P80. U mnie 90% czasu to sygnał SD z kablówki, odległość od ekranu 2m. Już zupełnie nie wiem co wybrać.
 

arezolt

New member
Miałem ten sam problem- kilka tematów wstecz i wybrałem LX 85. Mam go od 2 tygodni i jestem bardzo zadowolony. Obraz analogowy z kablówki- super.;)
 

echo84

New member
arezolt napisał:
Miałem ten sam problem- kilka tematów wstecz i wybrałem LX 85. Mam go od 2 tygodni i jestem bardzo zadowolony. Obraz analogowy z kablówki- super.;)

ja mam go natomiast od wczoraj:) z tym super to bym nie przesadzał:) niektóre mecze piłki noznej, szczególnie gdy kolory są jaskrawe... czytaj pięknie zielona murawa... i czerwone koszulki... to koszulki nie nadażają za piłkarzami... tak troszke podwójnie widać.... ale mówię, że to nie na wszystkich meczach... np MŚ w piłce ręcznej calkiem poprawie pokazywał...
a mam zwykłą SD z UPC...

nie żałuję zakupu i mogę polecić:)

Ciekawy jestem jak by pokazywał te mecze na cyfrowej kablówce z upc albo C+ bądż polsacie cyfrowym:]
 

echo84

New member
skylla1 napisał:
Niektóre mecze tak są po prostu nadawane i nawet na crt to widać.

o nie nie nie:p nie znam sie jakos wybitnie na tv... ale na moim ctr nigdy takich rzeczy nie widzialem... a tv mial z 15 lat...
 

skylla1

Member
Bez reklam
No widzisz, a ja na moim byłym naprawdę dobrym CRT i niezłej kablówce (także cyfrowej) widywałem nie raz transmisje meczów z rozjechanymi kolorami lub (cyfrowo) z pixelozą na krawędziach. Zresztą jesli na niektórych transmijsjach jest OK to chyba oczywiste, że winny jest sygnał a nie telewizor. Co innego, gdyby wszystkie mecze tak wyglądały.
Winne mogą byc też kable (zwłaszcza scart).
 
Do góry