Jaki kabel HDMI-DVI

acidi

New member
Witam

Chce podłączyć komputer stacjonarny (kart graf EVGA GTX 260 SSC) do LCD Sharp 42X20E . Wiem , że potrzebuje kabel HDMI-DVI. Wiele tego jest na rynku ale może ktoś bardziej doświadczony wskaże mi najbardziej odpowiedni np z alledrogo.pl . Chce przed wszystkim ogladać filmy w FullHD ( Moze znacie jakies dobry player? na chwile obecna korzystam z WMP + Core AVC 2.0) . Przy okazji przyda sie tez wskazanie na kabel HDMI-HDMI. PS Chyba ,ze wystarczy zakup jednego kabla hdmi plus przejsciówka hdmi-dvi do komputera ?

Dziękuje i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

butcher23

New member
Jeśli kabel ma być max. 2m to możesz kupić jaki bądź
Ja osobiście mam firmy Vivanco ze złotymi końcówkami

Ja mam w laptopie wejście DVI (24+5 pinów)
Na 2 wejściach mam niby dźwięk, ale nie mam gdzie u siebie kupić takiego kabla
Ma ktoś podpięte może dvi-hdmi, aby był głos??
Jeśli coś musiałbym podpiąć kablem jack-jack

Piszcie jeśli ktoś ma tak podpięte i jak to wygląda
 

timbot

New member
Bez reklam
Oczywiscie nie musisz kupowac kabla dvi-hdmi, ale mozesz przejsciowke i kabel hdmi-hdmi.

nie wiem jak to jest z przejsciowkami innych firm, ale wiele kart graficznych mozna polaczyc z dzwiekowymi i przez dvi wypuścić również dzwięk (w moim GTX260 działa). Jeśli do kompa mialeś dołączoną przejściówkę DVI-HDMI to chyba lepiej ją zastosować.
 

acidi

New member
Jak podłączałeś swojego gtx 260, sam kabelek hdmi-dvi ? Czy moze korzystałeś dodatkowo z kabelka spdif - wyjscie na plycie glownej i wejscie na karcie graficznej ?

PS
Kupilem kabelek 5metrow hdmi-dvi marki Digitus link :DIGITUS: Accessories
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
plyta podpięta z kartą kabelkiem sp-dif (właściwie to jak dipolek taki kabelek wygląda, na dwa piny). Używam kabla hdmi-hdmi oraz przekładki dvi-hdmi dostarczonej razem z kartą graficzna.

(jak kupilem kompa, to zapomnieli mi ten kabelek podpiąć :) , dobrze, że dostałem pudełko po grafie )

możesz poszukać na karcie graficznej tego podpięcia - są to dwa małe bolce (piny) opisane odpowiednio.

upierdlistwo jest takie, że żeby działał dźwięk po hdmi, to muszę aktywować wyjście cyfrowe (sp-dif out) i działa albo tylko cyrfowe (i grafa) lub zwykły analog do głośników PC. Nie rozkminiłem jak aktywować oba na raz. Dzwięk - wbudowany realtek HD.
 

pkomp

New member
sprawdź w ustawieniach realteka czy możesz wysłać dwa różne źródła dźwięku - w niektórych jest taka opcja - niestety to nie będzie jedno źródło
jest w tym kibel - trzeba tez przestawiac sobie w panelu sterowania aktywne wyjście

o ile dobrze sie orientuje to w ati serii 4xxx dźwięk mozna uzyskać tylko przez przejściówkę dvi-hdmi - po kablu podobno cisza
 

portis

New member
Witam, pozwoliłem podłączyć się pod temat bo też nie wiem jaki kupić kabel HDMI-DVI. Długość to 7,5m i chcę się zmieścić w kwocie 100zł. A tej cenie na allegro mozna kupić na przykład kable Vitalco - warto kupić takie coś?? :
Kabel HDMI/DVI(24+1) chrom 7,5m (077-7,5 (1173448632) - Aukcje internetowe Allegro
Zastatnawiam się jeszcze nad Vivanco w okazyjnej cenie, marka pewnie lepsza, z tym że aż takiej długości nie potrzebuję:
OKAZJA!!!PRZEWÓD HDMI--DVI 10M VIVANCO OFC GOL (1184901740) - Aukcje internetowe Allegro
 

Fatal1ty

New member
A nie lepiej kupić przejściówkę dorzucaną do kart graficzny dvi na hdmi i do tego kupic zwykly kabel HDMI??? Ja tak podłączałem gtx 285.
 

portis

New member
Chyba zdecyduję się na kupno normalnego kabla HDMI i przelotki na DVI. Miał ktoś z Was do czynienia z kablami Connect - Tech?? Warto dołożyć do niego parę-dziesiąt złotych czy kupić Voice Krafta?? - długośc to 7m.
 

patigolus

New member
potrzebuję 1 - 1.5 m kabla HDMI-HDMI. Warto wydawać kasę na drogie kable czy kupić tańszy? Ewentualnie jakiej firmy? Będę podłączał odtwarzacz BD oraz laptopa.
 
Do góry