Jaki głośnik wysokotonowy do kolumny centralnej

Cezarek21

New member
Witam,
bardzo proszę o radę gdyż spalił mi się głośnik wysokotonowy w kolumnie centralnej MAGNAT SUPREME CENTER 250.
Ogólnie to albo od początku było coś z nim nie tak, albo był tak słaby, ponieważ cały czas miałem wrażenie, że wysokie tony były przeostrzone, zniekształcone, zawsze przy wokalu słów zaczynających się na literę: T, C, K, S. Na kolumnach stereo jest wszystko OK.
Mam pytanie jaki kupić "DOBRY" głośnik wysokotonowy, tak aby naprawdę góry były miękkie i czyste?
Podam dane tej mojej kolumny: Moc max. 150W, ciągła 80W, impedancja 4-8 ohm, dwudrożny.
Średnica całego głośnika wysokotonowego 7,5cm.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Albo musisz kupić oryginalny, taki sam przetwornik, albo oddać całą kolumne do przeróbki komuś, kto się na tym zna. Znaczenie będzie miała skuteczność tego głośnika, parametry zwrotnicy, jego pasmo przenoszenia itd. itp. To nie jest takie proste.
Równie dobrze zresztą możesz mieć coś uwalone w zwrotnicy i dlatego tweeter grał kiepsko aż w końcu wyzionął ducha.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja bym kupił taki sam jak w oryginale. Przy dobrze dobranej elektronice nie powinno nic się spalić. Spalić wysokotonowiec można poprzez przesterowania, które powoduje podpięcie zbyt słabego wzmacniacza i dawanie bardzo głośno lub poprzez bezmyślne podbijanie sopranów na amplitunerze. Może to po prostu była jakaś wada samego głośnika od nowości? Czemu akurat w centralu miałby Ci się spalić a we frontach nie?
 

Cezarek21

New member
Moje fronty to PIONEER ROSITA ELECTORNICS PROFI 120 i co by kto nie mówił dla mnie grają bardzo ładnie i szczegółowo, ampli to Kenwood 5x50W DTS DOLBY modelu nie pamiętam. Ampli chyba nie za słaby do takich kolumn?
Całość podpięta przez SPDiF do karty Creative SoundBlaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion. Dźwięk ustawiony na DTS i x-fi crystalizer na 50%.
Czyżby wina zbyt wysokich sopranów przez ten crystalizer??
 
Do góry