Jaki energooszczędny telewizor Full HD 48"-50" do 3.500zł

buba1234567

New member
Jaki energooszczędny telewizor Full HD 48"-50" do 3.500zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
- 19m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
- Z kanapy [wprost] 2,50m, z fotela [troszkę bokiem] 2,8m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
- 1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
- Głownie ogląda jedna osoba troszkę bokiem, czasem ja oglądam na wprost.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
- Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju?
- Z boku po południu

7. Jaki masz obecnie telewizor?
- Sony KDL-32V4500 32" LCD z 2009

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
- Najwyższą klase energetyczną, ma brać mało prądu. Hmm, na pewno odtwarzanie USB avi, mkv, mp4, co do reszty to jeszcze nie wiem.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
- Kablówka analogowo, naziemna cyfrowa.

10 .Jakie urządzenia?
- Może czasem laptop.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
- 8

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
- Nie wiem.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
- Ja rzadko oglądam telewizję, raczej seriale [aktualnie avi, pewnie na nowym tv mkv], druga osoba ogląda tvp info, superstację, tvn24, travel channel, tvn, tvn style, rzadko tvp2.

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
- Nie wiem, na pewno to sprawdzę.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
- Nie.

16. Preferencje co do marki?
- Ma być solidna, kupiliśmy w 2009 Sony 32" za około 2.500zł i działa bez usterek.
Jak ostatnio byłem w Saturnie to sprzedawca pytany o Philipsa odradzał, bo mówi że dużo problemów z oprogramowaniem. Ale po chwili słyszę jak inny sprzedawca zachwala Philipsa innemu klientowi. Chociaż widziałem na ceneo przy jakiś Philipsach o problemach z softem. Więc nie wiem. Ten pierwszy sprzedawca co odradzał Philipsa, na pytanie jakie marki są solidne, odpowiedział: Samsung [ mu jakoś nie ufam], LG i Sony [z kolei Sony też ma tego Androida więc nie wiem]. Także jak się nie znam.


17. Preferencje co do wielkości?
- Dobra dla odległości 2,5 i 2,8m czyli chyba dobry zakres 48"-50"?

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
- W moim z 2009 denerwuje mnie wolne przełączanie kanałów, ale mogę na to przymknąć oko jeżeli ogólnie będzie jakościowy i spełniał pozostałe wymagania.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
- Po południu

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
- Ma być solidny więc interesuje mnie cena, która mi to zagwarantuje z tego co się orientowałem to chyba 2.500-3.500zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?


Główną cechą poza solidnością wykonania, jakością, bezawaryjnością i dobrym obrazem ma być energooszczędność czyli najwyższa klasa A++ [chyba nie ma wyższej?]
Z tego co patrzyłem, to mniej więcej jest tak, że telewizory LED są najbardziej energooszczędne i 40-43" biorą 33-36W, tv 48"-50" biorą 46-49W. [Wg IEC 62087 Ed.2].

Mój obecny 32" tv lcd bierze około 100W.

Aha, z tego co czytałem to w marcu/kwietniu co roku wchodzi nowy rocznik tv do sklepów czy orientujecie się czy pojawią się jakieś jeszcze bardziej energooszczędne niż te co są teraz w sklepach?

Rozumiem, że teraz najbardziej opłaca się kupować tv?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Sony 50W809
- Philips 49PUS7100
- Sharp 49XUF8772
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z kalibracją.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
A co Ty tak z tą energooszczędnością? Praktycznie każdy TV LED FHD jest sam w sobie energooszczędny i pobór mocy dla rozmiaru 50" w przedziale 60-80W to norma. Jeżeli nie zależy ci na płynności obrazu i bardzo dobrej jakości, a jedynie szukasz jak najbardziej energooszczędnego telewizora to zobacz 48W705c w klasie A++.

Aha, z tego co czytałem to w marcu/kwietniu co roku wchodzi nowy rocznik tv do sklepów czy orientujecie się czy pojawią się jakieś jeszcze bardziej energooszczędne niż te co są teraz w sklepach?
Ten aspekt jest akurat najmniej ważny i nie wydaje mi się żeby kogokolwiek interesował wątek klasy energetycznej nowych modeli telewizorów. Każdy skupia się na tym co nowego przyniesie nowa linia, jakie będę matryce, jakie rozdzielczości i w jakich rozmiarach, jakie ceny itp. A+++ raczej nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

sentyzibi

Well-known member
LED jest oszczędniejszy niż LCD,

Trochę niefortunny skrót myślowy, ale to racja LCD z lampami LED są bardziej energooszczędne niż starsze LCD z podświetleniem CCFL. Jednak nie liczyłbym na to, że nagle pojawią się ekrany LCD ze zużyciem prądu rzędu kilku watów, więc z zakupem nie ma co zwlekać.
 

buba1234567

New member
Zwykle jak wpisuje w wyszukiwarkę A++ i przekątna, to zostaje się mało tv do wyboru. Jak to jest? Czy jak wybiorę tv A++, to będzie gorszy obraz niż w tv A+? Myślałem, że np. jasność w tv A++ i tak mógłbym podkręcić i po prostu zużywałby więcej prądu. Myślałem, że tv z A++ mają też dobre pozostałe parametry, czy mamy tu jakiś kompromis na jakości i lepiej brać A+?

Z tego co czytałem: TV 50" z A++ biorą w typowym trybie [IEC 62087 Ed.2] około 45W, a 50" z A+ biorą około 69W.

Zastanawia mnie też to, że np. 50" LG 50LF652V bierze 69W, a większy 55" LG 55LF652V pobiera 65W? Czy te dane są wiarygodne?


p.s.
4K chyba nie ma sensu kupowac?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że już jest sens, bo dobre modele 4K świetnie upscaluja obraz.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Zwykle jak wpisuje w wyszukiwarkę A++ i przekątna, to zostaje się mało tv do wyboru. Jak to jest? Czy jak wybiorę tv A++, to będzie gorszy obraz niż w tv A+? Myślałem, że np. jasność w tv A++ i tak mógłbym podkręcić i po prostu zużywałby więcej prądu. Myślałem, że tv z A++ mają też dobre pozostałe parametry, czy mamy tu jakiś kompromis na jakości i lepiej brać A+?

Z tego co czytałem: TV 50" z A++ biorą w typowym trybie [IEC 62087 Ed.2] około 45W, a 50" z A+ biorą około 69W.

Zastanawia mnie też to, że np. 50" LG 50LF652V bierze 69W, a większy 55" LG 55LF652V pobiera 65W? Czy te dane są wiarygodne?
Litości. Producent zawsze podaje zużycie energii na standardowym sygnale testowym, ale jeżeli Tobie aż tak bardzo zależy na takich szczegółach, to najlepiej kup sobie jakiś miernik i wybierz się osobiście do sklepu, aby to sprawdzić na różnych ustawieniach obrazu. Otrzymasz w ten sposób czarno na białym dokładne wyniki poboru prądu przez konkretny model telewizora, na danym ustawieniu obrazu, po czym porównasz je z tymi, które podaje producent. Ja osobiście nie widziałem jeszcze ludzi biegających po sklepie i dokonujących takich pomiarów podczas noszenia się z zamiarem zakupu TV.

Piszesz też, że w większości oglądacie wiadomości i seriale TVN (zakładam, że to pewnie te nasze polskie "superprodukcje"), a sygnał czerpiesz z kablówki analogowo naziemnej cyfrowej (cokolwiek to oznacza), więc moim zdaniem 120 Hz matryca jest ci do niczego potrzebna. Podałem wcześniej bardzo dobry model TV Sony 48W705 w klasie A++, któremu warto się przyjrzeć i gdzie wg informacji producenta, pobór prądu wynosi zaledwie 49W. Na taki rozmiar telewizora jest to moim zdaniem znakomity wynik. Jeżeli jednak to w dalszym ciągu za dużo i taki wynik nie jest dla Ciebie satysfakcjonujący, to może lepszą alternatywą w tym przypadku byłby po prostu zakup radia?
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nie należy popadać w paranoję z tą energooszczędnością TV. Ja rozumiem, że pobór w plazmach był bardzo duży, ale w LED-ach czy to jest pobór 70W, 100W czy 120W, to różnice w skali roku, jeśli chodzi o koszty, są śmiesznie małe. Są pewnie i takie osoby, które by oczekiwały, że TV 55" będzie miał pobór prądu na poziomie 20W hehe
 

buba1234567

New member
Piszesz też, że w większości oglądacie wiadomości i seriale TVN (zakładam, że to pewnie te nasze polskie "superprodukcje"), a sygnał czerpiesz z kablówki analogowo naziemnej cyfrowej (cokolwiek to oznacza), więc moim zdaniem 120 Hz matryca jest ci do niczego potrzebna. Podałem wcześniej bardzo dobry model TV Sony 48W705 w klasie A++, któremu warto się przyjrzeć i gdzie wg informacji producenta, pobór prądu wynosi zaledwie 49W. Na taki rozmiar telewizora jest to moim zdaniem znakomity wynik. Jeżeli jednak to w dalszym ciągu za dużo i taki wynik nie jest dla Ciebie satysfakcjonujący, to może lepszą alternatywą w tym przypadku byłby po prostu zakup radia?

Ja na tv będę od czasu do czasu oglądał tylko seriale, pliki mkv, avi i mp4 w 720p i 1080p.

Przeglądając internet zwróciłem uwagę na Sony 48W705, ale jak poszedłem do sklepu to zobaczyłem, że wygląda tandetnie.

Ostatnio zacząłem patrzeć po sklepach i z tych z klasy A+ spodobały mi się LG 50LF652V i Sony KDL-50W807C i dobry obraz i ładne wykonanie. Z tego, co mówili w sklepie, podobno w Sony Android już działa dobrze, w Philipsach podobno Android się wiesza. Sony miał w sklepie całą dolną krawędź bardzo ciepłą.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ja na tv będę od czasu do czasu oglądał tylko seriale, pliki mkv, avi i mp4 w 720p i 1080p.

Przeglądając internet zwróciłem uwagę na Sony 48W705, ale jak poszedłem do sklepu to zobaczyłem, że wygląda tandetnie.

Ostatnio zacząłem patrzeć po sklepach i z tych z klasy A+ spodobały mi się LG 50LF652V i Sony KDL-50W807C i dobry obraz i ładne wykonanie. Z tego, co mówili w sklepie, podobno w Sony Android już działa dobrze, w Philipsach podobno Android się wiesza. Sony miał w sklepie całą dolną krawędź bardzo ciepłą.

A co w nim wyglądało tandetnie? Moim zdaniem za te pieniądze prezentuje się ładnie. Za kwotę ponad 2 tys, nie wymagajmy tutaj cudów. Zresztą Ty będziesz oglądał telewizor na wyłączonym ekranie, czy wyświetlany obraz?

LG 50LF652V i Sony KDL-50W807C i dobry obraz i ładne wykonanie
Sony ma zawyżoną cenę jak za telewizor FHD więc darowałbym sobie taki zakup. Zobacz jeszcze J6200 a jeżeli bardzo chcesz Sony to nie W807c z 3D którego zapewne nie wykorzystasz tylko W755c. Ten LG to też dobry model.
 

buba1234567

New member
A co w nim wyglądało tandetnie? Moim zdaniem za te pieniądze prezentuje się ładnie. Za kwotę ponad 2 tys, nie wymagajmy tutaj cudów. Zresztą Ty będziesz oglądał telewizor na wyłączonym ekranie, czy wyświetlany obraz?


Sony ma zawyżoną cenę jak za telewizor FHD więc darowałbym sobie taki zakup. Zobacz jeszcze J6200 a jeżeli bardzo chcesz Sony to nie W807c z 3D którego zapewne nie wykorzystasz tylko W755c. Ten LG to też dobry model.


W Sony 48W705 tandetnie wygląda podstawka, tv u mnie będzie stał, a nie wisiał.

U mnie tv ma spełniać trzy wymagania. Ma mieć dobrą jakość obrazu, być energooszczędny i ma być solidnie wykonany i z dobrych materiałów. Hmm, ten Sony 50W807C jest chyba tylko w mediamarkt i saturnie, przynajmniej na ceneo.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
W Sony 48W705 tandetnie wygląda podstawka, tv u mnie będzie stał, a nie wisiał. .
Bo w Sony ogólnie te podstawki wyglądają tandetnie. Nawet w tych nowych modelach na 2016 podstawka moim zdaniem wygląda kiepsko. W modelu 807c podstawka wygląda praktycznie tak samo jak w W705c.
 

agricola

New member
Problemy z Androidem na Philipsach jest, to fakt. Jednak lepsze modele posiadają lepsze procesory i dużo lepiej ogarniają oprogramowanie, do takich modeli należy właśnie Philips 7100. Kolejna sprawa, to to, że Philips wypuszcza regularne aktualizacje swoich telewizorów, a wszystkie mają dostać nowego Androida 6.0.
 

buba1234567

New member
Nie kupiłem jeszcze, chciałem zobaczyć te z 2016 roku i porównać z tymi z 2015.

Zacząłem się zastanawiać czy na odległość 2,5m TV 49-50 cali to nie będzie za duży?

Z 2015 roku podoba mi się Sony KDL-50W805C za 3.000zł w Mall.pl, tej klasy w 2016 roku się nie pokazał. Najbliższy jest z nowego rocznika tv jest klasy 7,5 czyli Sony KDL-49WD759 za 2.800zł w Euro Rtv Agd.

Poza rozmiarem różnią się tym, że Sony KDL-49WD759 ma system fabryczny nie Android jak w starszym, gorszą optymalizację obrazu MotionFlow XR 400Hz [nie wiem czy ten optymalizator obrazu ma duże znaczenie? Starszy ma 800Hz] starszy Sony ma chyba 100 czy 120 Hz matrycę, ten nowy chyba 50-60Hz. W tym roku najlepsze frykasy tylko dla tv z 4k chyba.


Sprzedawca powiedział, że nowy Sony 49" z 4K za 4,500zł ma 50Hz matrycę, a rocznik 2015, których zostały im się 2 SONY KD-49X8309C ma 100Hz i on żałuje, że go nie kupił, bo kupił 50W755C. Tyle dobrego, że powiedział że Android już dobrze działa na 50W755C, czyli pewnie w 50W805C tez pewnie dobrze działa.


Sony KD-49X8309C jest za 3.800zł w morele.net a Sony KD-49X8305C za 3.900zł w neonet.



Oba Sony KDL-50W805C i Sony KD-49X8309C zeszłoroczne i oba maja w nazwach "8", pytanie czy one są tej samej klasy, czy są na tym samym poziomie w swoich rozdzielczościach? Czy różnica 800zł w cenie daje nam ten sam poziom jakości w swoich rozdzielczościach?
Sony KDL-50W805C fullHD 3.000zł i Sony KD-49X8309C Ultra HD 4K za 3.800zł.

Nie ma sensu kupować słabego 4K, lepiej kupić dobry FullHD. Czy jest sens myśleć o tym 4K? Czyt to prawda, ze na dobrym 4K sygnał FullHD bedzie wyglądał lepiej niż na tv z FullHD?


p.s. Ktoś napisał na stronie mediamarktu komentarz, że niby Sony KDL-50W805C nie odtwarza mkv, to chyba nieprawda? W specyfikacji jest, że odtwarza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry