Jaki dysk pod TL939

matiss88

New member
Witam , posiadam tv toshiba 40tl939 .
Obecnie mam dysk samsunga 200gb i spokojnie wszystko na nim śmiga po podpięciu do tv , jednak potrzebny mi jest jeszcze jeden dysk , stąd moje pytanie jaki? Głównie chodzi mi o filmy 3d i hd .
Do jakiej maksymalnie pojemności , jakie wejscie usb 2.0 czy 3.0 oraz czy są dyski z wyjsciem pod hdmi czy nie bardzo. Proszę o pomoc oraz podzielenie się własnymi doświadczeniami .
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Max pojemność z tego co pamiętam 2tb.
Z doświadczenia polecam dysku WD, Toshiby lub Goodram - mam z każdej tej firmy dysk i wszystkie działają dobrze. Kingston podobno działa też naprawdę fajnie jeśli chodzi o osiągi.
Bardziej przyszłościowe jest branie dysku z USB 3.0, pomimo że tv tego nie wykorzysta :p
 
Ostatnia edycja:

matiss88

New member
A mam jeszcze pytanie czy da radę , ustawiać jakoś napisy do filmów i,mam napisane co trzeba zmienić , ale nie widze wogóle czegoś takiego jak ustawienia napisów , czy ścieżki audio np. mam film który na laptopie jest po polsku ,a na tv jest po angielsku (a na tv ilośc ścieżek audio 1/1) . Napisy na laptopie śmigają ,a na tv pokazują krzaczki w polskich literach - BRRip ;) . Dzięki za info o dysku sprawdze czy warto przez neta zamawiać czy w sklepach są podobne ceny :) . Nie wiesz może też jeszcze czy były już tematy o jakiejś kalibracji czy ustawieniach TL939 , głównie chodzi mi o opcje zaawansowane :) ? Próbowałem szukać ale same pojedyńcze zdania znalazłem . Tutaj jest kilka porad ale to inny model , ale chyba można się do tego odnosić ? http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...a-zmienila-dotychczasowa-mysl-projektowa.html
 

methodini

New member
Napisy na laptopie śmigają ,a na tv pokazują krzaczki w polskich literach - BRRip ;) .

Ustawień napisów nie masz w tym tv, żeby nie było krzaków w polskich literach musisz ściągnąć je w formacie .srt i przede wszystkim w kodowaniu UTF-8 (albo przerobić istniejące na to kodowanie) - wtedy tv czyta je poprawnie. Najlepiej ustawić w programie NapiProjekt w opcjach aby ściągał srt i kodowanie UTF-8 i po sprawie. I jak nie chcesz mieć efektu teatru w filmach to wyłącz ClearScan w opcjach albo ustaw go max na "standardowy" .
 
Do góry