Jaki Blu-Ray Player wybrać na dzień dzisiejszy

studnia22

New member
Witam i mam pytanie jak w temacie Jaki Blu-Ray Player wybrać na dzień dzisiejszy myśle nad Panasonic DMP-BD80 ma być podłączony pod Amplifier Yamahy RX-v450 analogami i Tv LCD Toshiba 42RV633D,głośniki komplet Yamahy nie będę już wymieniał modeli bo to i tak mało ważne do tego tematu przeznaczenie Filmy Blu-Ray oczywiście, DVD,Divx przez USB (koniecznie) musi mieć wyjścia analogowe żebym mógł podłączyć z moją Yamahą co sądzicie o tym modelu panasonica czy jest w jego cenie coś może lepszego LG odpada czy wogule lepiej poczekać na nowe modele Toshiby (ze względu na tv Toshiby nie lubię mięszać firm ) tylko nic nie mogę znaleść w necie na ich temat tylko tyle że w tym roku mają się pojawić ? :confused:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kolega chce podlaczyc playera analogowo,poniewaz jego ampliyuner nie ma wejscia HDMI !
ten "test" do ktorego link wrzuciles to raczej parodia testu..:D
najwiekszy zachwyt u autora wzbudza mozliwosc bezposredniego dostepu do youtube i mozliwosc odtwarzania mkv. :D
jak mozna testowac jakosc obrazu podlaczajac odtwarzacz do odbiornika ,ktory nie jest w stanie przyjac natywnego sygnalu ?! na tym forum uzytkownicy robia sensowniejsze i bardziej profesjonalne testy....:D
ocena jakosci audio zamyka sie w jednym zdaniu
"BD 370 odtwarza pliki w formacie mp3 (320kbits) oraz WMA (384kbits)."
taka "recenzje" to mozna uzyskac od pierwszego lepszego sprzedawcy w MM....:D
do tego drugiego linku nie chcialo mi sie juz nawet zagladac po przeczytaniu tego pierwszego "testu"...

kolego <studnia> - zainteresuj sie odtwarzaczem philips 9500 - ponoc ma calkiem niezle tory analogowe.
 

LUPO78

Banned
jeżeli twierdzisz że jesteś taki orzełek w sprzętach i tylko analogowo można bo nie ma HDMI to byś wiedział że oprócz wejść analogowych amplituner Yamahy RX-v450 posiada też wejścia cyfrowe 2 optyczne i 1 coaxial zaznaczone na poniższym foto na czerwono do podłączenia których używa się takich kabelków na foto po lewej coaxial po prawej optyk-dalej nie będę komentował twojej krytyki na temat testu LG bd370 bo to bez zasadne tym bardziej że jest to chyba jedyna krytyka którą czytam o tym teście i chyba mało wiarygodna przy braku pojęcia na temat połączenia odtwarzacz do amplitunera w dźwięku przestrzennym :D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Attachments

  • rxv450_rsl.jpg
    rxv450_rsl.jpg
    151,5 KB · Wyś: 226
  • c_big217624.jpg
    c_big217624.jpg
    38 KB · Wyś: 1314

studnia22

New member
Oczywiście że podłącze optyczny ale również i analogi (czy już nie muszę analogowo) a czemu nie LG bo nie ma analogowych wyjść po drugie nie chcem paskudzić sobie pułki ze sprzętem dlaczego tak pisze mieszkam w Niemczech a tutaj LG jest po niemarkowych sprzętach najtańszą firmą także nie chcem LG bo i po prostu nie lubie tej firmy zaraz lukne tego Philipsa a co do czekania na Toshibe to nie ma sensu co ?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
adam6150 też myślałem podobnie jak Ty, ale zdaje się, że
kol. studnia22 nie o to chodzi (zapewne nie wie o tym, że PCM 5.1 (7.1) można po analogu wypuścić z BD i odtworzyć na tym ampie). On po prostu " tutaj LG jest po niemarkowych sprzętach najtańszą firmą także nie chcem LG bo i po prostu nie lubie tej firmy". Ja osobiście nie lubiem Samsunga. :D
Mam BD390 i jestem zadowolony. :)
 

Horhe Ortega

New member
Czekać zawsze można - tylko czego się można doczekać(?).Analogi w Twoim przypadku ze względu na potencjalne ścieżki dźwiękowe HD.Tu wskazana przyzwoita jakość tych wyjść(wspomniany Philips).Pozostałe("stare" formaty) najlepiej przesłać coaxialem.
 

studnia22

New member
Kolego Gatar ja to wiem dokładnie i najdokładniej w świecie właśnie chodzi mi o to żeby puścić dzwięk HD po analogach i dlatego Blu-ray Player którego szukam musi mieć analogi i pytam czy jest coś lepszego od panasonica DMP-BD80 z wyjściami analogowymi żebym podłączył dzwięk HD przez Analogi i musi mieć wyjście USB do Divx mam około 2000 filmów divx i mam dość nagrywania płyt a moja yamaha DVD-S 557 nie ma wyjścia usb żebym nie musiał zwrócić uwagi przy zakupie blu-ray playera na wyjście usb do dvix bo przecież nie kupie sobie następnego DVD jak już mam jedno bardzo dobre moim skromnym zdaniem ?? Teraz chyba będzie chyba jasne o co mi chodzi :) Najchętniej bym kupił Blu-ray yamahy ale żona nie pozwoli mi wyładować kolejne ponad 400e na sprzęt a itak nie ma w tym modelu USB a to jest dla mnie ważne :( A yamaha to moja ulubiona firma :)
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
najpierw koledzy drodzy jak adam6150 i Horhe Ortega to zorientujcie się w specyfikacji amplitunera AUDIO KLAN ť Kino Domowe ť Amplitunery ť Yamaha ť RX-V450 i piszcie cokolwiek dalej na temat przesyłania dźwięku dolby i dts jakości HD,żeby odebrać dźwięk Dolby true HD,DTS HD i Dolby Digital PLUS z BD to ampek musi też takie dekodery dźwięku posiadać ;) i wejścia HDMI,optyczne i coaxial może mieć problemy z przesłaniem,a dopiero co analog-dolby digital i dts oczywiście,ale na pewno lepiej cyfrowo niż analogowo :D
 

adam6150

New member
studnia, najlepiej zrobisz jak poczekasz na nowe modele LG. W niemczech na pewno będą wcześniej niż w Polsce. Jesli nie chcesz czekać to kup LG 390 jest wielce OK i ma wszystko co potrzebujesz (divx,mkv przez USB, wyjścia analogowe audio, nawet 7.1). Nic lepszego nie przychodzi mi do głowy.
 

studnia22

New member
czyli wychodzi na to że jak podłącze analogi to mi to nic nie da żeby mieć dzwięk HD musze również zmienić amplifier ? tylko zastanawia mnie teraz po co są te wyjścia analogowe skoro do D.D i DTS są cyfrowe wyjścia czy tylko po to że jak nie ma amplifier takich wyjść tylko jak stary to musi być amplifier jak nie ma nawet coaxial hmmm i proszę nie piszci mi żebym kupił LG bo naprawdę i tak tego nie zrobie bo nie lubię LG. Jeszcze inaczej co mają te LG czego nie ma ten Panasonic ?????
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
do dobrego wniosku studnia22 doszedłeś,musisz zmienić ampka ;) jedyny dźwięk jaki odbierzesz to w takich dekoderach jakie ma ampek no i oczywiście BD które posiada oprócz dekoderów hd ( wczytałem się w instrukcję w/w panasa tylko z hdmi odbierzesz dźwięk HD ;) strona 20 ) i nie tylko z panasa ;) -------- co do tego pytania :arrow: Jeszcze inaczej co mają te LG czego nie ma ten Panasonic ????? to na pewno wsparcie dla matroski cicha praca i szybki start płyty BD,szybszy jest tylko PS,niskie zużycie energii ---a z resztą to poczytaj se testy opinie na forum itd,ściągnij se instrukcje panasa i lg,poczytaj i dojdziesz do wniosku co lepsze ;););) tu masz specyfikacje bd370 BD370 DVD/Video TV/Audio/Video DMP-BD80 Panasonic Polska - Oferta / Odtwarzacze płyt Blu-Ray / DMP-BD80
 
Ostatnia edycja:

adam6150

New member
Studnia!!! NIE MUSISZ ZMIENIAĆ AMPLA. WYJSCIA ANALOGOWE W PANASIE 80 LUB LG 390 (NIE KUPUJ LG!!!) SĄ PO TO BY WYSLAC ROZKODOWANY PRZEZ PLAYERA DZWIEK HD DO AMPLA STAREGO TYPU ( TAKIEGO KTÓRY NIE MA HDMI).
TO JEDYNY SPOSÓB, ŻEBY NIE KUPOWAĆ NOWEO A CIESZYC SIE DZWIEKIEM HD. OBEJRZYJ DOKŁADNIE OBRAZEK KTÓRY WSTAWIŁ "LUPO" (TYŁ TWOJEJ YAMAHY) TAM WIDAĆ WYRAŻNIE WEJŚCIA ANALOGOWE AUDIO. MUSISZ DOKUPIC JESZCZE KILKA KABELKÓW TYPU "CZINCZ" I JAZDA NA MAKSA.

NIECH ŻYJĄ LG BD PLAYERY !!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

...AHA W WYPADKU ZAKUPU PANASA ZAPOMNIJ O mkv PRZYNAJMNIEJ NARAZIE.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Studnia22 ciesze sie, że wiesz o co chodzi, źle Ciebie zrozumiałem. Pare zdań moich "doświadczeń" z audio HD.
Otóż, miałem Denona 1907 z wejściami 5.1(albo 7.1) analogowymi. Kupiłem 390 z takowymi wyjściami. Odpaiłiłem coś z 5.1 PCM i po analogu słuchałem. Jednak jakiejś znaczącej różnicy w stosunku do DTS nie zauważyłem. Więc ... kupiłem HK AVR255 i po HDMI mam całe spektrum audio HD. Teraz jest dobrze. :D
 
Do góry