jaki apmlituner AV + kolumny do Blu-Ray Panas BD55

baloma

New member
Witam

Posiadam odtwarzacz Blu-Ray Panasonic DMP-BD55. Chcialbym dobrac do tego ampliuner AV w cenie do 1200 zl.
Oprocz filmow bedzie sluzyl oczywiscie do sluchania muzyki, glownie Rock, Progressive Rock.
Pokoj o wymiarach 3x3m czyli 9m.

Myslalem o amplitunerach ONKYO, YAMAHA, PIONEER, tyle ze nie wiem jaki model wybrac.

Co do kolumn to przeznaczam na to budrzet 1500zl.
Myslalem o komplecie pieci kolumn Quadral Quantis 500 w cenie 1200zl
No i czy warto doplacac do Quadral Quantis 700 w cenie 1800zl. Czy nie lepiej bedzie dokupic do Quadral Quantis 500 + subwoofer w cenie 600zl.
Ale wolalbym pozostac przy Quadral Quantis 500, jesli rzeczywiscie sa one wystarczajace do mego pokoju 3x3m. Ale czy to jest dobry wybor??? :hmm:

Bede wdzieczny za opinie w tym temacie
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
700 są przeznaczone do znacznie większego pokoju. 3x3 to raczej dziupla i zdecydowanie mógłbyś się rozejrzeć za jakimiś rozsądnymi podstawkowcami (chociaż założonej przez Ciebie cenie nie będzie o to łatwo). Quintasy 500 to maks (i tak będą za mocno walić). Możesz je skutecznie połączyć z Onkyo 506...

Pytanie: słuchałeś już tych kolumn?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najlepiej prz takim zapotrzebowaniu powinieneś wybrać wzmacniacz stero + kolumny . To zdecydowanie lepsza będzie CA 540 i Kef IQ50.
Pozostając przy Twoim zestawie sięgałbym po Avr 155 Hk i Jamo 606 .mniej zniekształceń w niskim paśmie
 

baloma

New member
Serdecznie dziekuje za porady.

Z tym, ze ja wolalbym skompletowac kino domowe, dlatego myslalem o aplitunerzze AV i 5 kolumnach (moga byc podstawkowe jesli lepiej zagraja w tak malym pokoju 3x3m.
O Onkyo slyszalem wiele dobrego, szczegolnie do dynamicznego rocka, tyle ze o wyzszych modelach jest wiecej opinii, a one sa poza moim zasiegiem cenowym niestety. Gdybym mial wiekszy budrzet napewno kupilbym osobny wzmacniacz do muzyki stereo :( Chyba ze "tę" reszte kolumn dokupie w pozniejszym terminie... blizej nieznanym. Sam juz nie wiem czy na te chwile kupic narazie tylko dwie kolumny Jamo 606... hmm.

No wlasnie, czy idzie pogodzic wode z ogniem i znalezc taki "Swiety Gral" muzyczny, wymarzony aplituner do Kina Domowego + 5 kolumn podstawkowych, ktory "zagralby" w pokoju 3x3m?
Czy takim Gralem jest poroponowany HK 155 i kolumny Jamo 606, ktorych cena za pare to przy moim budrzecie "aż" 1200zl?. :( docelowo dokupic reszte glosnikow w pozniejszym czasie 5.0?

Wiem ze bedzie ciezko z dobraniem dobrze brzmiacego zestawu, ale mam nadzieje, ze ktorys zestaw "zagra" w mojej klitce ;) na dobrym poziomie przy moich preferencjach muzycznych, nie zapominajac jednoczesnie o Kinie domowym.
Tak naprawde czesciej bedzie on sluzyl za kino domowe - 60%.

Jeszcze raz dziekuje za propozycje i mam nadzieje, ze na cos sie zdecyduje.
Musze zapewne posluchac w/w propozycje HK 155 + Jamo 606 oraz ONKYO+... no wlasnie co? jaki zestaw kolumn najlepiej zagralby z ONKYO 506, jesli nie Quintas 500?

Dalsze propozycje oczywiscie mile widziane...
 
Ostatnia edycja:
Do góry