Jaki amplituner Onkyo 605 czy denon 2308

radek-o

New member
Witam.
Mam zamiar kupić KD. Wstępny wybór padł na Onkyo 605 + Jamo S606 + sub200, jednak zastanawiam się nad Denon 2308 + Jamo S606 + sub200. Oglądam filmy raz na tydzień, ale za to słucham dużo muzyki i procentowo wypada to około 30/70 % na korzyść muzy. Lubię dynamiczne brzmienie, mocny bas i wyrazistość tonów wysokich, słucham najczęściej muzyki klubowej, czarnej, pop itp., co jest na czasie. Nie kręci mnie rock, metal, muzyka poważna, więc to zawęża przeznaczenie sprzętu. Pokój 20m2. Czym różnią się wybrane modele Onkyo i Denon poza wyglądem i ceną oczywiście. Czy zestaw Jamo S606 5.1 dobrze zagra z tymi amplitunerami? A może macie jakieś inne propozycje w podobnym przedziale cenowym?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do muzyki i do kina to ja szukałbym od:
Harama 247 LUB CA 540-v3 .
Ta jakość zopisów powinna znacznie bardziej przypaść Ci do gustu.
A z kolumnami bym pozostał o ile nie masz większej kasy.
Ale i tak zasiegnij opinii -blackninja na priw - on na tym siedzi od lat.
 

radek-o

New member
Witam ponownie:)
Dzięki bardzo za propozycje. W sumie nawet nie brałem pod uwagę harmana, ale skoro do muzy się lepiej nadaje niż Denon 2308 lub Onkyo 605 to spoko. Zastanawiam się jednak czy kolumny Jamo S606 + sub200 to dobry wybór. Jestem nawet za tym, żeby dołozyć trochę kasy i kupić nawet zestaw 5.0 a potem najwyżej uzupełnić o suba. Myślałem o Dali lub Klipsch. Pod kątem parametrów Klipsch z frontami F3 mnie pozytywnie zaskakuje, ale czy ten zestaw dobrze zagra z Harmanem 247 w pokoju 20m2? Głośniki z basem poniżej 20cm jakos mnie nie przekonują i dlatego zainteresowałem się zestawem Klipsch z frontami F3.
Cena Harmana 247 to około 2300-2400zł, a zestaw 5.0 Klipsch F3 to niecałe 2800zł i to jest max co mogę wydać na KD. Co o tym sądzicie? Czy ktoś słyszał jak gra zestaw Klipsch F3?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

radek-o

New member
Co do Harmana to mnie przekonaliście i faktycznie cena jest minimalnie poniżej 2000zł, czytałem już wiele pozytywnych opinii o tym i stylistyka również mi odpowiada, ale jak wygląda porównanie Klipsch z Dali Concept 6 ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wyciągaj zbyt pochopnych wniosków. Denon i Onkyo sprawaiają się w muzyce przynajmniej tak dobrze, jak Harman, ale w przypadku gatunków, jakich słuchasz, Harman będzie lepszym wyborem.

ArtS :)
 
Do góry