Jaki amplituner i DVD?

mona

New member
Witam
Widzac ogromną wiedzę formułowiczów proszę Was o pomoc w doborze amplitunera av i dvd.Ja jestem w tej dziedzinie raczkująca,ale przecież od czegoś trzeba zacząć:) Mam tv pioneer 507xd,głośniki JBL cinema sound cst 55.Zależy mi na muzyce,rock,pop ale kino też..Pokój 50m2.Myślałam o harmanie 445,albo dpr 1005.A może denon?Bardzo proszę o wskazanie kierunku bo nie chce żle zacząć;) .
 

gatar

Active member
Bez reklam
mona napisał:
Witam
Bardzo proszę o wskazanie kierunku bo nie chce żle zacząć;) .
Witaj.
Wskazuje kierunek ... jaki fundusz masz ?
Może Cambridge Audio, ponoć dobrze gra w stereo i kd oczywiście ?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Posłuchaj Harmana z JBL. Jeżeli brzmienie Ci się spodoba, warto pójść w tym kierunku. Jeżeli nie, podłącz do niego Infinity Beta.
 

mobor

Banned
A ja odradzam Harmana ;)
Ma wyjątkowo idiotyczne (nielogiczne) sterowanie
Znajomy to ma - dostaje szału gdy przed niemal kazdą operacją (np regulacja głosnosci) musi na pilocie wciskać dodatkowo przycisk źródła (amplituner) Do tego odtwarzacz DVD nie wypuszcza DTS przez HDMI ... Trzeba wiec puszczac audio extra-kabelkiem. Paranoja
Ja tam bym tego nie kupił ;)

Wygląd jest - i tu się zgadzam - ponadprzeciętny. Brzmienie ? W klasie niższej - niczym się nie wyróżnia.... W starciu z Denonem wygląda to mniej więcej tak:

Za 3 tyś złotych kupisz bardzo dobrze brzmiacego Harmana (być może - lepiej brzmiacego od Denona - ale to już sparwa dyskusyjna) ale na pewno gorzej wyposarzonego od Denona. Przy 6 tys złotych - Denon radykalnie poprawia brzmienie a Harman wyposarzenie co czyni te firmy równorzędnymi..
Tyle moich przemyśleń
 
Ostatnia edycja:

mona

New member
A jeśli Harman to avr 445 czy wystarczy 132?A dvd 47 czy może 23? A co sądzicie o Harmanie dpr 1005? Jestem na rozdrożu;) Pomóżcie doświadczeni koledzy!;)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
mobor napisał:
A ja odradzam Harmana ;)
Ma wyjątkowo idiotyczne (nielogiczne) sterowanie
Znajomy to ma - dostaje szału gdy przed niemal kazdą operacją (np regulacja głosnosci) musi na pilocie wciskać dodatkowo przycisk źródła (amplituner)
Ale Ci znajomy naopowiadał. W moim Harmanie (435) nie ma niczego takiego. Może poradź znajomemu, żeby poczytał instrukcję.

mona napisał:
A jeśli Harman to avr 445 czy wystarczy 132?A dvd 47 czy może 23? A co sądzicie o Harmanie dpr 1005? Jestem na rozdrożu;) Pomóżcie doświadczeni koledzy!;)
Cóż, do muzyki im wyżej tym lepiej. Posłuchaj 445, potem zjedź w dół, czy będziesz na tych głośnikach słyszeć różnicę. 132 raczej nie ale być może 245 już wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

tades

Member
To i ja coś dodam, pewnie nie pomoże : wydaj maksymalnie tyle ile możesz, do tego posłuchaj sama, ucho ci powie co dobre.
Osobiście polecam Yamahę, np AV RX-V1700.
Poza tym z markowych wszystkie są dobre w podobnej cenie i tylko preferencje osobiste decydują. Napisz jak najwiecej czego oczekujesz od sprzętu.
I pamiętaj posłuchaj przed kupnem.
 

mona

New member
Dzięki :) Nareszcie jakieś konkrety,bo już zwątpiłam czy doczekam sie jakiejś wskazówki.Mam ochotkę na ten 445;) ..A wiecie może coś o Harmanie dpr 1005?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Pablo1964 napisał:
mobor napisał:
A ja odradzam Harmana :wink:
Ma wyjątkowo idiotyczne (nielogiczne) sterowanie
Znajomy to ma - dostaje szału gdy przed niemal kazdą operacją (np regulacja głosnosci) musi na pilocie wciskać dodatkowo przycisk źródła (amplituner)
Ale Ci znajomy naopowiadał. W moim Harmanie (435) nie ma niczego takiego. Może poradź znajomemu, żeby poczytał instrukcję.
Nie naopowiadał. Harman rzeczywiście tak ma (np. AVR-132). Można to jednak jakoś wyłączyć.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Uwierz mi: jest. Zanim się człowiek o tym dowie, to może upłynąć sporo czasu. Jednak bezwzględnie należy czytać instrukcję. Ja 132 miałem na testach w okresie, gdy nie miałem czasu (byłem w delegacji i pozostało mi efektywnie trzy dni). A testowałem przede wszystkim na filmach, nie na instrukcji.

ArtS :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Znajomy to ma - dostaje szału gdy przed niemal kazdą operacją (np regulacja głosnosci) musi na pilocie wciskać dodatkowo przycisk źródła (amplituner) Do tego odtwarzacz DVD nie wypuszcza DTS przez HDMI ...
Maszyna aż gwizda tylko operator to...
Przeczytać instrukcje.

Z klocków mieszczący się spokojnie w cenie i oferujących jakość na wysokim poziomie to:
HK AVR-347
AVR347.jpg

HK DVD-47
DVD47.jpg
 

mona

New member
A mozesz coś bliżej o harmanie 347?Bo do tej pory myślałam o 245 i 445.Pokój kwadrat 50m2,muzyka/kino-50/50,głośniki jbl css 1500.I czy naprawde nikt nie miał do czynienia z hk dpr 1005?a może on jest taki do d..?;)
Wiem,że i tak muszę każdego posłuchać ale proszę Was o radę co widzielibyście w takich warunkach jak opisuję?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR347 ma odpowiednią moc do napędzenia CSS1500, w porównaniu z innymi modelami na przejrzystości zyskało menu ekranowe i możliwość konwertowania obrazu między różnymi źródłami, 347 potrafi go też poprawić.
DPR1005 to wzmacniacz oparty o wzmacniacz cyfrowy, jest sprzedawany od pewnego czasu, jeżeli chodzi o moc ma cos do powiedzenia, funkcji np. autokalibracji z korekcją już brak.
 

matias2004

New member
Polecam harmana , ladny sprzet , denon jest brzydki w porownaniu do harmana , a jesli chodzi o dzwiek to gra ladnie mam 2 szt 335 i 340 , wczesniej mialem yamahe 2090 i 2095 , i yamahy graly inaczej, bardziej ostro , jesli chodzi o odtwarzanie mp3 to harman gra zdecydowanie lagodniej , bez tzw harshu .W tej samej cenie , porownujac do denona to harman myje podloge denonem (moze nie w wyposazeniu , ale ono tu nie gra dla mnie zadniej roli) , a z yamaha to nie wiem , bo niektore materialy brzmia lepiej na yamaha , niektore na harmanie ,elektronika lepiej gra na harmanie a gitarowy jazgot lepiej na yamasze.Jesli lubisz bossa nova to harman , jak jesus and mary chain , yamaha.
Głosniki mam wharfedale (miodzio) i testowalem na tych samych glosnikach yamahy i oba hermany.
 
Do góry