Jaki amplituner do Tonsil Fiesta (Siesta)

thewizzo

New member
Witam
Prosił bym o pomoc w wyborze amplitunera do kolumn Tonsil Fiesta (Siesta) które zamierzam zakupić w zestawie 5.0 bez subwofera.
Bez zbędnego rozpisywania się powiem że:
- sprzet w 65% będzie słuzyć mi jako sprzet do audio łącznie z oglądaniem koncertów
- w pozostałych 35 % wykozystywać będe do kina domowego
- budrzet do wydania max 1800 zł
- zastanawiam się czy opcja do 7.1 będzie mi potrzebna bo jak na tą chwilę nie zamierzam zastawiać salonu tyloma głośnikami (5.0 w zupełności wystarczy)
- gusta muzyczne: jazz + jego szerokie okolice, fusion, chill out, elektronika bez łomotu, itp.

Wiem że nie ma idealnego amplitunera dedykowanego do kina domowego, który mógłby się sprawdzić idealnie w audio, ale trzeba pójść na jakiś kompromis, więc będe zobowiązany za jakiekolwiek sugestię

Dane techniczne kolumn:

Moc nominalna 100 W
Impedancja 6 Ω
Pasmo przenoszenia 45 - 25 000 Hz
Efektywność 89dB
Wymiary [W x H x D] 200x1170x238 mm
Waga 20 kg
Głośnik niskotonowy 2 x GDN 15/40/5 8 Ω
Głośnik wysokotonowy GDWK 10/80/26 8 Ω
 

armi

New member
Bez reklam
do takiej muzyki nie wiem czy Denon nie będzie lepszy
co do modelu - to nie wiem jak tam ceny sie tereaz kształtują ... ale coś z serii 19xx najlepiej
 

thewizzo

New member
Harman Kardon 255/260 - chyba w tej cenie najlepiej grające w muzyce a i do kina super.

Ciekawa pozycja, martwi mnie tylko wentylator, który jak wyczytałem pracuje dość głośno

do takiej muzyki nie wiem czy Denon nie będzie lepszy
co do modelu - to nie wiem jak tam ceny sie tereaz kształtują ... ale coś z serii 19xx najlepiej

Przyglądam się Denonowi, zerkałem na serię AVR-19.. nie wiem tylko czy wykożystam go w pełni czy nie wybrać model AVR-16.., sam nie wiem, ale biore go równiez pod uwagę...

Jeśli chodzi o w/w modele to oczytałem się tak skrajnie różnych opini, że sam nie wiem co o tym myśleć
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

thewizzo

New member
Pomysł również o subie, który przyda się bardzo przy koncertach i filmach a dodatkowo odciąży kolumny frontowe.

Jasne, z czasem mogę zawsze dokupić. Czysto teoretycznie fronty Fiest ponoć grają z bardzo dobrył dołem, więc z tego też względu narazie o subie nie myślę, a jak wyjdzie w praktyce zobaczymy, a raczej usłyszymy...
 

armi

New member
Bez reklam
pionek bardzo fajnie wyposażony ...
może trochę gorzej z brzmieniem - z tym że trzeba posłuchać by to samemu ocenić
 

Trakkah

New member
Jeżeli zależy Ci aby stereo było na dobrym poziomie a nie zależy Ci na bajerach którymi są naszpikowane nowe ampli to pomyśl o kupnie używanego sprzętu. W tej kwocie możesz kupić wyższe modele sprzed 2 - 3 lat które maja dekodery HD i to co potrzebne do kina domowego i przede wszystkim zagrają zdecydowanie lepiej niż nowe ale z niskiej półki...

Np. Onkyo 805/875 (1700zł) 806/876 (2000zł), Denon 2808, 2809 (1500zł), 2309 (1600zł), 2308 (1250zł)
 
Ostatnia edycja:

gebolek

Banned
Kolega Trakkah ma absolutną racje. Te modele posiadają wszystkie potrzebne ( aktualne ) dekodery. Stereo będzie lepsze niż w nowych niskich modelach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

thewizzo

New member
Jeżeli zależy Ci aby stereo było na dobrym poziomie a nie zależy Ci na bajerach którymi są naszpikowane nowe ampli to pomyśl o kupnie używanego sprzętu. W tej kwocie możesz kupić wyższe modele sprzed 2 - 3 lat które maja dekodery HD i to co potrzebne do kina domowego i przede wszystkim zagrają zdecydowanie lepiej niż nowe ale z niskiej półki...

Np. Onkyo 805/875 (1700zł) 806/876 (2000zł), Denon 2808, 2809 (1500zł), 2309 (1600zł), 2308 (1250zł)

Kolega Trakkah ma absolutną racje. Te modele posiadają wszystkie potrzebne ( aktualne ) dekodery. Stereo będzie lepsze niż w nowych niskich modelach.

Dzięki Panowie za otwarcie oczu, nie pomyślałem o tym, co prawda zakup używanego sprzętu łączy się z pewnym ryzykiem, no ale cóż ...
Nie wiem czy warto, jeśli chodzi o wybór danego modelu sugerować się poniższymi testami ?:
(jak widać na poniższym zestawieniu wybór padł na Onkyo)

Onkyo TX-SR805

Onkyo TX-SR875
Onkyo TX-SR806
Onkyo TX-SR876
 

thewizzo

New member
Jestem właśnie po obszernym przestudiowaniu szanownego forum w zakresie powyższych modeli Onkyo, i wychodzi mi na to że na 90% wybór padnie na Onkyo TX-SR805 więc trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość i poczekać aż się uda kupić jakąś wyśmienitą mało śmiganą używkę
 

Trakkah

New member
Jak pisałem przedwczoraj i podawałem ceny to była fajna 805 jeszcze z roczną gwarancją ale albo aukcja się skończyła, albo sprzęt został sprzedany... Jest jeszcze 875 ale z UK...
Co jakiś czas pojawiają się na aukcjach te modele, powinieneś też obserwować giełdę hifi...
Do Twojego repertuaru i z tymi kolumnami myślę że Onkyo sprawdzi się bardzo dobrze :)
 

thewizzo

New member
a powiedz czy to prawda, że 805 i 875 to dokładnie taki sam model, a różnica w symbolu wynika z trego, że jeden model został wypuszczony na Europę a drugi na UK ??? bo informację mam różne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gebolek

Banned
805 nie posiada skalera. Jeżeli chodzi o tor audio, to jest to ten sam sprzęt.
Mogę Ci z czystym sumieniem polecić ten model. Miałem go dwa lata i byłem z niego bardzo zadowolony.
Uprzedzając pytanie- " dlaczego go sprzedałem " to powodem był przeskok na onkyo 5007.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

thewizzo

New member
Różnica miedzy 805 a 875 to tor video... Podsyłam Ci linki do poczytania :)

http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/35339-onkyo-tx-sr805-lub-806-a-moze-875-a.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...ktory-z-amplitunerow-onkyo-805-czy-875-a.html

Coś więcej o 805 może napisać Ci kolega gebolek :)

805 nie posiada skalera. Jeżeli chodzi o tor audio, to jest to ten sam sprzęt.
Mogę Ci z czystym sumieniem polecić ten model. Miałem go dwa lata i byłem z niego bardzo zadowolony.
Uprzedzając pytanie- " dlaczego go sprzedałem " to powodem był przeskok na onkyo 5007.

Panowie, jak już wspomniałem wielkie dzięki za otwarcie oczu, mam wrażenie że wcześniej szukałem amplitunera jak Stevie Wonder mikrofonu (z całym szacunkiem do Stiviego) :), w każdym bądź razie jestem nieopisanie zobowiązany za cenne wskazówki.

Jeśli chodzi o model, mała korekta -wybór padł na 875 bo potrafi skalować dowolny obraz do 1080p w przeciwieństwie do modelu 805
 
Ostatnia edycja:

thewizzo

New member
Panowie
Rozjaśnijcie mi proszę jeszcze jedną rzecz, a mianowicie:
Jak już naprowadziliście mnie na różnicą między modelem 805 a 875, z czego wynika, że jedyna różnica jest w torze video, i odnosi sie do tego że model 875 w przeciwieństwie do 805 ma możliwość skalowania obrazu, to tak się zastanawiam nad tym, czy faktycznie, biorąc pod uwagę plan zakupu odtwarzacza multimedialnego jest to tak istotne ????

Przymierzam się zakupić odtwarzacza multimedialnego Dune HD MAX, w opisie którego jest zaznaczone, że ma funkcję skalowania obrazu.
Na chłopski prosty rozum podejrzewam, że w przypadku kiedy posiadalibyśmy jakikolwiek odtwarzacz, który nie był by wyposażony w taką funkcję, to taka funkcja w amplitunerze będzie użyteczna, oczywiście w dalszym ciągu odnoszę się do tego skalowania ...
jak to jest w rzeczywistości ?
pomimo odtwarzacza ma to dodatkowe znaczenie w amplitunerze ?

dodam, że ten odtwarzacz multimedialny o którym wspominałem ma odtwarzacz płyt blu-ray (jeśli ma to jakieś znaczenie)
 
Ostatnia edycja:

Blendor

New member
z siestami swietnie wspograja yamahy a dokladnie 1700 ,2700,3800 , 3900
i takie tobie polecam to ostatnie porzadnie zbudowane yamahy o brzmieniu starej szkoly tej marki
 
Do góry