Jaki Amplituner do Jamo C 407 5.1 HK 260?

ojciec250

New member
Zastanawiam się nad zmianą amplitunera kd z Yamaha rx-v663 na jakiś HK. Waham się między HK 260, a HK 255. Co o tym myślicie. Chyba, że macie inne propozycję. Z góry dzięki za radę.
 

Kuman

New member
Hmmmm

A czego Ci brakuje w Yamasze? Słuchałeś i porównywałeś HK do swojego amplitunera? Nie radzę nikomu kupować HK bez odsłuchu i porównania tego z czymkolwiek. HK ma specyficzne brzmienie, moim zdaniem jest to największe nieporozumienie na rynku, mające jakimś cudem swoich fanbojów, no ale każdy ma własne uszy.

Wydaje mi się, że będzie to zamiana typu, "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Pomijam sens zamiany Y na HK, rzecz gustu, ale nie widzę sensu, aby zamieniać sprzęt wyższej klasy na niższej...

P.s.
Jak masz nadmiar gotówki, to lepiej wymień kolumny. Gdyż to kolumny odbiegają od klasy twojego ampli, a nie odwrotnie.

Pozdro.
 

Mati22

New member
Ja uwazam ze Yamaha 663 jest ok i zmiana na H/K 255 to raczej nie polecam ze wzgledu ekonomicznych przesiadasz sie z Opla Astry na Forda Focusa....
Inaczej jest jesli bierzesz pod uwage H/K 355 to juz inna beczka - wiec sie zastanow ...
 

andreo28

New member
ja kiedyś miałem możliwość posłuchania yamahy 663 , takiego badziewia największemu wrogowi bym nie polecił ! jak szybko przyniosłem zadowolony do domu tak szybko niezadowolony i zly na siebie odnioslem to cos do sklepu i wymienilem na HK255 i teraz jestem szczesliwy i usmiechniety !! jesli ktos nigdy nie sluchal yamahy i "wsiadł" odrazu na yamahe 633 to nie ma zadnego porownania , jak kiedys mialem yamaszke ktora zakupilem w 2000r i bylem zadowolony ,postanowilem zmienic na 663 i to bylo najwiekszym moim bledem w zyciu !!! jak najbardziej polecam HK 255
 

prez8s

New member
A może by tak onkyo 607 ? w stosunku do yamahy, będzie na pewno lepiej brzmiało, a obecnie wypada bardzo korzystnie cenowo w porównaniu z konkurencją.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli nie odpowiada ci juz (pisze "juz"- poniewaz kiedys ci pewnie odpowiadal skoro go kupiles..)
dzwiekowo twoj zestaw , to zdecydowanie zacznij od wymiany kolumn.
napewno przyniesie to lepszy efekt niz wymiana amplitunera- wedlug mnie to wlasnie one sa tu najwiekszym ograniczeniem.napewno ten amplituner zagra lepiej z innymi kolumnami niz te same kolumny z innym amplitunerem...z wlasciwie tego samego przedzialu cenowego.
 
Do góry