jaki amplituner do Infinity Primus II Pack

czattowy

New member
Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum, ale codziennie czytam wasze posty i tematy.
Mam problem, mianowicie chcę zmodernizować mój zestaw "audio". Zaczne od tego że posiadam zestaw 5.1 do kina domowego Infinity primus pack II. Kupiłem okazyjnie ponad rok temu i planuję kupić amplituner do kd. W tej chwili muzyki słucham na amplitunerze sony str-dg 710, ale czas najwyższy go zmienić. Muzyka grana głównie z mojego kompa z karty creativ'e połączonego z amplitunerem coaxialem.
Zależy mi na amplitunerze ponieważ lubię czasami obejrzeć dobry film, ostatnio zwłaszcza na tvn-ie bardzo często kodowane są w 5.1
Proporcja muzyka do filmów to tak 70/30
Mimo wszystko zależy mi na tym, aby podczas oglądania filmów dało rade odczuć całą dynamikę filmu bo mój sony niestety nie nadaje się do tego.
Zależy mi też również na dobrym stereo na bardzo dobrym dźwięku, choć nie do końca ponieważ planuje w niedalekiej przyszłości zakupić oddzielny wzmacniacz stereo i podłączyć do niego same fronty poprzez pre out z amplitunera.
Mój budżet to tak ok 2000 zł.
Moje propozycje to mianowicie
HK avr 255
denon avr 1910
marantz sr5003(mam okazje kupic za prawie 2000)
myslałem jeszcze o onkyo tx-sr 608 ale on nie posiada pre out
Znalazłem również troszkę starszą propozycję mianowicie Yamaha RX-V663 posiada HDMI dekodery HD , ogólnie dobrze wyposażony a dzięki cenie (tylko ok 1000zł)_ mógłbym kupić od razu wzmacniacz stereo.
Bardzo was proszę o pomoc w tej kwestii. Z góry dziękuję.
 

czattowy

New member
Tak tylko ze Onkyo nie posiada pre out dla frontów tylko dla suba, chyba że wyjście na drugą strefę dla frontów może posłużyć jako pre out??
Poza tym słyszałem że wyjście pre out w HK jest kiepskie?? Czy to prawda??
A co z tą yamahą 663???
 

czattowy

New member
dzięki za odpowiedź. Nie ukrywam, że HK był moim faworytem już od samego początku, ale wolałem zaczerpnąć opinii osób bardziej w tym temacie doświadczonych. Pozdrawiam.
 
Do góry