Jaki amplituner do 3000 i do 3500 zł.

PanMarsellus

New member
Witam,

Postanowiłem założyć temat wspólny dla obu przedziałów cenowych, aby nie dublować tematów i nie robić niepotrzebnego bałaganu na forum.

Jestem zainteresowany kupnem kina domowego - w zamyśle ma to być 5.1-7.1 jako realizację widzę dwa rozwiązania ( prosiłbym również o opinię którą Wy byście wybrali dysponując takim budżetem i mając takie preferencje ) kino/filmy blue-ray/konsola ps4 -50 % i drugie 50% muzyka w dobrej jakości plikach, ważna jest również kompatybilność z 4k i funkce multimedialne, typu pliki przez wi-fi z laptopa lub iphone, ważna jest dla mnie bardzo kwestia dobrego skanera do poprawy obrazu- będzie mile widziany przy filmach i ps4,
preferencje muzyczne - nie słucham dużo muzyki klasycznej jednak szczegółowość i dynamika są dla mnie równie ważne jak przestrzenność dźwięku, - znowu konsola i film.

rozwiązania:

1. Zakup amplitunera + fronty - później dokupię wzmacniacz aby napędzał stereo, następnie tyły i suba, które już będzie obsługiwał wybrany wcześniej amplituner, ampli musi miec pre out.

(co myślicie o tym rozwiązaniu ? )

Jeżeli miałbym się zdecydować na ampli+wzmacniacz to w tym wypadku chciałbym wybrać właśnie z przedziału do 3 tys zł, modele którymi się interesuję na ten moment :

1.)Harman avr 370
2.)Harman avr 460
2.)Pioneer sc 1223 k/s
3.)Marantz 6007

lub jeszcze lepiej z przedziału do 2500 ( więcej kasy na kolumny i wzmacniacz )

Tutaj według serwisu what hi fi ? króluje sony str dn 1040, który cenowo wygląda fajnie jak na możliwości jakie prezentuje na papierze, oprócz niego znalazłem również,

denon avr x 2000
marantz 5007
harman avr 365


2. Druga opcja - niezbyt skomplikowana, - kupić mocniejszy amplituner i sobie 4 liter nie zawracać, w tym przedziale cenowym :

Pioneer sc-lx 57 - jeżeli uda mi się go w ogóle jeszcze dostać w rozsądnej cenie... max do 4tys.
następne modele :
1.) denon 3313
2.) pioneer sc 2023k
3.) denon avr x3000
4.) marantz 6008
5.) yamaha 1030

Bardziej się skłaniam ku pierwszemu rozwiązaniu, ze względu na jakość dźwięku. jednak z drugiej strony zastanawiam się czy nie wystarczy kupić dobre ampli które dorównuje średnim klasom wzmacniaczom stereo ? lub np. ampli które ma wzmacniacz klasy D. np pioneer...

Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się wybrać odpowiednie rozwiązanie a później konkretny modele które sobie zestawie i odsłucham ( aż nie mogę doczekać ) - odsłuchy chciałbym realizować w warszawie może ktoś zna warte polecenia salony ?

dzięki z góry za opinię,

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry