Jaki amplituner 9.2 lub 11.2

Yogi1991

New member
Witam, planuję kupić nowy amplituner z conajmniej 9 kanałami, mam zamiar stworzyć swoje mini wymarzone kino domowe, jaki amplituner do ogladania filmow oraz w mniejszym stopniu do muzyki polecacie ? Kolumny jakie posiadam to klipsch rf63, jesli chodzi o rozstawienie kolumn to zamierzam ustawic je z kazdej mozliwej strony oraz podwiesic je pod sufitem, czy lepiej od razu kupic ampli 9.2 czy moze 7.2 i do tego podlaczyc dodatkowe urzadzenie 2 kanalowe co w sumie da 11 kanalow? (badz 7.2 plus dodatkowe urzadzenie) proszę o pomoc ponieważ nie do końca rozumiem co i jak, kwota hmm do 8k zl

Co myslicie o np.
Onkyo rz800
Yamaha rx a2040
Marantz sr7010
 

SternQuest

New member
Onkyo RZ800 to amplituner 7.2 czyli że jest w stanie obsłużyć dźwięk z 7 głośników + dwa suboowfery. To że dokupisz wzmacniacz (końcówkę) dwukanałową nie sprawi że będziesz miał dwa kanały więcej. To tak nie działa. Dodatkowe końcówki mocy zastępują te istniejące w amplitunerze, dzięki czemu moc dźwięku wzrasta, np dalej mamy 7.2 ale fronty napędzane są końcówką (wzmacniaczem) a reszta głośników przez amplituner. Przy czym dźwięk dalej dekodowany jest przez amplituner w systemie 7.2 Jeżeli chcesz zacząć od porządnego amplitunera to z tych trzech marantz będzie najlepszym wyborem, ale i najdroższym.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Z tym Onkyo 800/900 to są jakieś jaja, co czytam na jakimś forum to albo jest problem z wyjściami hdmi albo problem z kalibracją urządzenia. Wszyscy się nagle zainteresowali produktem, kilka osób kupiło i wychodzą buble.
Jeśli chcesz już przyszłościowo iść w system powyżej standardowego 5.1/7.1 to warto iść w min. Marantz 7010, denona 5200 lub dołożyć do denona 6200. Są to amplitunery 9kanałowe z możliwością rozszerzenia poprzez końcówki mocy do systemu 7.2.4..;-)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Zrobić tak, jak radzi Kolega @Bipo. Z tym, że X5200W nie będzie miał wsparcia przez DTS:X - taka dziwna polityka firmy. Chyba, że Koledze @Yogi 1991 na tym nie zależy.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Z tym Onkyo 800/900 to są jakieś jaja, co czytam na jakimś forum to albo jest problem z wyjściami hdmi albo problem z kalibracją urządzenia. Wszyscy się nagle zainteresowali produktem, kilka osób kupiło i wychodzą buble.
Jeśli chcesz już przyszłościowo iść w system powyżej standardowego 5.1/7.1 to warto iść w min. Marantz 7010, denona 5200 lub dołożyć do denona 6200. Są to amplitunery 9kanałowe z możliwością rozszerzenia poprzez końcówki mocy do systemu 7.2.4..;-)


A co Ty rozsiewasz jakieś niestworzone rzeczy typu jedna baba drugiej babie raz wsadziła... :D też kupiłem onkyo i nic nie wychodzi oprócz dobrego dźwięku. Kolego nie siej fermentu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
. To że dokupisz wzmacniacz (końcówkę) dwukanałową nie sprawi że będziesz miał dwa kanały więcej.

Jeśli chcesz już przyszłościowo iść w system powyżej standardowego 5.1/7.1 to warto iść w min. Marantz 7010, denona 5200 lub dołożyć do denona 6200. Są to amplitunery 9kanałowe z możliwością rozszerzenia poprzez końcówki mocy do systemu 7.2.4..;-)


Czy te dwie wypowiedzi nie wykluczaja sie wzajemnie?
 

SternQuest

New member
Czy te dwie wypowiedzi nie wykluczaja sie wzajemnie?
Akurat te amplitunery które Bipo wymienił mają możliwość roszrzeżenia o dodatkowe kanały. Pomimo że np. Marantz 7010 to amplituner 9:2 (tyle posiada kanałów fizycznie) to przetwarza dzwięk w systemie 11.2 czy poprzez pre out 13.2. Onkyo posiada dekoder Dolby Atmos ale tylko w konfiguracji 5.1.2 Dlatego też poleciłem koledze Marantza.
Co do jakości Onkyo i jakiś wad to ja osobiście nie spotkałem się z choćby najdrobniejszym mankamentem. A muzycznie dźwięk bardzo mi odpowiada, chociaż i tak mam zamiar rozbudować system o wzmacniacz stereo.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Onkyo posiada dekoder Dolby Atmos ale tylko w konfiguracji 5.1.2


Z tym bym polemizował bo mam podłączone 7.1.2 i również odsługuje dolby atmos :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
Odnośnie problemów z kalibracją Onkyo np. RZ-800, to mówią o tym posty Kolegi @abart68 w wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/93984-kalibracja-kina-domowego-dyskusja-519.html
A i ja mam na tym polu doświadczenia u mojego Kolegi, który zakupił RZ-900 i też ma problemy z kalibracją.

No właśnie: „nic nie wychodzi oprócz dobrego dźwięku”. Nieco przewrotnie. ;)




Problemy z kalibracją? Trochę mało konkretnie ;) Zawsze po autokalibracji można dokonać własnych poprawek jeśli coś nie pasuje w czym problem? To już 5 onkyo, które posiadam przez kilka lat i nigdy nie było problemów z kalibracją czy z hdmi.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Kolego ja na razie mam 5.0. Ale opieram się na instrukcji a tam wyraźnie pisze Dekoder Dolby Atmos 5.1.2.

Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego ť TX-RZ800

Jeżeli masz 7.1.2 to powiedz jak to zrobiłeś ?

Jak, normalnie żadne czary :) w konfiguracji wybrany system 7.1.2(dodatkowa para kolumn pod sufitem) i płyta demonstracyjna dolby atmos czy filmy z dolby atmos prawidłowo rozpoznają system i dźwięk jest także w dodatkowej parze kolumn. Może i w instrukcji jest 5.1.2, ale przy 7.1.2 również to działa bardzo dobrze.
 

Rafal7

Banned
Ciekawe czy w anglo języcznej instrukcji jest taki sam zapis, bo nie zdziwiłbym bym się gdyby było napisane o możliwości jak u kolegi.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Te 5.1.2 to zapewne jest minimum jakie jest potrzebne żeby zadziałał dekoder atmos, a jeśli ma ktoś 7.1.2 bo tyle można podłączyć do RZ800 czy 900 no to będzie miał plus dodatkowe kanały efektowne czyli bardziej szczegółowe rozbicie dźwięku.
 

SternQuest

New member
No nie wiem, opieram się tylko na teorii. Poza tym amplituner posiada tylko ośmiokanałowy przetwornik dźwięku, więc raczej mało prawdopodobne by prawidłowo uzyskać dźwięk na 10 kanałów.
 

Yogi1991

New member
Wracając do tematu, chcialbym kupic jak najbardziej przyszlosciowy amplituner czyli dolby atmos oraz wszystkie inne nowosci musza byc dostepne, zalozmy ze wybiore marantz 7010, jesli ten model ma opcje rozszerzenia kanalow w jaki sposob moge to zrobic ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
http://manuals.marantz.com/SR7010/NA/FR/fig/Conne%20SP%2011.1%20TR%20TF%207010U_DRDZILgfjwyxpv.png

Tylko pamiętaj o jednym chcesz wydać 8k na sam ampli, a do tego będziesz musiał dokupić jeszcze dodatkowe końcówki mocy aby to dobrze grało bo ampli może mieć za mało mocy.
Najlepiej podpatrz sobie jak to mają zrobione fachowo koledzy z forum:

@armanig
http://www.hdtv.com.pl/forum/members/armanig.html
Ampli:MARANTZ SR7009+MM7055+MM7025+MM7025 BR: MARANTZ UD7007,PM7004,CD6004 tuner sieciowy NA7004
DOLBY ATMOS 7.1.4 KOLUMNY Opus 2.2:

Oraz @krzysztofaudio
http://www.hdtv.com.pl/forum/members/krzysztofradio.html
Dali Ikon 6 Mk2 White High Gloss 7.1
Marantz PM-KI Pearl Lite, SA-KI Pearl Lite, SR7009, 2x MM7055, UD7007, ST6003
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Jak, normalnie żadne czary :) w konfiguracji wybrany system 7.1.2(dodatkowa para kolumn pod sufitem) i płyta demonstracyjna dolby atmos czy filmy z dolby atmos prawidłowo rozpoznają system i dźwięk jest także w dodatkowej parze kolumn. Może i w instrukcji jest 5.1.2, ale przy 7.1.2 również to działa bardzo dobrze.

Czary nie ale to musi być cud
 
Do góry