jaki ampli HD nie psuje obraz

GreenToad

New member
jaki ampli HD nie psuje obrazu?

Witam

Taki sobie wymarzylem amplituner ktory bedzie w stanie obsluzyc dzwiek w kazdym formacie jaki mu sie poda (czyli HD tez) i przekazac go na glosniki (raczej 5.0/5.1 choc 7.0/7.1 byłoby miło) które tez zamierzam zakupic.

Z tego co poczytalem takie amplitunery czasem nie spełniaja prostego wymagania - nie zepsuć po drodze obrazu. Chodzi mi oczywiscie o sytuacje kiedy ampli jest wpiety w ciag konsola/bluray->ampli->telewizor poprzez HDMI.

Przez zepsucie obrazu mam na mysli faktyczne zepsucie jak i wykonywanie deinterlacingów i skalowań.

Z tego co juz poszukalem to z tanich HD mam do wyboru:

onkyo 507
pioneer 819
denon 1610

pioneer 919 (7.1)
onkyo 577 (7.1)
hk avr 255 (7.1)
marantz nr1501 (7.1)

Nie wiem co z yamahy i innych potrafi HD i jest w miare tanie.

nie chcialbym za duzo ponad 2000 wydac na wzmacniacz (jeszcze glosniki, a chcialbym sie zamknac w 4 - 4,5)

Czy możecie mi doradzic który z tych (albo innych spelniajacych wymagania) nie popsuje obrazu na HDMI oraz nie potrzebuje zadnych skalerow/deinterlecarów wiec nie chce za nie placic.

Aha, sprzet do muzyki/bluray/konsoli/n-ki. Z naciskiem najpierw na muzyke (rock, metal) a nastepnie konsole (dlatego tak mnie kusi 7.1 ale nie jest wymagane). pokoj ma 16m2, glosniki po wybraniu odpowiedniego wzmacniacza (albo ograniczeniu wyboru).

Poratujcie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry