Jaki 42-46 cali, do 5000, 100Hz, FullHD po D-Sub?

sooundy

New member
Witam
Od kilku tygodni poszukuję LCD lub plazmy o następujących parametrach:
* 42-46 cali (pewnie będzie 42, choć zdaję sobie sprawę że FullHD od 46 cali zaczyna być widoczne, ale cena!! )
* 100 Hz
* FullHd po D-Sub (a również 100Hz, bo zdaje się że niektóre tv nie obsługują 100 Hz po d-sub)
* i reszta standard-przyzwoity obraz w przyzwoitej cenie, czyli do 5 tys.

Wcześniej skłaniałem się do Panasonica TH-42PY80P, dobry sprzęt w dobrej cenie (ok 3,3tys. 42 cale i o 1 tys. więcej dla 46 cali). Nie obsługuje on niestety FullHD po d-sub, a jeśli mam wywalać ok 300 zł na jakieś konwertery d-sub --> HDMI to można tą kasę dołożyć do tv.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Full HD jest widoczne na każdym ekranie pod warunkiem, że znajdujesz się odpowiednio blisko ekranu. Np. dla ekranu 42" ludzkie oko widzi roizdzioelczość większą od 720 linii w odległości mniejszej, niż jakieś 2,6 m.

ArtS :)
 

sooundy

New member
Jest to dział odnośnie plazm, ale zaznaczyłem że szukam również LCD o wskazanych wyżej parametrach.
Na tapetę wziąłem Samsung LE46A656 (cena na ceneo ok 4,3tys więc przyzwoicie jak na 46 cali).
Wszystko byłoby super, ale według instrukcji:
"100 Hz Motion Plus: Ta funkcja jest niedostępna w trybie PC", a jak mówiłem szukam takiego modelu (co nie znaczy że to jest dla mnie bezwzględnie ważne...ale szukanie nie boli). Poza tym oczywiście tuner DVB-T Mpeg-2, brak obsługi Mpeg-4 ale jest gniazdo CI.

Ostatnie spostrzeżenia po kilku dniach szukania:
Hmm... zdaje się że nie ma takiego telewizora, który obsługuje 100 Hz przed D-sub, a przynajmniej w zakresie cen ok 5 tys.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry