Jaka wybrać kamere?

jarekwgd

New member
Witam, za 2 miesiące przystąpię do kręcenie mojego pierwszego amatorskiego filmu pełnometrażowego. Ważne jest aby kamera nie kosztowała więcej aniżeli 3000 zł. Myślałem nad zakupem kamery HD (Panasonic HDC-SD9). Zastanawia mnie jednak kilka spraw:

1. Skupienie na punkcie światła tworzy pionowe linie.
2. Kiedy podczas kręcenia wykonywany jest ruch, widoczne są poziome linie, to mnie najbardziej martwi.

Chciałbym aby moja kamera:

1. Potrafiła redukować do minimum pionowe wydłużanie linii światła.
2. Nie wyświetlała poziomych linii przy poruszaniu się
3. Posiadała kartę pamięci, bądź dysk, który pozwoliłby na nagranie 90-120 min.
4. Jak i również długa wytrzymałość akumulatora.

Bardzo proszę o pomoc, tym bardziej, że nie jestem zbytnio poinformowany w temacie kamer hd. pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Poziome linie - pewnie chodzi Ci o przeplot? Gdzie to obserwujesz? Na jakim podglądzie? Ta kemera (jak i wiele innych) kręci 1080i czyli z przeplotem. Ale przy dobrej edycji, np. zgrywaniu materialu do DVD, AVCHD, czy nawet podłączeniu do TV lub komputera nie zobaczysz już przeplotu, czyli poziomych linni. Czasem występują kiedy zgrywasz film do pliku nie progresywnie (a właśnie dla wygody raczej zanacza się opcję usuń przeplot, koduj progresywnie, itp. w zaleznosci od programu).
Sam mam nieco starszy model SD5 i jestem mega zadowolny. Na Twoim miejscu zastanawiałbym się nad kamera na kartę. Dziś kupiłbym SD9. Powinieneś dostać ją sporo poniżej 3000, a i na szybką kartę np. 16GB wystarczy (ok. 140 zl), dobry futerał, ewentualnie drugą baterię (lecz ta oryginalna nie jest zła).
 
Ostatnia edycja:

sin111

New member
Ja po meisiacu przegladania forum zdecydowalem sie na Sony HD-SR. Rewelacyjny obraz, duzy dysk twardy( w zaleznosci od modelu) oraz 12 krotny zoom optyczny wyrozniaja ta kamere na tle konkurencji. Moze i ma 1080i a nie p ale obraz jest wspanialy wiec czego chciec wiecej....
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
kamera

Kiki, można więc przyjąć, że kamera Panasonic HDC-SD9 to dobry wybór dla amatora w rozsądnej cenie? Szukam nowej kamery, czytam posty i im więcej czytam tym trudniej się zdecydować. Myślałem o Canonie HV30, ale ta kamera jest droższa o około 800zł..... / Sony jakoś mi "nie podchodzi" /
 
Do góry