Jaką plazmę 42' do ok. 2,5 tyś. pod playstation 3 wybrać?

j-kamol

New member
Witam, tak jak w temacie.
Planuję zakup pierwszego telewizora do pokoju i jestem w tym temacie kompletnie zielony. Nic nie mówią mi różne parametry, nazwy itp. więc przeglądanie podobnych tematów nic mi nie dało ( a trochę ich przejrzałem :p ) Przeczytałem tylko tematy typu plazma vs LED i co będzie lepsze właśnie pod granie i wyszedłem właśnie z założenia ze plazmy, a głównym i mało znaczącym minusem ich był większy pobór prądu, co dla mnie nie ma żadnego znaczenia ( jeśli jednak LED byłby lepszy to sprostujcie mnie od razu :))
Telewizor ma służyć głównie do grania na konsoli ps3, ale również oglądać zamierzam też na niej filmy, mecze etc.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 23m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? przeważnie 3-4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - sam, chyba że kogoś zaprosze na granie :)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost lub ciut z ukosa
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? w pokoju mam rolety więc tu chyba nie ma problemu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie posiadam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrej jakości obraz, w miarę niski imput lag, chciałbym nie przepłacać za zbędne bajery
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HDMI, plastation3, dekoder "N"
10.Jakie urządzenia ? głównie konsola, jakiś dekoder też może
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, granie na ps3, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? telewizor kupuje głównie właśnie pod konsole do grania, ale myślę, że z 70-80% jeśli mam się określić
17.Preferencje co do wielkości ? preferuję 42, chyba, że polecicie cos innego/lepszego w moim zakresie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnia i wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~2500 zł, jeśli wyjadę trochę za tą cenę to nic się nie stanie
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi posiać

z góry dziękuję za pomoc ;)
 
Do góry