Jaka plazma

manifestus

New member
Wita, dziś dodtałem inforacje, ze produkcja serii PZ/PY chwilowo jest wstrzymana, najwczesniej bedzie pod koniec września, dlatego proszę was o pomoc w wyborze innego tv
najlepiej plazme - lepsze kolory, większy kąt widzenia i brak smuzenia
najlepiej 50 cali i FullHD
Czy Panasonic 50PZ85 to dobry zamiast 52?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Informację dostałeś pewnie z jakiegoś sklepu? Jeśli tyak, to prawdopodobnie nie mogą teraz tego telewizora dostać i znaleźli takie uzasadnienie.

ArtS :)
 

manifestus

New member
Chcialbym pionieera, może Pioneer PDP-5080XD, ale chamuje mnie jego niska rozdzielczość i kontrast, z kolei boję się kupować w Oskar Media PDP-LX5090
 

asoz

New member
Kup 5080XA. Zapewniam Cię, że większość Full HD jest gorsza od Pioneer'a.
I jeszcze jedna rada. Czytanie kontrastu ze stron producenta mija się z celem. Każdy mierzy jak mu się podoba. Weź prezentacje i zobaczysz, że Full HD i kontrast 2 000 000 : 1 to nie wszystko...
 

manifestus

New member
Domyśliłem się przy poprzednim poście...


Ale zdecydowałem się na model 50PY80. Jako, że sklep posiada dwa miejsca, oddalone od siebie (ironia - oba pół-prywatne Neonety pod nazwą Interwizja) 30 metrów, poleciałem do tego bliżej, gdzie powinien pracować mój znajomy. Nie było go, była kobieta, która pracuje tam znacznie dłużej od niego, ale nie zaznajomiona z tematem. Powiedziałem, ze chce zamienić modele, bo w hurtowni brak. Powiedziała, abym poszedł do sklepu niżej i tam zamówił, u mojego kolegi. I tak się stało. Zrezygnowałem z 50PY800 dla 50PY80. Trochę żałowałem, ale nie chcę czekać jeszcze 3 tygodnie. Już czekam dwa.
Nagle przed 18 dzwonią do mnie ze sklepu. Informują mnie, że druga hurtownia ma dostępny model 50PY800 i czy nie wybrałbym go, dostarczą go w przyszłym tygodniu. Oczywiście się zgodziłem. Dociekliwy mógłby spytać, dlaczego wcześniej nie zadzwonili do tej hurtowni. Otóż odpowiadam, mój znajomy pracuje tam ledwo 3 miesiące i po prostu nie wiedział o jej istnieniu!!!

Mam nadzieję, że tym razem dostanę w ustalonym terminie :)
 

mariusz2008

New member
jaką plazme wybrac

Mam podobny problem jak kolega. Jestem na kupnie plazmy i od jakiegoś czasu szukam czegoś odpowiedniego do kupienia. Mam do wydania około 10 tys zł (co nie znaczy że muszę tyle wydac), odległośc od tv to jakieś 8 m. Wydawało mi sie że najlepszym wyborem bedzie Pionieer (myślałem o modelu 5090h, ewentualnie 5080). Wczoraj jednak znalazłem tv Samsunga z serii 756. Za te same pieniądze mogę miec ekran 60 cali. (nie mówiąc już o tym, że 50 cali mogę w przypadku tego modelu miec za połowę tej kwoty). Czy przy takich odległościach od tv o jkich pisałem moge w ogóle myslec o ekranie 60 cali. Czy warto kupic większy telewizor za mniejsze pieniądze, czy jednak trochę mniejszego pionka (o dużo? lepszej jakości). Żeby jeszcze bardziej zamieszac to może w ogóle zastanowic się nad panasonikiem th50py800. Doradxcie coś, bo łeb mi już peka od tego szukania, porównywania, ....Sygnał mam z cyfry (antena satelitarna - mieszkam poza miastem), i na pewno dużo programów które oglądam nie nadaje jeszcze w opcji HD. A i jeszcze jedno, co to jest ten cyfrowy tuner telewizji naziemnej i dlaczego większośc producentów montuje go w wersji MPEG2 mimo że jak słyszałem u nas ma byc nadawany MPEG4. Czy jak tv ma system MPEG2 to potem wystarczy dokupic jakiś prosty tuner aby odbierac MPEG4 czy będzie z tym jakis wiekszy kłopot.
 

RheeTCT

New member
ArtS ma rację przy takiej odległości 60" to minimum,do telewizji,a do filmów myślałbym o rzutniku.No i w tych granicach cenowych to wyboru wielkiego nie masz.A może pomyśleć o takiej aranżacji wnętrza,żeby zmniejszyć tę odległość - np.kanapa czy fotele mogą stać na środku pomieszczenia.Wtedy i oglądanie będzie przyjemniejsze i wybór mniejszych rozmiarów tv wiekszy.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
I przy takim ustawieniu kanapy można ładnie zaaranśżować ustawienie głośników do kina domowego.

Zbyszko, popieram uwagę dotyczącą polszczyzny. Nie chciałem już zwracać na to uwagi, aby nie nadużywać upierdliwości moderatora, ale w pełni się z Tobą zgadzam. Ale jeszcze bardziej podoba mi się "nabycie drogą kupna". :)

ArtS :)
 

macinus

New member
No i przyszła kolej na mnie.
Nie długo kupuję telewizor i od 2 miesięcy czytam i się zastanawiam.
Na początek:
Preferowany rozmiar TV - 46"-50"
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – prostokąt 3,5m/5,5m
j
aki sygnał ? - Kablówka analog/Cyfrowy Polsat (będzie dekoder HD)
jaka odległość od ekranu ? - 3,2m
jakie urządzenia do podłączenia? - CP i HTPC (przez wyjście HDMI - film HD, trochę internet, tuner satelitarny SkyStar2 HD) oraz PC
do gier
jaka klasa cenowa? - ok. 6000-7000zl
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? dzieci w dzień, rodzice po południu i wieczór:))
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie
, są rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem? – 2 a czasem i 4
Jaki masz ulubiony program? - Przede wszystkim normalne programy (bajki, i nformacyjne,rozrywkowe). Dużo sportu, pewnie nie odpuszczę sobie grania w Mass Effect a więc gry PC i filmów z HTPC( HD, Divx, BD)
jaki masz telewizor? - eee CRT 26" Samsung

Ma stać czy wisieć - wisieć

Składam właśnie tego HTPC i wszystkie filmy będą przez niego. Większość w HD i Divx. Na razie jest kablówka ale zmienię chyba na CP z tunerem HD. Zależy mi na dobrym obrazie z PC a więc gry. Moim faworytem jest Kuro 5080xa i w związku z nim pytanie czy rozdzielczość w grach musi być natywną telewizora czy mogę ustawić np. 1900x1200 a telewizor zeskaluje do swojej i czy jakość obrazu będzie super? W przyszłości kupię jakiś amplituner + kolumny (za ok.4-5k).
 
Do góry