jaka plazma HD Ready czy Full HD ?? 37' czy 42'??

tomek333

New member
Witam,
zamierzam kupić plazmę 37 lub 42 cale
sygnał ze zwykłej kablówki, dlatego właśnie plazma
odległość od tv ok 1,7-2,6 m
oglądane czasem filmy divix z laptopa
Jest dużo ciekawych modeli TV plazma głównie Panas, LG i Samsung, każda ma swoje wady i zalety ale chyba brałbym Panasonica.

Czy dla tej odległości lepiej brać 37 czy 42 ?
Czy brać HD ready czy Full HD ?
czy w przypadku 42 HD ready przy odległości oglądnia 2m nie będę widział pixeli?
ale jak wezmę np 42 FullHD to przy kablówce (analogowej) nie będzie gorszej jakości obrazu niż w HD Ready?
z tego co wiem to 37 cali prod tylko Panas. może taka wielkość wystarczy?

Proszę doradźcie mi w kwesti wyboru bo mam już mętlik w głowie... z góry dzięki za porady
 

mil998

New member
Czy dla tej odległości lepiej brać 37 czy 42 ? 37
Czy brać HD ready czy Full HD ? Przy kablówce analogowej to lepiej HD ready
czy w przypadku 42 HD ready przy odległości oglądnia 2m nie będę widział pixeli? możliwe
ale jak wezmę np 42 FullHD to przy kablówce (analogowej) nie będzie gorszej jakości obrazu niż w HD Ready? Gorsza będzie
z tego co wiem to 37 cali prod tylko Panas. może taka wielkość wystarczy? Wg. mnie lepiej wziąć 37

Teraz ja ci zadam pytanie :razz: Jakie fundusze ?
 

tomek333

New member
2000-2500 zł
Chyba że poczekam i kupię w przyszłości Leda jak będą tańsze i musiałbym zmienić sygnał na np N-ke ale narazie póki co myślę o Plazmie bo nie chce już czekać...
Z tego co wiem to Panasonic ma chyba 2 modele 37' to chyba ten droższy lepszy?
Będę chciał podłączyć lapka do filmów i czasem DVD
A może w tej cenie wziąść jakiś tańszy FullHD 42' i zmienić sygnał np na N-ke? tylko w tej opcji wyjdzie drożej...
sam nie wiem... proszę o podpowiedź
 

mil998

New member
2000-2500 zł
Chyba że poczekam i kupię w przyszłości Leda jak będą tańsze i musiałbym zmienić sygnał na np N-ke ale narazie póki co myślę o Plazmie bo nie chce już czekać...
Z tego co wiem to Panasonic ma chyba 2 modele 37' to chyba ten droższy lepszy?
Będę chciał podłączyć lapka do filmów i czasem DVD
A może w tej cenie wziąść jakiś tańszy FullHD 42' i zmienić sygnał np na N-ke? tylko w tej opcji wyjdzie drożej...
sam nie wiem... proszę o podpowiedź
Ja bym nie czekał na Leda. Co do plazmy weź P37X10Y dobry sygnał analogowy jak i cyfrowy.
 

tomek333

New member
Jeszcze się zastanawiam, jestem za P37X10Y ale najrozsądniej będzie pojechać do sklepu stanąć z odległości ok 2-2,5m i stwierdzić czy lepiej 42 czy 37PX10Y oczywiście na sygnale analogowym ale czy to się uda zobaczymy najbliżej mam EURO. W sklepie widziałem tylko LGPG6900 HD ready 42 cale i z odległości 1,5-2 m widać było "mrówki" i nie bardzo mi się to podobało a może to zależy od marki TV.
 

mil998

New member
Jeszcze się zastanawiam, jestem za P37X10Y ale najrozsądniej będzie pojechać do sklepu stanąć z odległości ok 2-2,5m i stwierdzić czy lepiej 42 czy 37PX10Y oczywiście na sygnale analogowym ale czy to się uda zobaczymy najbliżej mam EURO. W sklepie widziałem tylko LGPG6900 HD ready 42 cale i z odległości 1,5-2 m widać było "mrówki" i nie bardzo mi się to podobało a może to zależy od marki TV.
W sklepach zazwyczaj specjalnie źle podłączają plazmy, by ludzie kupowali LCD. Jak byłem w euro i zobaczyłem P42X10Y to się przeraziłem.
 
Do góry