Jaka plazma do 2000 pln ?

krzysi3k

New member
Pewnie takich pytań jest wiele ale zadam kolejne. Poszukuje telewizora o rozmiarze 40-42 cale. Bardziej skłaniam się ku plaźmie, bo z tego co czytam to lepiej radzi sobie z sygnałem SD a na takim będzie pracować. Budżet to 2000-2100 pln max.
Wiem, ze kasa nie wielka ale więcej nie będzie ;). Telewizor będzie chodził pod dekoderem SD kablówki VECTRA, może wkrótce zamienię go na dekoder HD. Dodatkowo podłączony będzie do niego zestaw kina domowego i odtwarzacz divx (oba te sprzęty mają swoje lata i pracują na kablu EURO). Jaki model będzie dobry ? Spotkałem się z opinią że plazmy panasonica są dobre ... ale co z innymi ? LG, Samsung, Sony ... każdy producent ma plazmy :roll:. No i pytanie dodatkowe wystarczy HDReady czy usilnie szukać FullHD :( ... kompletnie nie mam wiedzy na co zwracać uwagę. Proszę o pomoc.
Preferuję zakup w normalnym sklepie (może być internetowy z odbiorem osobistym), jestem z Wrocławia.
Liczę na linki do konkretnych modeli :oops:
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego ten model? Bo to dobry kompromis jakości do ceny a Panasonic produkuje dobre plazmy.
 

digitalus

Banned
tutaj jest duzo informacji. kolega z forum juz wklejal ten link
napisano, wyzszy kontrast niz np w x20
napisano ze obraz sd doprowadzono do perfekcji, to juz musi kazdy sam ocenic. strona numer 8
nie jest to super przetlumaczone ale mozna skorzystac
Google Tłumacz
trzeba kliknac na 42c3e
 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
Oglądaliśmy w Media Markt plazmy i to co napisane na tabliczce nijak miało się do rzeczywistości. A ja już sprzedałem 3 LCD Phila w ciągu jednego dnia, czemu nie wziąłem wszystkich co mieli :D. Kto chce pisać, została jedna sztuka.
 

digitalus

Banned
zmiana z 21 na 42 cale na pewno robi wrazenie
a jakosc obrazu ? szczegolnie sd, np tvn, tvn 7, polsat.
 
Ostatnia edycja:

krzysi3k

New member
zmiana z 21 na 42 cale na pewno robi wrazenie
a jakosc obrazu ? szczegolnie sd, np tvn, tvn 7, polsat.

wczesniej miałem CRT Philipsa z płaskim kineskopem (w swoich czasach dość dobry model) i obraz na nim był żyleta. Na tej plaźmie jest gorsza jakość mimo wszystko. Co nie znaczy ze zła. Po prostu z odległości ok. 3m widze róznice na "-". Z wiekszej odległości jest lepiej. Tak przy okazji ... czy plazma musi się wygrzać czy coś w tym stylu, czyli z czasem poprawia się jakośc obrazu ? wspomniane przez Ciebie programy sa OK
 

digitalus

Banned
na mniejszym ekranie tzn 21 calowym prawie wszystkie kanaly beda mialy dobra jakosc obrazu nawet tele 5. 42 cale to dwa razy wiekszy ekran i jakosc kanalow odgrywa wieksze znaczenie.dlatego bedzie widoczna roznica czyli np tvn,tvn 7,polsat, tvp,tvp2 beda mialy dobra jakosc obrazu a inne kanaly gorsza np tele 5 albo polonia 1. roznica w jakosci obrazu bedzie bardzo wyrazna.jesli chodzi o "wygrzanie " ekranu to niektore osoby uwazaja ze po pewnym czasie jakosc jest lepsza.
nawet w dziale pioneer mozna znalezc takie przyklady i na ceneo
o jakosci sygnalu kanalow satelitarnych mozna przeczytac tutaj
Mr. Orbita: Ilość nie zawsze musi równać się jakości - Mr. Orbita - blogi.satkurier.pl
jesli chcesz mozesz zrobic maly test.porownac jakosc sygnalu z kablowki(to tez ma duze znaczenie) i tych plikow
Download TVN 24 - December 11 12 33 56.mpg from Sendspace.com - send big files the easy way
Download test4.zip from Sendspace.com - send big files the easy way
pliki mozna wypalic na plyte cdrw i sprawdzic w dvd.warunek jest jeden, dvd musi posiadac odczyt plikow mpeg2.jesli roznica w jakosci obrazu bedzie duza to warto pomyslec w przyszlosci o tunerze satelitarnym lub cyfrowa kablowka.
warto tez sprawdzic w DVD czy jest opcja wyjscie video - RGB,najlepsza jakosc obrazu w trybie RGB.
 
Ostatnia edycja:

krzysi3k

New member
na mniejszym ekranie tzn 21 calowym prawie wszystkie kanaly beda mialy dobra jakosc obrazu nawet tele 5. 42 cale to dwa razy wiekszy ekran i jakosc kanalow odgrywa wieksze znaczenie.dlatego bedzie widoczna roznica czyli np tvn,tvn 7,polsat, tvp,tvp2 beda mialy dobra jakosc obrazu a inne kanaly gorsza np tele 5 albo polonia 1. roznica w jakosci obrazu bedzie bardzo wyrazna.jesli chodzi o "wygrzanie " ekranu to niektore osoby uwazaja ze po pewnym czasie jakosc jest lepsza.
nawet w dziale pioneer mozna znalezc takie przyklady i na ceneo
o jakosci sygnalu kanalow satelitarnych mozna przeczytac tutaj
Mr. Orbita: Ilość nie zawsze musi równać się jakości - Mr. Orbita - blogi.satkurier.pl
jesli chcesz mozesz zrobic maly test.porownac jakosc sygnalu z kablowki(to tez ma duze znaczenie) i tych plikow
Download TVN 24 - December 11 12 33 56.mpg from Sendspace.com - send big files the easy way
Download test4.zip from Sendspace.com - send big files the easy way
pliki mozna wypalic na plyte cdrw i sprawdzic w dvd.warunek jest jeden, dvd musi posiadac odczyt plikow mpeg2.jesli roznica w jakosci obrazu bedzie duza to warto pomyslec w przyszlosci o tunerze satelitarnym lub cyfrowa kablowka.
warto tez sprawdzic w DVD czy jest opcja wyjscie video - RGB,najlepsza jakosc obrazu w trybie RGB.

sygnał mam cyfrowy z kablówki (VECTRA) ale SD i to bez złącza HDMI, podłączyłem na razie po EURO... za dekoder HD każą sobie płacić jednorazowo 99 pln a potem + 9,90 pln co miesiąc do abonamentu. Na razie podaruję sobie HD. Do kompletu mam kino domowe SANYO, które nie ma złącza HDMI tylko EURO i jakieś inne (muszę zaglądnąć co tam jest i jak podłączyć je do TV) dodatkowo mam odtwarzacz DVD LG do plików divx ... i też złącze EURO:neutral:. Cały ten sprzęt ma kilka lat. Musze jakoś ogarnąć te złącza i kabelkologię, żeby po podłączać te sprzęty do kupy. Chętnie wysłucham porad jak to połączyć logicznie.
 

digitalus

Banned
sprawdz czy jeden z odtwarzaczy nie ma wyjscia component . wyjscia , pr ,pb,y czyli zielony podlaczasz do wejscia zielonego w telewizorze, niebieski do niebieskiego,czerwony do czerwonego . wyjscie audio kanal lewy i prawy czyli L i R.
najlepiej podlaczyc tuner od telewizji do av1 w telewizorze
drugi odtwarzacz do av 2 w telewizorze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry