Jaka plazma do 1300zl??

Mad_MAX

New member
Jaka plazma do 1300zł ??

Witam

Chce kupic do malego pokoju jakis TV , bo moj wyslozony CRT 21" juz sie konczy, a wlasciwie jest na wykonczeniu i ciezko na nim cokolowiek ogladac :p

Chce kupic jakis TV 32" , Plazme lub LCD , tylko wlasnie co bedzie lepsze :p Tak tematow multum itp. ale prosze zauwazcie moj budzet i wielkosc ekranu. 1300zl to jest maximum co moge wydac na TV.

Sygnal to bedzie TV analogowa , platforma cyfrowa Cyfra+ i DVD (tylko Divx).

O ile w plazmach wybor jest maly , rzeklbym skromny bo w takim przedziale to widze tylko 32" Daewoo DPP-32F1 i LG 32PG6000. Natomiast w LCD wybor juz jest duzy i mozna przebierac i wybierac.

W salonie mam plazme 50" LG i jestem bardzo zadowolony , kolory takie jak trzeba , zero smuzenia itp. no po prostu jest OK na kazdym sygnale.

Nie wiem jak to bedzie wygladac na LCD 32" i to powiedzmy sobie tanim :p

Prosze o pomoc w wyborze, z gory dziekuje.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli nie przeszkadza Ci mała rozdzielczość 32" plazm (480 linii w pionie), to polecałbym plazmę. Sam posiadasz plazmę, więc nie trzeba Cię przekonywać do takiego wyboru. Taki telewizor do oglądania sygnału SD zupełnie wystarczy. A i sygnał HD awaryjnie wyświetli. Zakładam, że do HD i tak wykorzystasz większy ekran.

ArtS :)
 

Mad_MAX

New member
Na tym TV nie bedzie wogole HD wyswietlane. Tylko cyfra+ i zwykla antena.

zastanawiam sie tylko , czy ta rozdzielczosc nie jest oby za niska nawet dla tv naziemnej ??

I jeszcze jedno pytanko czy w tej cenie ta plazma bedzie ladniej obraz wyswietlac niz takie same LCD w tej samej cenie ?

Zona sie uparla na LCD , ze super kolory , pruboje ja przekonac , ze lcd sie nie sprawdzi w takiej cenie , ze plazma bedzie zdecydowanie lepsza. Mam racje ??
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ciekawa sprawa z tą plazmą LG - rozdzielczość 1024x720...

Może skoro macie już plazmę, to żona faktycznie szuka czegoś innego skoro twierdzi, że LCD za 1300zł to super kolory :)

Pozdrowienia!
 

Mad_MAX

New member
Ja tak nie napisalem :) Zona po prostu widziala u znajomych jakis tam LCD i kolory jej sie spodobaly , mi natomiast totalnie obraz nie odpowiadal bo byl po prostu okropny :(

Dzisiaj jade do Saturna ogladnac ta plazme Daewoo , zobacze czy to cos warte wogole jest :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Aha, czyli nie powiedziałeś żonie ile zamierzasz wydać na TV ;p To może pojedź do Saturna razem z nią ;)
Wracając zaś do plazm, ciekaw jestem jak ten LG może się sprawować. Zdaje się, że ja próbowałbym pooglądać właśnie ten model, choć przekracza on założony przez Ciebie budżet.

Albo może jakiś LCD 32 cale Panasonica? Tutaj jednak nie pomogę...

Pozdrowienia!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mad_MAX

New member
Przepraszam za zalozenie kolejnego takiego samego tematu , ale w swoim jak próbuje dac odpowiedz to wychodzi blad , ze cos ze spamem w linkach i , ze mozna pisac dopiero po 5 wypowiedziach. Nie wiem co to jest :(

Bardzo prosze Moderacje o przeniesienie tej odpowiedzi do mojego tematu.

Bylem wczoraj w Saturnie i pobawilem sie tym Daewoo i LG oraz LCDkami.

Jesli chodzi o LG i Daewoo to Daewoo ma obraz duzo lepszy , wlaczylem program analogowy ten sam i na Daewoo jakos mi sie bardziej podobal, na komponencie LG mialo lepszy obraz ale to pewnie przez rozdzielczosc tego LG.

Co do LCD to w cenie tak do 2300zl zaden nie mial takiego ladnego obrazu jak ten Daewoo na sygnale analogowym oraz z DVD, a taki sygnal bedzie podlaczony u mnie w malym pokoju :)

Naprawde jestem mile zaskoczony jakoscia obrazu w tak tanim sprzecie.

Dlatego jutro jade go kupic za 1050zl :p :grin:

Zastanawiam sie tylko czy jest jakies "ale" w tym Daewoo , tak z zabawy nim niczego "zlego" sie nie doszukalem.

Jeszcze tylko jedno przemyslenie , jak na nim bedzie wygladalo podlaczenie do PC , bo zaraz kolo TV stoi mi PC , wiec moglby byc podlaczony do niego i mozna by ogladac filmy z niego i ewentualnie przegladac sobie www.

Tylko pewnie ta rozdzielczosc jest nie dopuszczalna w tym zastosowaniu :p

Nadmieniam tylko , ze priorytetem jest sygnal z Cyfry+ i zwyklej anteny.

Komputer PC bardzo rzadko jesli juz , a sygnal HD wogole.
 

Voy

New member
Wydaje mi sie, ze w Daewoo siedzi i tak panel LG wiec chyba roznic wielkich w jakosci odbioru byc nie powinno. Daewoo jednak ma lepszy wyglad zewnetrzny, stylizowany na ubiegloroczne modele Samsungow R81. Roznica pomiedzy ta plazma a plazma LG to jedno zlacze hdmi z Daewoo, 2 w LG. I na tym chyba roznice sie koncza. Widzialem sam ten TV i musze przyznac ze bardzo ladnie sie sprawuje. Sygnal anologowy miodzio, bije na glowe lcd. Niestety czesto zdarza sie wypalony piksel od nowosci, wiec zanim zabierzesz ja do domu to koniecznie sprawdz czy nic na niej nie ma. Ogolnie moglbym polecic ci plazme LG 32PG6000 - wiecej mozliwosci i rozdzielczosc 1024x720, tylko ze to wiekszy wydatek - okolo 1600. Mialem sposobnosc polaczyc Daweoo z procesorem hd LG przez komponent 720p i niestety obraz czasami znikal. Nie byla to wina kabla. Zeby sie wiec nie okazalo za pare lat, ze bedziesz musial wymieniac TV. Mam nadzieje ze nie. Reasumujac osobiscie poczekalbym do nastepnej wyplaty i kupil PG6000, skoro jednak nie jestes osoba przesadnie wymagajaca Daewoo tez bedzie dobrym wyjsciem, tym bardziej w tej cenie.
 

Mad_MAX

New member
Voy napisał:
Zeby sie wiec nie okazalo za pare lat, ze bedziesz musial wymieniac TV. Mam nadzieje ze nie.

Ten Tv to tak po prostu chce kupic i na pewno nie bedzie u mnie stal pare lat , conajwyzej moze rok :)

Reasumujac osobiscie poczekalbym do nastepnej wyplaty i kupil PG6000, skoro jednak nie jestes osoba przesadnie wymagajaca Daewoo tez bedzie dobrym wyjsciem, tym bardziej w tej cenie.

Tu nie chodzi o wyplate, mam pieniadze :p ale tak sobie po prostu zalozylem , ze tyle chce wydac. Patrze obiektywnie i roznica 600zl za jedno dodatkowe zlacze HDMI jest przynajmniej wedlug mnie bezsensowna , jesli rzeczywiscie tylko tym roznia sie te TV od siebie.

No i rozdzielczosc , tylko zastanawiam sie w czym mi ona sie przyda??
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam od kilku tygodni wspomniany Daewoo - sygnał lecie z drugiego pokoju z tunera cyfrowego po kablu koncentrycznym i jest bardzo dobrze - mam tez podłączony do niego blu-ray samsunga BD 2500 - tu już jest super i od czasu do czasu podłączam komp - wszystko działa bardzo dobrze - to co zauwazyłem na lekki minus - to że panel pamieta ostatni program - tzn. powidok znaczka tvn itd. ale potem to znika - chociaż ma włączona funkcje, która to likwiduje.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Moim zdaniem jeśli weźmiesz pod uwagę parametr rozdzielczości, to plazma Daewoo bardzo ładnie ukryje większość niedoskonałości obrazu - właśnie ze względu na stosunkowo niewielką rozdzielczość 852x480. Z powodzeniem ukryje też część szczegółów (rozdzielczość PAL to 768x576) jednak w praktyce, w zależności od źródła sygnału (antena naziemna, kablówka, dekoder sat) jakość samego materiału może być na tyle niska, że rozdzielczość tv będzie jedynie zaletą. Poza tym, jeśli podoba Ci się bardziej od innych porównywanych modeli... :)
Komputer możesz podłączyć choćby za pomocą odpowiedniego kabla d-sub. Do oglądania divx-ów rozdzielczość jak znalazł ;)

Wychodzi na to, że na ten model też rzucę okiem podczas następnej wizyty w sklepie :)

Pozdrowienia!

Edit: Z jakiej odległości zamierzasz oglądać ten tv?
 
Ostatnia edycja:

Mad_MAX

New member
Dzieki serdeczne za rozjasnienie sytuacji :) TV juz zamowiony , jutro do odbioru :p

Telewizja ogladana jest z poziomu łóżka hehe z ok. 2 metrów , a czasami z bliższa , bo przeciez nie zawsze sie lezy na koncu łóżka :)
 

Mad_MAX

New member
Tv zakupiony :)

Jestem bardzo pozytywnie zadowolony z jakosci wykonania samego TV jak i z jego obrazu. Naprawde super zakup w tak smiesznych pieniadzach.

Polecam go nie zdecydowanym :)

Obraz jest bardzo ladny i praktycznie taki sam jak na CRT. Dobrze sie oglada i z 2 metrow i z bliska.

Dzwiek jest troche slabszy ale w koncu to nie kino domowe :p

Pozdrawiam
 
Do góry