Jaka plazma 50" w przedziale 3500-4000 zł + kilka pytań

tas23

New member
Witam,

Wydaje mi się, że przeczytałem wszystkie wątki, ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi.
Rodzice mają rocznicę ślubu i trzeba im zrobić fajny prezent. Jako, że padł ich wysłużony Finlux szukam dla nich tv.

Mam w domu LG 50PC51 i jestem z niej bardzo zadowolony. Dwie wady jakie widzę to:
1. tylko 50Hz przy podłączeniu komputera po HDMI (filmy oglądam bez problemu, ale przy przeglądaniu stron po prostu boli mnie głowa po dłuższym używaniu) - może wiecie jak to obejść? Nominalnie ten model ma 100Hz przy innych źródłach sygnału (Aster, PS3); dla rodziców będzie to bez znaczenia.
2. Obudowa mi skrzypi:) Mieszkam w starym budownictwie i jak przejeżdża samochód to potrafi mi bujnąć podłogą, to z kolei wywołuje "szelest" szklanek w barku i skrzypienie plastików telewizora - czy to normalne (chodzi o plastiki, bo szklanki od zawsze mi się o siebie obijały:p)? Przyzwyczaiłem się, ale trochę mnie to irytuje.

W związku z tym szukam alternatywy. Na pewno chcę plazmę co najmniej 50" (pokój 40 m2) w cenie 3500-4000. Zależy mi na 100Hz, najlepiej HDReady (Polsat Cyfrowy + odległość od plazmy min. 4m, więc nie potrzebuję FullHD).

W podobnej cenie (wg. Ceneo) jest jeszcze:
- Samsung PS50A551 (fullHD), chociaż czytałem mieszane opinie (że nie ma 100Hz, że lepszy 50A451 itp.).
- Samsung PS50A451 (na pewno ma 100Hz, ale tylko 1x HDMI, da się przeżyć, choć wolałbym 2 sztuki).
- Samsung PS50C91H (?Hz, 2x HDMI)
- Panasonic TH-50PV8P (100Hz, 2x HDMI)
- posiadany przeze mnie LG 50PC51 (100Hz, 2x HDMI)


Macie jeszcze jakieś pomysły? Ewentualnie jak byście spozycjonowali względem siebie powyższe pięć modeli - od najlepszego do najgorszego? Jakie są ich wady i zalety?

Wszelkie sugestie, ewentualne linki do testów itp będą mile widziane:)

Pozdrawiam
Marcin
 

sudione

New member
Samsung

Z tego co wypisałeś najlepszym wyborem będzie SAMSUNG 50A551, ale jeżeli Ci się nie śpieszy jakoś gwałtownie to do grudnia powinno być na rynku jeszcze tąpnięcie cenowe i może załapiesz się do 4000 zł na plazmę o półkę wyższą, czyli model 50A656.
POZDRAWIAM SERDECZNIE
 
Do góry