Jaka plazma 50 cali ?

Grzassman

New member
Witam!
Wiem, że tematów podobnych jest aż nad to, ale pozwolę sobie założyć nowy.
Chcę kupić dobrą plazmę 46-50 cali. Po zakupie telewizora zamierzam natychmiast założyć N-kę (choć nie będę rezygnował z kablówki), więc będzie kilka programów HD. Głównie telewizor w ciągu dnia eksploatuje żona programy takie jak Ale kino, Tvn Style, jakieś seriale i inne kobiece pierdoły ;).
Wieczorem zamierzam zamienić pokój w domowe kino. W tym celu zapewne zakupię jakiś odtwarzacz oraz zestaw głośników. Nie wykluczam również filmów DivX puszczanych z mojego laptopa.
A więc w skrócie:
Jakie masz warunki - pokój 7m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - Panasonic, Samsung
Jaki sygnał – wstępnie sd, kablówka, telewizja N
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – od 3 do 3,5
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, laptop, może wkrótce PS 3
Jaka klasa cenowa – 3,5 - 5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na zach., telewizor na ścianie północnej
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – filmy, programy przyrodnicze, bajki
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale nieduże natężenie),
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej Full
Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz mały kłopot do takich warunków bo tylko dwa modele do wyboru :D :
Samsunga 50 B 650
Panasonica 50 G 10
 

Grzassman

New member
I właśnie o tych modelach myślę, ponieważ ukierunkowany jestem po przeczytaniu mnóstwa postów na forum.
Więc teraz pytanie który z tych dwóch?
A może który nie kupię to i tak będę zadowolony?
 

Foxxx24

New member
Przy Twoim pomieszczeniu oczywiście 50 obowiązkowo:)
Tak naprawdę te modele są porównywalne,ale z racji większego doświadczenia w materii plazm ze strony Panasonica wybrałbym właśnie 50G10 i jeśli poczytasz całe mnóstwo opinii na jego temat to przekonasz się,iż będzie to wybór trafiony.
Mi osobiście bardziej odpowiada obraz Panasonica:).


Pozdrawiam.
 

Grzassman

New member
Dużo osób twierdzi, że nie warto dopłacać do 50G10 i lepiej kupić 50S10.
Jak to się ma do rzeczywistości. W sumie oszczędzając tych kilka stów mógłbym dołożyć i kupić jakiś zestaw kina domowego.
 

HILUX

New member
A jesteś pewny, że chcesz full HD ? ... a nie jakiś lepszy model HD ready ... w Full HD i tak nikt nie nadaje .. filmy wyglądają tak samo z około 3m ...
Tv wygląda lepiej na HD ready [ kanały HD też ]
 

marfm76

New member
Grzassman napisał:
...
Preferowane marki - Panasonic, Samsung
...
Jeśli byś chciał jednak coś z poza "preferowanych marek" to z własnego doświadczenia polecam LG50PS3000. Nie miałem dpczyniena z Panasem, ale mam porównanie z Samsungiem i dla mnie (subiektywne odczucie) LG jest o wiele lepsze. W chwili obecnej cenowo też jest atrakcyjny. Ty sam musisz wybrać co Ci lepiej pasuje i jakie masz w danym modelu dostępne opcje. Masz na necie wiele porównywarek różnych modeli więc nic Ci nie zaszkodzi jak porównasz sobie także LG.
Pozdrowienia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy sprawdzić oceny i notowania aby przekonać się że Samsung ma lepszą czerń, szybsze wygaszanie piksela niż LG.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43123
074_P1220615.JPG


Klarowny i wyraźny obrys napawa radością.
071_P1220612.JPG
 

Grzassman

New member
Zdecydowałem się na Panasonic ale na model 50X10Y.
Stwierdziłem po prostu, że full HD raczej mi się nie przyda, a jeśli już to rzadko. Do kablówki zresztą chyba lepsze HD ready, a nie zamierzam z niej zrezygnować ponieważ żona ma tam swoje ulubione programy, których niestety w tv N brakuje. Za resztę kasy kupię kino domowe. Mam nadzieję tylko, że nie przestraszę się wielkości telewizora bo przechodzę z 32 cali. Boję się też o jakość programów o słabym sygnale. No cóż podzielę się na pewno opinią. Dzięki za pomoc. Na forum spędziłem dobry tydzień w poszukiwaniu plazmy.
 

amlas

New member
daj znać jak Ci się sprawuje ten 50X10Y. Sam chcę kupić ten tv bo mam bardzo podobne warunki: ok.3m, n-ka, brak PS3 i BR.
Ciekawym za ile i gdzie kupiłeś? :D
 

Grzassman

New member
Kupiłem w Mix electronics za 3395zł. Zakupu dokonałem przez internet z odbiorem w sklepie w moim mieście. Dziś widzę już cenę 3999. Po prostu szok. Chyba miałem szczęście.
 
Ostatnia edycja:

Grzassman

New member
A więc po pierwszym dniu użytkowania Panasonica muszę stwierdzić, że spodziewałem się dużo gorszego obrazu na kablówce. Miło się zdziwiłem jak stwierdziłem, że obraz jest do zaakceptowania. DVD super, filmy HD żyleta, a DViX zależy od jakości pliku.
 

amlas

New member
a czy zauważyłeś, a raczej usłyszałeś buczenie tv, szczególnie na jasnych scenach? Podobno słychać wieczorami jak w domu jest cicho, ja w sklepach nie słyszałem ale tam nie ma ciszy żeby się wsłuchać dobrze.
 

Prof1906

New member
a z tych dwóch panv10g a samsung b680 ewentualnie v10y sam50b850 pod podobne warunki ale dużo gry na PS3 i filmów z br????? bo nie mogę się sam zdecydować kwotę jaką mam to 7tys na tv czekam na podpowiedzi
PS jestem nowy na forum ale czytam już od dawna wiec chętnie wysłucham uwag od kiki i pozostałych siedzących w temacie
 

pgrajper

New member
Witam. Podpinam się pod wątek z prośbą o radę. Zamierzam nabyć TV plazmowy 50" do 4500 PLN.
Warunki[FONT=&quot]

[/FONT]
Pokoj o wymiarach: 7,5m x 4,2m.
Preferowana wielkość matrycy 50"
Preferowane marki - brak

Jaki sygnał -telewizja N
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – najczęściej na wprost (z boku też się zdarza)
Jaka odległość od ekranu – od 3 do 6m
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, laptop
Jaka klasa cenowa – do 4,5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – noc – 2 osoby , dzień – 1 -na
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okna na płd-wsch, płd, płd-zach, zach, telewizor na ścianie zachodniej bez bezpośredniego wpływu promieni słonecznych
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – filmy, programy przyrodnicze, bajki
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle
Ma stać czy wisieć – stać, (docelowo wisieć)
Czy ma być HD Ready czy Full HD – z uwagi na laptop raczej ? full HD ?

P.S.
Pod wpływem lektury forum skłaniałem się do Samsung PS50B650 (4488zł), dziś poczytałem o PS50B550 (3590zł) oraz znalazłem LG50PQ2000 (2999zł). Oczywiście nie chcę się ograniczać marką czy w/w modelami. Liczę na sugestie, za które z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy nasłonecznieniu i takich warunkach zacząłbym od LCD Sharpa 52D65.
Na porównanie wykorzystałbym 50" Samsunga B 650.
 

pgrajper

New member
Panowie dziękuję za błyskawiczną reakcję. Co do nasłonecznienia wyraziłem się zbyt mało precyzyjnie/edytuję powyżej/. Pokój jest nasłoneczniony ale nie w miejscu gdzie będzie stał TV (wnęka). tomi-pops dziękuję za przypomnienie, kiki czy wobec powyższego brać pod uwagę LCD, dotychczas /dzięki forum/ skłaniałem się ku plaźmie. A jeśli nie to czy możecie podsunąć alternatywę dla PS50B650?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry