Jaka plazma? 37" czy 42" FullHD

Kain.

New member
Witam,
poszukuję jakiegoś dobrego tv do oglądania z jakichś 2-3m. A właściwie dwóch, gdyż drugi dla rodziców
Źródłem będzie AsterCity, dvd, laptop (GF8400 na pokładzie więc liczę że filmy FullHD odpali). Z czasem dojdzie napewno BlueRay.

Chciałem kupić Panasonica 37", jednakże w 42" są już FullHD.

Pokój będę miał jakiś 3x3,5 więc będę zapewne oglądał czasami z bliższej odległości niż 2m.
Dodatkowo praca z laptopem byłaby wygodniejsza z większymi rozdzielczościami.

Jakie telewizorki mi doradzacie?

Co sądzicie o modelu TH-42PY8? (zakładam że mogę lapka podłączyć przez HDMI i pominąć wejście PC. Jeśli nie to prosze o wyprowadzenie mnie z błędu)
Czy warto dopłacać do wyższych modeli? TH-42PY80 i 85? Czym takim istotnym się one różnią? A może jakaś inna alternatywa
Czy obraz z Astera będzie się lepiej prezentował niż na LCD 42"
100hz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Aster City - 42" plazma i 2 metry od ekranu to same sprzeczności.
Zostań przy 37" PV 80 - nawet w HD będziesz super zadowolony , zaoszczędzoną kasę przeznacz na kanały HD.
 

Kain.

New member
Dzięki za pomoc:)

Jednak kupię 37" PV80

Jeszcze tylko kwestia TV dla rodziców:)
Mają być 42" oglądane z +/- 3m z AsterCity.
Jaki telewizorek tutaj doradzicie? Coś dobrego na lata, gdyż nie mają w zwyczaju wymieniać czegoś co działa ani też tego sabotować:grin:
Plazma czy LCD?
oraz FullHD czy też tylko HDReady?
 

wader11

Member
Z 3m to polecam HdReady zwłaszcza że żródłem będzie kablówka (chyba że niebawem będzie też cyfrowa kablówka). Full HD przy takim źródle nie zobaczysz , chociaz mi osobiscie bardziej odpowiadal FullHD ze względu na napisy :) ale jednak pozostałem przy 42PV80 - duża róźnica cenowa w stosunku do FullHD a za mała w obrazie :) .
Odnośnie plazma czy LCD - trzeba pamietać o dbaniu o plazmę , a w LCD wkurzają kąty boczne i pionowe . Ja wybrałem plazmę bo dla mnie kąty LCD są nie do zaakceptowania . Użytkuje już plazmę trochę czasu i naprawdę jestem zadowolony. A znam kilku właścicieli LCD którzy mają ich dość :)
Pozdrawiam
 

MJot

Member
w lcd produkowanych przez Panasonica problem kątów nie występuje ze względu na rodzaj stosowanych matryc - IPS
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Porównaj kąty z plazmą, a sam stwierdzisz, że problem kątów nadal istnieje. Na szczęście w dużo mniejszym już stopniu. Ta technologia jest na to skazana.

ArtS :)
 

TomST

New member
Proste wyjście:
Kupisz to na co się zdecydowałęś czyli 37PV80 (jestem z niego zadowolony) sprawdzisz, uznasz, czy rodzice mogą kupić taki sam ale 42".


Tak mnie naszło w sprawie panującej "gigantomanii". Wiele osób twierdzi: "3m - mam 42 i wolałbym mieć 50", albo "siedzę 3m przed 50 i wcale nie obraziłbym się gdyby była to 60". Czasem zastanawiam sie: dobrze, tylko co zrobić gdy wciskamy off na pilocie TV, znika piękny (wg. niektórych idaleny wg innych nie) obraz, a na ścianie zieje czarna (wg niektórych prawie czarna ;)) 60" dziura w plastykowej ramie? :)
 
Ostatnia edycja:

wader11

Member
Niestety tak jak ArtS007 kąty są i będą . Przy moim obecnym mieszkaniu i rozkładzie mebli w pomieszczeniu kąty przeważyły o wyborze plazmy - i z tego wyboru jestem naprawdę zadowolony. Cena/możliwości na rewelacyjnym poziomie.
 

Kain.

New member
Dzięki raz jeszcze za pomoc:)

Zamówiłem sobie 37" PV80:)
starszy niestety postanowił być uparty i zamówił sharpa 42" 100hz. (ot, bo ładnie wygląda)

Na szczęście zawsze będzie miał tydzień na zmianę decyzji:)

a co do dbania... on ma grac:)
a tak poważniej to z tego co wyczytałem to mam tylko czyścić suchą ściereczką i nie oglądać jednego programu 10h.
coś jeszcze pominąłem?

ps. Jak długo trzeba mieć przełączony program by bezpiecznie powrócić do poprzedniego na kolejne 10h?
 

Borys_DC

New member
TomST napisał:
Proste wyjście:
Czasem zastanawiam sie: dobrze, tylko co zrobić gdy wciskamy off na pilocie TV, znika piękny (wg. niektórych idaleny wg innych nie) obraz, a na ścianie zieje czarna (wg niektórych prawie czarna ;)) 60" dziura w plastykowej ramie? :)

Dobrze powiedziane:). Zawsze mozna puszczac obrazki przez caly dzien i bedzie TV jako obraz się sprawdzał.

Jelsi chodzi o tego Panasonica plazme 37'' to cały czas myslałem co kupić z 3 (po długiej analizie)modeli LCD 37":Toshibe Z3030, Panasonica LZD85f czy Sharpa XL8E, na poczatku brałem pod uwagę tylko Soniacze i model W4000, ale jednak był ciut za drogi.
Szukałem pod zwykly odbiór analogowy z kablówki, głownie dla rodziców.

Gdy poszedłem do sklepu to zobaczyłem własnie tą plazmę Panasonica PV80. Miała lepsze kolory, lepszą dynamikę w porównaniu z Sharpem (stał obok). W Sharpie szybki ruch ptaka dziwnie go "paskował", a w Panasonicu obraz był jak na taki odbiór idealny (a obserwowałem z odległości, 0,5-1m). O wiele wyraźniejsze i żywsze kolory niż w LCDkach na syganle analogowym. "Jedynka" idealnie odbierała jak dla mnie. Kanał z bajkami czy sportem wyglądał bardzo dobrze, żadnej pikselozy jak w LCD. Czerń też wspaniała i normalnie patrząc i pod kątem, czego nie moglem powiedziec o LCD Sharpa czy Toshiby. Cały czas mówię o sygnale analogowym;). Już nie patrzę na HD, bo i po co, każy telewizor wygląda świetnie. A te porównanie z Pioneerem jest w sumie nie do końca słuszne, bo Pioneer kosztuje 5000zł drożej:D.
Mówiąc krótko ten Panasonic mnie zachwycił, i swoją technologią, obrazem, a chyba najbardziej ceną, bo w porównywaniu do tych LCD był o 1000 zł tanszy.
Więc co tu dużo mowić. Dla mało wymagających, czy nawet ludzi posiadających zwykła kablówkę wybór doskonały. Polecam!!
 
Do góry