jaka moc kina na 27m2?

roobertt

New member
Witam,

Stoję przed wyborem zestawu kolum i amplitunera do zestawu do kina 5.1. Zanim jednak zacznę się rozglądać po konkretnych modelach potrzebuję się zorientować jaka powinna być moc poszczególnych kolumn. Zależy mi na jak najlepszych efektach przestrzennych w filmach. Nie będę słuchał muzyki. Chcę wydać na kino 5k a jeżeli się nie uda to zwiększę budżet do 6k.Kino będzie stało w salonie otwartym o powierzchni ok 27m2. Załączam plan salonu abyście mogli mi jak najlepiej pomóc:



Uploaded with ImageShack.us
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Kiki nie żartuje, poda Ci konkretne modele. Wbrew pozorom 27m2 to nie jest dużo, przynajmniej przy takim rozkładzie, gdzie ponad 10m2 jest obok. Praktycznie każdy ampllituner sobie poradzi. Co do kolumn to fronty zdecydowanie podłogowe, subwoofer też sie nie napracuje. Proponuję amplituner za 1800 zł, kolumny za 2500 zł, subwoofer za 700 zł. Oczywiście elastycznie w zależności od okazji.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
amplituner sugerowalbym wziasc ci onkyo 607, tak- jestem uzytkownikiem onkyo , nie jest to jednak fanboy-stwo tylko w tej chwili lepszej relacji jakosciowo-mozliwosciowo-cenowej chyba nie ma...
co do kolumn- nie wiem jak wyglada w Polsce temat takich gotowych dosc porzadnych kompletow cos jak to :Monitor Audio BR5AV Speaker System
jednak napewno takie rozwiazanie jest lepsze- porzadnego suba dostajesz "za grosze" (tak to wychodzi) a ten jest bardzo wazny.... wazniejszy niz 700zl, za ktore mozesz dostac najwyzej "dudniawe"...
 

michalos

New member
Powiem Ci, że w takiej cenie ja zmieściłem się z zestawem:

Pioneer DV-420V-K VSX-919AH-K Jamo S606HCS3

no i reasumując jestem bardzo zadowolony!
 
Do góry