Jaka matryca w telewizorze tcl 43645

Pjthomas

New member
Cześć przepraszam jeśli nie tutaj lub źle napisany post ale to mój pierwszy post wgl na jakimś forum 🙂.
Mam pytanie i prośbę o poradę.
W jednym z sieciowych sklepów kupiliśmy telewizor TCL 43C649 tak jest w papierach ze sklepu oraz na pudełku, lecz w danych telewizora widnieje model 43C645 i sklep nie potrafi nam na to odpowiedzieć, a druga sprawa to matryca tv powinien mieć qled a w informacji serwisowej w telewizorze widnieje numer matrycy ST425D02_1 gdy wpisuję nazwę w google wynajduje mi ją jako LCD TFT , stąd moje pytanie czy jest to telewizor Qled tak jak jest napisane na pudełku? Bardzo proszę o radę bo nikt nie potrafi nam odpowiedzieć
 

Pjthomas

New member
Tak, to Jest Qled. O tym u producenta świadczy litera C.
Więc możesz być spokojny.
Dziękuję za odpowiedź, widocznie nawet po korekcji obrazu innej niż ustawienia fabryczne to ten model ma bardzo słabą czerń nawet w porównaniu do poprzedniego starszego Sony Bravia kdl 43w805c z 2015 roku to Sony jednak miał ładniejsze kolory i czerń.
Też mnie zdziwiło że jak szukałem po nazwie matrycy to nie było nigdzie że to Qled tylko TFT a to chyba starsza technologia? Ale nie znam się na tym akurat 😁 oraz ta nazwa w sklepie z końcówką 649 a w telewizorze i u producenta 545🤔🤔 to też było dziwne
 

Pjthomas

New member
Tak, to Jest Qled. O tym u producenta świadczy litera C.
Więc możesz być spokojny.
IMG_20240824_145737.jpg

Tak, to Jest Qled. O tym u producenta świadczy litera C.
Więc możesz być spokojny.
Właśnie to jak znalazłem to mnie zaniepokoiło , poza tym to taki test niby można zrobić jest na jakimś forum filmik ze lekko palcem jak się jedzie delikatnie po tv lub lekko dotyka zostaje taka jakby smuga po tym na chwilkę u mnie tego nie ma więc nie wygląda na VA a w recenzji było napisane że ma VA matryce w technologii Qled 😁
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca VA, bo takie TCL stosuje.
Czerń nie jest ja na Oled TV , czy min i led TV - ale w klasie cenowej nie wiee osób niezadowolonych.
Pytanie jakie podświetlenie matrycy sprzedawca C i zaprezentował na prezentacji.
Matryca Va sama w sobie ma dobrą czerń.
No i wymaga też kalibracji. Kalibracja dla członków forum jest gratis.
No i brałbym już model nowszy z lepszym podświetleniem - czyli 43C655
I masz też z pakietem dla członków forum.
 

Pjthomas

New member
No już za późno na inny 😁 wsumie tak na szybko wybór padł wtedy w sklepie na ten model a nawet innego TCL w rozmiarze 43" nie było i zdecydowanie sprzedawca polecał ten , ogólnie bardzo fajny megw a szybko działa i podoba mi się system w nim , właśnie jedynie te kolory a zwłaszcza czerń znacząco odbiega o dziwo od starszego kilka lat Sony FHD kdl43w805c. A tak tak to że nie będzie taka jak w OLED to zdaje sobie z tego sprawę wiem że tam to niema podświetlenia jak tutaj , a jeśli mogę zapytać to jak mógłbym tą kalibrację uzyskać ? To jakoś w pliku do pobrania na pendrive czy tak po prostu do przepisania 😁
 
Do góry