Jaką kamerę cyfrową SD z twardym dyskiem?

ragless

Member
Witam
Planuje zakup cyfrowej kamery z twardym dyskiem. Nie potrzebuje jakiegoś super sprzętu, po prostu kamery będę używal do archiwizacji wakacyjnych wycieczek oraz rodzinnych uroczystości. Przeglądam różne oferty i tak się zastanawiam czy duża jest różnica między matrycą 0.8 a 1 Mpix? Przetwornik 1/6” a 1/8”? Zauważyłem że producenci stosują różne możliwości poprawy stabilizacji obrazu ( optyczna oraz cyfrową ) Domyślam się że lepsza będzie optyczna:cool:
Producenci podają również parametry zapisu obrazu przy słabym oświetleniu jak to się sprawdza w praktyce?
Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie? Czym się kierować? Jaką kamerę polecacie? Ja wytypowałem coś takiego: Panasonic SDR-H90
Wcześniej patrzyłem na takie coś Sony DCR-SR77 ale zauważyłem że ma cyfrową stabilizację obrazu a nie optyczną
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dobrze zauważyłeś, im większy przetwornik tym lepiej!! 1/6" może być, ale jeszcze lepiej jakbyś poszukał kamery z przetwornikiem 1/4", lub 1/3"....

I oczywiście stabilizacja jak najbardziej optyczna! Bardzo przydatna rzecz.
Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na kamerę i co później zrobić z nagraniami? Czy chcesz nagrane filmy poddać obróbce czy po prostu oglądać?
 

ragless

Member
Kamera ma być do użytku prywatnego czyli nagrać i obejrzeć materiał po wyjeździe wakacyjnym lub kiedyś tam sobie przy jakiejś okazji ewentualnie coś zmontować i pobawić się w programie typu Pinnacle Studio czyli nic specjalnego po prostu czysta amatorszczyzna a że nigdy nie miałem styczności z kupnem kamery to dla mnie trudny wybór bo na rynku jest tego dużo a każda różnie się coraz to innymi drobiazgami. Ze standardu HD w kamerze raczej zrezygnuje i chciałbym kupić już coś lepszego SD niż marne HD.
Co to kosztów to chciałbym się zmieścić z dodatkowym akumulatorem w okolicach lub poniżej 2000zł
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci tak 2tys to dużo i mało.
Jeżeli masz na czym oglądać materiał HD to warto kupić taką kamerę. Chodzi o TV i odtwarzacz Blu-Ray, lub konsole PS3. Zresztą amator kupuje kamerę na dłuższy czas a HD to przyszłość / dla niektórych już teraźniejszość :D /

Różnica w jakości jest na prawdę duża. W tej cenie kupisz np. kamerę Panasonic HD-SD10. Oczywiście można kamerę podłączyć bezpośrednio do TV...
 
Do góry