Jaka kamera?

menfiz

New member
Witam!
Chciałbym nauczyć się kręcić filmy i nie wiem jaką wybrać kamerę, lecz mój budżet wynosi 1000zł. Może mi ktoś coś poradzić?
 

bemx2k

New member
Jak dodasz 500zl to powinno styknac na Samsunga HMX20C
jak masz brac uzywke to raczej kamere na karty pamieci
niedaj boze padnie ci przemeczony mechanizm
( w wypadku zakupu kamery HDV -kasety )
 

viValdi

New member
Bez reklam
@bemx2k

co ty tak ziejesz nienawiścia :) do kamer na tasiemki?
Jeśli uważasz, że mechanizm kasetki jest "przemęczony" to nic prostszego jak kupić za 10PLN nową, "nieprzemęczoną" kasetkę. Jest to operacja znacznie tańsza niż zakup "nieprzemęczonej" karty pamięci flash.

Nie mówiąc o dyskach, które tak szybko się kręcą, że muszą być znacznie bardziej "przemęczone" niż cała reszta.
 

bemx2k

New member
viValdi

Zle mnie zrozumiales , no i Ja sie chyba zle wyrazilem ;)
oczywiscie mialem na mysli mechanizm kamery
w kasecie nei ma mechanizmu , nieprawdaz ??

Tak , zieje nienawiscia :)
bo juz czas najwyzszy zeby pozegnac tego typu rozwiazania
jak ktos sie zakochal w HDV no problemo
niech sobie trzyma kamere HDV
i zachwala w nieskaczonosc .

Przyslosc w kamerach na pamieci stale , SDHC i SSD
ewntualnie HDD
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
spoko

Bemx tą nienawiścią to chyba nie ziejesz ....;) Forum jest właśnie po to aby podyskutować, wymieniać się poglądami i w miarę możliwości pomagać.

A teraz do rzeczy pewnie masz rację, że przyszłość należy do kart pamięci, jeżeli chodzi o kamery konsumenckie.
Bo kamery profesjonalne to inna bajka.
Ale kamery zapisujące na kasetach na razie jeszcze "się trzymają" i mają sporo zwolenników.... Czas pokaże jak długo. :D
 

Gucio50

New member
Bez reklam
viValdi... ...co ty tak ziejesz nienawiścia :) do kamer na tasiemki....[/quote napisał:
Ja go rozumiem. Kmery na tesiemki to starodawne śmiecie. :D
To ze kupiłeś, popełniajac błąd, nie znaczy że inni też muszą.

Ja bym porównał modele kamer do modeli telewizorów

Tasiemki - projektory
Dyski twarde - plazma
Karty pamięci LCD - Oled

Co wiec jak niedawno znjomy :( kupił projektor, i kamerę na tasiemki. Frajer i tyle. Na każdym spotkaniu chwali jakie to ma luksusy :D


Oczywiście to moja prywatna opinia, mozesz się nie zgadzać z nią i nadal jesteśmy kolegami na tym forum. ;)

Osobiscie uważam, że tak jak w sprzęcie komputerowym, domowym nie ma już tasiemek czy dyskietek.
Tak juz aparaty fotograficzne są TYLKO na karty pamieci tak za 5-7 lat NIE będzie w domach kamer na tasiemki tylko na karty ewentualnie z transmisją przez internet do domowego kompa wte<->i wewte, czego sobie i Tobie zyczę.

Uprzejmie informuję że piszę o sprzęcie domowym, popularnym a nie o jakiś tam wojskowych czy wysoce profesjonalnych zastosowaniach kamer na antarktydzie czy podczas badań w Rowie Mariańskim. :D
 
Ostatnia edycja:

WiruSSS

New member
ja kupiłem kamerkę na tasiemki a projektorek (oczywiście HD) ..zamierzam w niedlugim czasie zakupic ..i jakoś nie myślę że jestem z tego powodu frajerem ..co jak co ale lubię od czasu do czasu poczyć się w domu jak w kinie, oglądanie filmu z dobrego projektora (minimum 100'') nie mozna porównać do oglądania filmu na TV (max 52'') ..no może na 52'' to już coś ale niestety cena takiego TV powala na kolana a przyzwoity projektorek można już za 3000 kupić :)

[edit]

przepraszam ..lcd mozna kupić już nawet 65'' znalazlam i takie ..niestety za enę dość luksusowego samochodu ...a za 5000 można już kupić porządny projektorek fullHD :)
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Panowie ''problem'' w tym ze Ja staram sie byc Obiektywny
w przeciwwienstwie do Was , bo Ja ciagle stoje przed wyborem kamery
w wy juz macie semi profesionalne kamery na tasme ;)
wiec z racji tego faktu Jestescie mniej obiektywni niz moja skromna osoba , nieprawdaz ?

Pragne przypomniec ze nie jestem slepym przeciwnikiem kamer HDV ,tylko stwierdzam ze kasety sa gorszom nosnikiem niz dyski HDD czy karty pamieci .

Co nie zmienia faktu ze taki Canon HV30 to wspaniala kamera ktora zadowoli pewnie 90% uzytkownikow .

Dla przykladu jeszcze 2 lata temu na lamach jednego
znanego forum ''Fotograficznego'' paru szanowanych uzytkownikow zazekalo sie ze profesionaly sprzet to tylko
lustro na film , dzis Ci sami userzy jada na cyfrakach
Canona i Nikona :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Bemx2k, problem w tym, że człowiek to taka bestia co z natury jest mało obiektywna....

Ja też nowej kamery jeszcze nie kupiłem i też jestem otwarty na wszelkie propozycje.... szukam, czytam i się zastanawiam....
 

bemx2k

New member
Zeby wbic cwieka tym co mnie zarzucaja brak obiektywizmu
to powiem ze biore pod uwage zakup Canona HV30
bo mam go szanse wyrwac za okolo 529£ nowka rzecz jasna
gdzie normalna cena to okolo 600£
Jak go kupie to nie zmienie stanowiska co do przestarzalosci kaset HDV !!
ot taka mam nature ;) .

moje typy

Canon HG20
Canon HV30
Canon HF100

jak widac kazda inna a zarazem kazda dobra
wystarczajaca dla 95% populacji
 

viValdi

New member
Bez reklam
jestem obiektywny

my, bemx2k, mamy doświadczenie a ty masz marzenia :D

Wiedza przeważnie jest wynikiem doświadczenia, ale czasami również marzeń np sennych (podwójna helisa)

A typy masz niezłe tzn lecisz przekrojowo, byle Canon.
I bardzo dobrze.
 

Zibi W

Member
Do bemx2k

Witam
Zaciekawiło mnie czy HF100 umieściłeś w Twoich typach z powodu ceny czy może z innych powodów bo wymieniłeś wśród nich HG20 który też nagrywa na kartach?
 

bemx2k

New member
No niestety nie Ja wymyslilem ze Canon sie trzyma w scislej czolowce z kilkoma modelami na raz , nie jak konkurencja .
3 Fora , 4 servisy poswiecone HDTV kilkanascie testow .
Tysiace ludzi nie moze sie mylic ;) Canon wali po ryju reszte swiata , co nie zmiena faktu ze taka Sony SR12E to wspaniala kamera dla wiekszosci uzytkownikow .
Lecz Canon ciut ciut z przodu przed konkurencja .
 

nagdob

Member
Bez reklam
Coś mi się zdaje, że przesadzasz. A swoją drogą to rzeczywiście Canon robi dobre, ale kserokopiarki.

Nie cytujemy poprzednika
 
Do góry