Jaka kamera za ok. 3500PLN ?

qwas0987

New member
potrzebuję pilnie kupić kamerę HD, dobra jakość wspomnień jest bezcenna, więc zapozyczę się ale sprzet chcę dobry :)
doraźcie prosze co wybrać, zależy mi na (w kolejności wazności):
- jasność i brak szumów przy słabym (żarówkowym) świetle, bo większość filmów to będą dzieciaki w mieszkaniu
- szeeeeroki kąt (w mieszkaniu inaczej nie da się filmować szybko poruszających się małych obiekcików)
- super jakość obrazu (to priorytet, bo inaczej mógłbym kupić aparat z nagrywaniem w HD i też daje radę )
- nie chcę żadnych wentylatorków żeby się włączały (czytałem że panasonic SD900 ma taką przypadłość, a w sumie chyba fajny model :???: - prawda li to ?)
- BEZ dysku twardego, będę nagrywał maksymalnie 2 godziny i zgrywał na kompa (jeżeli bez HDD się nie da to trudno)

Reszta gadżetów bez znaczenia, to będą proste filmy: weź kamerę, włącz nagrywanie, wyłącz nagrywanie. Na zdjęciach tez mi nie zależy, mam aparat do tego.

Podoba mi się sony PJ30VE (fajny bajer ten projektor), sony XR550ve, panasonic SD900 (trochę słaby kąt - od 35mm) - ktory z tych modeli by najlepiej spełniał moje ocekiwania ?
Najbardziej mnie zastanwia porównanie jakości obrazu pomiędzy pj30 a XR550. Ta druga to już chyba staruszka, ale kiedyś była strasznie droga. Czy nowa seria PJ jest lepsza ?
 

qwas0987

New member
Ty tez pojechaleś ostro :) nie bedę kręcić filmów tylko filmować dzieciaki. Każdemu wg potrzeb. W tej cenie to już bym wolał dołożyć 1 tyś i kupić sony NEX-10VG, albo amatorskiego PJ50VE z niezłym gadżetem w postaci projektora.
Generalnie strategia Canona kiepska - tworzą zaawansowany produkt dla amatorów w cenie półprofesjonalnego urządzenia. Ludzie wola coś w przedziale 3-4 tyś. za super hiper sprzęt - powyżej.... to już dla bogackich - mnie nie stać.
Gdyby kosztowała maksymalnie 4 tysiaki to bym brał :mrgreen:
 

fransua

New member
W tej cenie to już bym wolał dołożyć 1 tyś i kupić sony NEX-10VG
SONY w tym modelu dał ciała na całej linii. Lepiej już kupić lustrzankę zamiast tego wynalazku.
Generalnie strategia Canona kiepska - tworzą zaawansowany produkt dla amatorów w cenie półprofesjonalnego urządzenia. Ludzie wola coś w przedziale 3-4 tyś. za super hiper sprzęt - powyżej.... to już dla bogackich - mnie nie stać.
Znajdą się nabywcy. Cena spadnie jak już trochę ten produkt pobędzie na rynku. Jako jedyna firma Canon nie robi ludzi w balona. Oni włożyli semi pro kamerę w małą obudowę. Panasonic i SONY też coś takiego zrobili tylko, że odwrotnie. Konsumenckie kamery wsadzili w duże pudła i chcą za to kupę kasy. Panasonic •• Panasonic AG-HMC80 ? kamera AVCCAM HD - www.wyobrazsobie.pl SONY :: Kamera Cyfrowa SONY HVR-HD1000Kamery cyfrowe :: Sony Professional :: WINMAR Rozumiem, że ergonomia, złącza itp ale te kamery to kpina.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
z tego co pamietam widzialem tego canon, fajny, ale strasznie slaba stabilizacje mial.

a lustrzanki to calkowicie inny temat i jak dla mnie sie nie nadaja do zastosowan "domowych"
 
Ostatnia edycja:

qwas0987

New member
kupiłem panasonica sd900 w końcu
Jakość - powalająca. Nagrałem nią pewien występ, jak puściłem w telewizorze to nie wiedziałem czy to moje nagranie, czy jakiś program w Polsat HD (tylko ten jeden program HD mam) :) Super ostrość, na poziomie profesjonalnym, kolory naturalne, bliższe rzeczywistości niż te na kamerach sony. Bardzo jasny obiektyw, duuuużo światła w całym mieście :) No i ta stabilizacja..... jakbym nagrywał na statywie. Zaskoczony jestem niesamowicie stabilizacją - nigdy nie widziałem czegoś takiego. Chwilami mam wrażenie jakby ktoś inny trzymał kamerę, bo ja ruszam nią, a obraz nawet nie drgnie :) Duuuuży plus za stabilizację.

Bardzo się obawiałem szumu wentylatora. Szum owszem nagrywa się, ale jest słyszalny dopiero jak zrobię na ponad połowę głośność telewizora. Zastanawiam się w ogóle czy to jest szum wentylatora, czy może naturalny szum jaki powstaje podczas nagrywania mikrofonem. Wiem na 100% że nie będzie mi to przeszkadzać.

Menu fajne, intuicyjne - bez czytania instrukcji wiem co i jak. Nie wiem tylko jeszcze czy da się i ewentualnie jak zrobić slow motion. Ktoś wie ?

Bardzo fajny patent z SD, zwłaszcza jak się ma telewizor Panasonica z wejściem SD :) Wyjmujesz kartę z kamery i odtwarzasz sobie filmy i zdjęcia na TV. Nie warto przepłacać za wersje tej kamery z dyskiem czy pamięcią.

Ale.... nie ma róży bez kolców. Minusy to:
- dziwne spowolnienie obrazu w trybie nagrywania w bardzo słabym oświetleniu (tryb świeczka). Albo to problem z softem i poprawią, albo wada mojego sprzętu.... muszę jeszcze to poobserwować, tylko raz nagrywałem w takich warunkach
- słabej jakości zdjęcia - czasami wychodzą dobrze, ale częściej są fatalnie rozmazane, przejaśnione kawałki - jakieś problemy ze światłem. Flesz jest fatalny, nawet nie próbujcie robić zdjęć z jego wykorzystaniem. BTW - redukcja czerwonych oczu nie działa, zbyt słabe "przed błyski". Ale nie kupowałem tej kamery jako dwa w jednym, także jak ktoś chce mieć super aparat i kamerę w jednym, to odradzam. Mnie intersują filmy, a te są super.
- czasami podczas nagrywania filmu w trybie full auto, kamerka zaczyna kombinować ze światłem jeżeli jest np. twarz osoby w leciutkim cieniu, a za nią coś jasnego. Wtedy jak się zbliży na twarz (ale widać nadal tło), to twarz jest rozjaśniana (stopniowo), a tło nagle staje się wielką świecącą plamą. Oddalamy i znowu tło zaczyna być widoczne, a twarz ciemnieje. Wygląda to dość brzydko. Myślę że zadziałał mechanizm korekcji oświetlenia gdy filmujemy np., kogoś na tle jasnego okna. Tyle że w moim przypadku to było na plaży, gdzie osoba była w lekkim cieniu. Wg mnie zbyt ostro zareagowała kamera - różnica światło-cień nie była taka duża, twarz filmowanej osoby było wyraźnie widać bez tego rozjaśniania
- mikrofon strasznie łapie wiatr - nie musi mocno wiać, żeby usłyszeć radosne dmuchanie w mikrofon. Przy tej cenie powinni juz zrobić jakiś filtr czy inną konstrukcję mikrofonu
- brak możliwości włączenia ściemnienia filmu na końcu w trakcie nagrywania. Ale tak pewnie ma teraz większość kamer. Kiedyś miały przycisk "Fader", teraz jest to głęboko w menu - bez sensu, bo jest to przydatne
- raz mi się zdarzyło, że podczas robienia zdjęcia wszystko otrzymało odcień różowy - również na LCD było to widać. Nie mam pojęcie co to było, zdjęcie nie wyszło, włączenie, wyłączenei kamery nie pomogło. Na tym konkretnym tle gdzie chciałem zrobić zdjęcie, tryb auto zgłupiał chyba
- brak dołączanego fajnego softu (takiego jaki dają do soniaka)

Podsumowując:
cena / jakość - nie znajdziesz nic lepszego
Obraz - żyleta,
Obiektyw - jasny

Co tu więcej chcieć ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Da się tylko tylko zakup aparatu to dopiero początek wydatków niestety. Kamera zdecydowanie wyjdzie taniej np. ten Canon :grin:


no tak, tylko jedno, ale to co napisałem wcześniej, kamera musi mieć bardzo dobra stabilizacje a ja niestety jej w tym modelu nie widziałem, ale może się mylę, tutaj stawiam panasonic kontra ten canon.

qwas0987
możesz zamieścić ten film surówkę, żeby zobaczyć o czym mówisz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry