jaka kamera do 2 tys. do krecenia dziecka w ruchu

Kamyk79

New member
Witam!

Od razu piszę, że jestem tu nowy, więc proszę nie zjedzcie mnie:)

Chciałbym kupić kamerę do kręcenia na tę chwilę jeszcze
nienarodzonego dziecka, ale jak ujrzy światło dzienne
to chciałbym się skupić właśnie na nim. Chciałbym zacząć
od filmowania mojej ukochanej żony, która jest obecnie
w ciąży.

Chciałbym kosztowo zmieścić się między 1000-2000 PLN
bazujac na np. ceneo.pl.
Podaje taki przedział bo nie znam się na kamerach więc im
mniej tym lepiej. Zaznaczam, że nie jestem profesjonalistą
i sprzętu za 18 tys nie potrzebuje.

Chciałbym oczywiście filmować w formacie HD, tak by móc
obrobiony amatorsko film w programie Pinnacle Studio 10 Plus,
nagrac na Blu-Raya, dlatego w tym programie bo do niego
mam oryginalna licencje. Plyte Blu-Ray z materialem filmowym
nagranym w Pinnaclu, odtwarzaczac chcialbym oczywiscie
w zewnetrznym odtwarzaczu podlaczonym do TV LCD
40-calowego.

Jaka kamere byscie polecali do takich celow o jakich pisalem
na wstepie? Na czym powinienem sie skupic kupujac kamere
do takich celow? Czytalem na forum, ze kamery nagrywajace
na karty SD zrzucaja film do pliku w formacie AVCHD, z ktorym
jest ciezko z obrobka. Czy do kamer sa dolaczane jakies
oprogramowania do ewentualnej obrobki filmu lub konwersji?
Czy Pinnacle Studio 10 Plus odtworzy bez problemu format AVHCD,
czy bede musial go obrabiac?

Od razu napisze, ze mam Intel(R) Core(TM) 2 CPU 6300 @ 1.86 Ghz
i 2 GB RAMu oraz karte graficzna Radeon X1300.

Z gory dzieki
pozdr
M.Z.
 

Ps3user

New member
No więc ja na twoim miejscu bym wybrał Sony HDR-TG3E. Jest to najmniejsza kamera na świecie nagrywająca w Full HD:D. Może i nie ma świetnych parametrów ale dla twoich potrzeb spokojnie wystarczy. Kamera nagrywa na pamięci Flash - na kartach MS Duo. Cena na ceneo zaczyna się od 2105 ale oczywiście są tańsze źródła. Nawet jeśli to przekracza twoją granice cenową to ja bym na twoim miejscu dopłacił i cieszył się roździelczością HD.
 

Kamyk79

New member
a coś z Canona

Witam!

Dzięki za info. A czy moglibyście polecić mi coś z Canona.
Mam cały osprzęt fotograficzny Canona i zauwazylem, ze w rankingu 2007-2008 na najlepsze kamery Canon zajmuje pierwsze siedem miejsc w ogolnych klasyfikacjach, wiec chyba skusilbym sie na Canona jesli oczywiscie jest tego warty.
Co byscie polecali?

Pozdr
M.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Jeśli Canon to HF10/HF11/HF100 lub HVx0.
Osobiście dysków ani DVD w kamerach nie lubię, ale może HG20 będzie ci pasował.

W Pinnacle'u Studio Plus 10.7 nie ma możliwości wypuścić AVCHD czy BR - musisz się zupgrade'ować do 12.

I nie ma co oszczędzać - dzieciątko rodzi się tylko raz :-D
 

Kamyk79

New member
jednak HF100 nie;/

Właśnie sobie czytam specyfikacje Pinnacle`a 12

Wymagania minimalne:

Intel Pentium HT or AMD Athlon 2.4 GHz or 1.6 GHz Dual core required for Windows Vista
- Intel® Core™2 Duo 2.4 GHz or higher required for 1440x1080 AVCHD editing
- Intel® Core™2 Quad 2.66 GHz or higher required for 1920x1080 AVCHD editing

a ja mam:
Intel(R) Core(TM) 2 CPU 6300 @ 1.86 Ghz 2 GB RAMu

wiec moj komputer przy obrobce filmu zapisanego w AVCHD bedzie zamulal;/

Chyba sie wiec sklonie ku Canon HV 30.
Czy mozecie mi jeszcze napisac, czy format HDV ma mniejsze wymagania sprzetowe przy obrobce niz AVCHD? Czy moj procesor sobie z tym formacie poradzi (oczywiscie uzywajac Pinnacle 12)?

Pozdr
M.
 

viValdi

New member
Bez reklam
To zależy o jakiej obróbce mówimy.

Ja mam HDV, robię montaż, dodaję menu i generuję DVD oraz zapis HDV po montażu na tasiemkę. Przy takim montażu najwięcej czasu zajmuje generowanie DVD.

Jeśli chcesz nakładać na materiał efekty, no to rzeczywiście HDV będzie łatwiejszy w obróbce.

Ale jeśli twoja obróbka to wygenerowanie dysku AVCHD (na płytce DVD) to materiał AVCHD będzie łatwiejszy.

Poczytaj przyklejony post o obróbce AVCHD.

ps. AVCHD zamuli każdy komputer, nawet Quad'a Extrem tak więc nie przejmuj się. Poza tym Pinnacle jest "na procencie" od Intela i MS za żarłoczność tego oprogramowania :twisted: ale to nie znaczy że user ma się poddawać szykanom - obrabiamy tym co mamy a nie biegniemy do sklepiku po nowe graty - a na to własnie oni liczą :p
 
Ostatnia edycja:

Kamyk79

New member
Ok dzieki za odpowiedz.

A jesli bede nagrywal na Blu-raya? to jak bedzie wygladalo z obrobka HDV (Canon HV30) i AVCHD (Canon HF100)?

Z gory dzieki za odpowiedz
pozdr
M.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Jeśli BluRay to z HDV musisz zrobić pełny rendering czyli "niech moc będzie z tobą".

Myślę, że z AVCHD zrobić BluRay będzie łatwiej niż z HDV, ale ja nigdy tego nie robiłem.

Są na tym forum osoby z doświadczeniem w tym temacie - może coś napiszą.
 

huling

New member
Kamyk79 Rozumiem, że masz już nagrywarkę i stacjonarny odtwarzacz Blue Ray. Jeśli ten odtwarzacz potrafi odtworzyć płyty DVD nagrane w formacie AVCHD, to kupując kamerę nagrywającą w tym formacie możesz wogóle pominąć konwersję i rendering.
 

Kamyk79

New member
Blu-Ray

Dzięki za info, z tym, że nasunelo mi sie pytanie.

Ja na razie nie mam blu-raya (ani odtwarzacza ani nagrywarki). Te urzadzenia chce kupic dopiero wtedy gdy uzbieram troche materialu nagranego na kamerze. Zamowilem wczoraj Canona HF100 + Pinnacle 12 Ultimate + karte SDHC 16 GB.

I teraz mam pytanie:
Moja kamere nagrywac bedzie w formacie AVCHD. Pinnacle 12 Ultimate umozliwia nagrywanie plyt w formacie Blu-Ray, ale czy odtwarzacz ktory w przyszlosci kupie musi umiec czytac sobie format AVCHD. Ja chcialbym w Pinnacle 12 Ultimate zrobic cala prezentacje i powkladac w niej rozne efekty, napisy, przejscia itp. Czy wowczas nie musze sie przejmowac tym czy odtwarzacz Blu-Ray bedzie mi czytal material przygotowany w Pinnacle`u 12 Ultimate, bo przeciez on bedzie zrenderowany przez Pinnacle`a i czy wtedy kazdy odtwarzacz blu-ray go jest w stanie odczytac?

W jakim formacie sa zapisywane prezentacje w Pinnacle 12 nagrane na Blu-Raya?

Z gory dzieki za odp.
Pozdr.
M.
 
Do góry