Jak zorganizować domowe multimedia?

pasza120

New member
Witam,

Nagle pojawiło mi się w domu strasznie dużo elektroniki, którą chciałbym sobie rozsądnie zorganizować, bo na razie panuje chaos :D

Sprzęt:

TV - Panasonic 42e6e
router wifi - ASUS RT-N10E
dekoder z tv JMDI - MOTOROLA VIP 1003
PC z odbiornikiem, wifi
2 laptopy
3 smartfony samsung galaxy
tablet
(w przyszłości jeszcze jakiś soundbar lub zestaw 2.1)

Teraz tak:
Bezpośrednio do gniazdek będą podłączone TV, router i dekoder. Wszystkie pozostałe sprzęty będą się łączyły przez wifi.

na tv bardzo często będę chciał oglądać filmy z komputera. Nie będę miał możliwości podłączenia bezpośrednio HDMI, a tv radzi sobie dość dobrze z odtwarzaniem filmów i napisów (po konwersji na srt). Teoretycznie mógłbym kopiować na usb za każdym razem filmy, ale to upierdliwe.

Czy istnieje rozwiązanie w którym kupiłbym sobie dysk zewnętrzny 1-2 TB, który podłączony byłby do routera wifi i z którym mógłbym się połączyć z każdym z tych urządzeń?

Próbowałem na razie stworzyć serwer za pomocą programu PS3 Media Server, ale średnio mi się to podoba + wolałbym nie musieć włączać komputera po to, żeby obejrzeć film na tv...

Prośba o wskazówki od czego zacząć szukać!

Dzięki!
 

pasza120

New member
NASa podpinasz do rutera, a pisales, ze tv umozliwia oglądanie po sieci.
Sam planuje takie rozwiązanie.

Wydaje się, że to super rozwiązanie. Znalazłem ciekawy produkt Zyxel NSA 310s z dyskiem 2TB na alleDrogo za trochę ponad 600zł. Co ciekawe taki serwer umożliwia ściąganie torrentów, więc nie trzeba zostawiać włączonego komputera, więc zużycie energii też sporo mniejsze.

Dzięki za podpowiedź!
 

Ramlesa

New member
Polecam Synology. Sprawdzone i z bardzo stabilnym softem. Kolejny plus wsparcie i prężną grupa dyskusyjna. Posiadam DS213j i problem dostępu do mediów dla wszystkich użytkowników w domu rozwiązany.


Wysłane z mojego Kosmosa
przez Tapatalk
 

Homer34

New member
Jest kilka rozwiązań, w zależności od potrzeb i zasobności portfela. Może to być typowy NAS np Synology, ale to dosyć drogie rozwiązanie. Posiada rozbudowane funkcję zarządzania i udostępniania zawartości. Z tańszych można wybrać dyski sieciowe z portem Ethernet podłączane do routera - np. WDLive lub Seagate Central. Ten ostatni ze względu na wygląd może stać nawet w salonie obok Tv:) . Do korzystania z DLNA w domu uważam za wystarczające .

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Myślac o typowym NASie, miałem właśnie na myśli raczej dyski takie dyski sieciowe ;) Niektóre można kupic z dyskiem, inne bez
 
Do góry