Jak to osiągnąć?

ols

New member
Mam dosyć specyficzne potrzeby i nie jestem w stanie nic dopasować, liczę na Waszą pomoc.

Otóż jestem obecnie posiadaczem zestawu Xbox360 (wersja z HDMI) + TV Samsung LE26R82B. Niestety gra to beznadziejnie. Chcę się więc rozbudować o następujące funkcjonalności
- dźwięk przestrzenny 5.1 z dekodowaniem Dolby Digital z Xboxa
- tuner radiowy
- sterowanie tym bez ruszania się z kanapy ;)

Są jednak pewne ograniczenia:
- mam bardzo mało miejsca na frontowe głośniki (płytko, wąsko), co raczej skłania mnie do jakiś "komputerowych" modeli. Pomieszczenie jest zresztą niewielkie a ja nie jestem audiofilem, więc nie ma co specjalnie szaleć.
- zupełnie nie mam miejsca na amplituner typowej wielkości. Z drugiej strony nie potrzebuję jeszcze jednego odtwarzacza DVD (Xbox mi wystarcza)…

Wygląda na to, że potrzebuję więc zestawu 5.1 z dekoderem wbudowanym w suba. Są jakieś sensowne modele mające dwa wejścia optyczne (konsola, TV)? (No chyba, że można użyć jakiegoś przełącznika, wtedy wystarczy jedno). No i co z radiem? Standardowe tunery od wież są 4x za duże. Radia typu "kuchennego" raczej nie mają wyjść i zdalnego sterowania :???:

Macie jakieś pomysły?
 

ols

New member
Pablo1964 napisał:
Można i tak, tylko że... dalej będzie grało beznadziejnie.
:hmm: Nawet z teoretycznie przyzwoitym sprzętem, takim jak np.: http://www.logitech.pl/local/produkt/14592 (certyfikat THX)? Bo gorzej niż ten telewizor to brzmi już tylko wiertarka u sąsiada :mrgreen:
Wykorzystanie tego zestawu kształtowałoby się mniej więcej: 50% granie na xboxie (tu potrzebny dżwięk przestrzenny), 30% radio/tv (wiadomo, stereo), 20% DVD/filmy HD (znowu 5.1). Sądzisz, że przy małym pomieszczeniu (10m^2) lepiej kombinować z jakimś zestawem stereo?
 
Do góry