Jak to jest z tymi nowymi technlologiamii, a nowym oprogramowaniem ???

s72

New member
Posiadam kamerę SONY HDR-CX6 oraz oprogramowanie pinnacle studio ultimate PL ver. 12 (które mi zresztą polecił sprzedawca w sklepie, bo powiedział, że Program: Picture Motion Browser, dołączony standardowo do kamery jest mało przyjazny i nie po polsku).
I tak, po zakupieniu w/w oprogramowania wystąpił problem. Program nie widzi kamery po jej podłączeniu przez usb. Wymaga podłączenia portu ieee1394. Owy model nie posiada takiego portu.
1. Czy można znaleźć przejściówkę z usb/firewire, czy w jakiś inny sposób, to obejść, aby pinnacle zobaczył ten model ?
2. Druga sprawa, czy jest możliwe, nie korzystając z podłączonej kamery, wyjąć z kamery samą kartę pamięci MS PRO DUO z nagranym filmem i pracować na nim tym programem (w/w), wkładając go do jakiegoś czytnika ?
3. Jak również zapytam, czy po obróbce w/w programem i zamienieniu go na format avchd będę potrzebował odpowiedniej nagrywarki do tego formatu, czy wystarczy nagywarka dvd, aby nagrać płytę w formacie avchd ?

Z góry dziękuję za odp.

P.S
Jestem laikiem w tym temacie, a chciałbym zając się obróbką filmową na posiadanym sprzęcie i oprogramowaniu - więc b.proszę o pomoc w tej materii bardziej ogarniętych osób, niż ja lub skierowania mnie na odpowiednie tory, tak abym mógł sam poszukać i się dokształcić ...
Jeszcze raz dziekuję za jakąkolwiek pomoc

pozdrawiam
s72
 

viValdi

New member
Bez reklam
Z tego co piszą koledzy dane z kamery sciągają na dysk za pomocą PMB przez USB (firewire absolutnie niepotrzebne)
W S12 wskazujemy katalog w którym są interesujące nas klipy i edytujemy.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
s72 napisał:
Program nie widzi kamery po jej podłączeniu przez usb. Wymaga podłączenia portu ieee1394. Owy model nie posiada takiego portu.

Po zainstalowaniu oprogramowania Sony i ZAREJESTROWANIU go uzyskasz
- widzenie kamery przez USB
- mozliwość odywarzanie płytek DVD z plikami AVCHD
i to zarówno 8cm mini jak i 4.5GB 12 cm :)
- dostęp do aktualizacji PictureMotionBrowser, jest on co prawda po angielsku ale niezwykle prosty i łatwy w uzywaniu.:D

Powodzenia
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
s72 napisał:
...
3. Jak również zapytam, czy po obróbce w/w programem i zamienieniu go na format avchd będę potrzebował odpowiedniej nagrywarki do tego formatu, czy wystarczy nagywarka dvd, aby nagrać płytę w formacie avchd ?
...
s72
Wystarczy w komputerze zwykła nagrywarka DVD
 
Do góry