Jak rozstawić sprzęt?

BrinX

New member
Witam,

niedawno stałem się posiadaczem zestawu Marantz NR 1601 + Canton Movie 70. Chciałbym dość optymalnie rozłożyć głośniki w swoim salonie dlatego prosiłbym o pomoc. Przygotowałem 3 opcje o których myślałem lecz nie wiem która najlepsza. Ogólnie tylne satelity maja wisieć na wysokości ~80 cm przód w zależności od umiejscowienia na tej samej lub 10-15 cm wyżej.

W pokoju jest dość dożo mebli stąd też zastanawiam się nad ustawieniem bo głośniczki nie są zbyt wielkie i chciałbym by wyglądało to jak najbardziej estetycznie. Prosiłbym o pomoc w doborze optymalnego ustawienia. Sub'a w tym setupie nie zaznaczałem ale będzie stał pomiędzy szafką RTV a słupkiem.

Z góry dziękuję za pomoc a oto moje rozważania:

OPCJA 1

kd0htx.jpg

OPCJA 2

332wlyx.jpg

OPCJA 3

rs9443.jpg
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja uważam że opcja 1 i 2. W opcji 3 prawa kolumna jest schowana za wnęką. Osobiście najbardziej mi pasuje opcja 1. Sam mam podobnie czyli tylne kolumny na stojakach minimalnie za kanapą i skręcone w stronę uszu słuchacza. Kolumny by były również w jednej linii, chociaż sprzęt i tak dopasuje opóźnienia i odległość od słuchacza.
 
B

burz

Guest
Z rysunku najlepiej wypada opcja 2 (ze względu na satelity po bokach), trójka zdecydowanie NIE (ze względu na upchnięte po rogach fronty).
 
Do góry