Jak Popcorn chodzi w LAN?

pataj

New member
Witam wszystkich,
Jestem przed zakupem Kukuruźnika. Nigdzie na Forum nie spotkałem tego wątku, a sprawa wydaje się ciekawa.

1. Czy instalacja/użytkowanie w sieci LAN do transferu plików do i z kompa jest kłopotliwe? Wyczytałem że oprócz Windows Media Player Network Sharing Service czy myIHome istnieje protokół SAMBA :niewiem:. Czy ktoś z forumowiczów korzysta z tych protokołów sieciowych? Proszę o podzielenie się opiniami na temat ich funkcjonalności.

2. Kolejną sprawą związaną z LANem jest funkcjonalność Popcorna jako klienta Torrenta. Jak sprawuje się w tej funkcji? Czy może pobierać pliki przy wyłączonym kompie (oczywiście przy włączonym routerze). Czy ma wbudowaną wyszukiwarkę czy też może linka kopiuje się z PC? Również będę wdzięczny za opinie forumowiczów.

Pozdrawiam,
pataj
 

bubu54142

New member
Mam Popcorna już drugiego(pierwszy a-100).Jestem bardzo zadowolony.Przesyłanie plików z kukurydzy do kompa odbywa się bezproblemowo.Można Sambą, można Total Commanderem.Ważna jest na początku konfiguracja.Torrenty ściąga też bez problemu.Na kompie zapisujesz adres a przez przeglądarkę internetową wchodzisz w torrenty popcorna i wyszukujesz adres na kompie,zatwierdzasz i dalej sam ściąga.Popcorn i komp może być wyłączony.Sam niestety na razie nie wyszukuje.
 

pataj

New member
Dzięki bubu54142 za info. Przymierzam się do modelu A-110. No właśnie o tę konfigurację początkową zaczyna mi chodzić. Czytałem o jakimś specjalnym formatowaniu HDD? Czy po takim specjalnym skonfigurowaniu będę mógł wypiąć Popcorna i podłączyć przez USB lub LAN np. u kolegi pod PC tak na żywca - bez Samb, TotalCommanderów i innych wynalazków jako zewnętrzny dysk. Czy do "widzenia" takiego skonfigurowanego u mnie w domu popka potrzebne jest konfigurowanie innych PC za kazdym razem i czy to skomplikowane?

Pozdrawiam.
 

maxim_25

New member
Też mam zamiar kupić popcorna ale chwilowo ich nie ma. :(
Dzięki bubu za informacje, im więcej wiem o A110 tym bardziej chcę go kupić. Trudna ta konfiguracja z kompem?
 

pataj

New member
Witam, witam. No i stało się - dziś kupiłem kukuruźnika (A-100)! :D Jak dojdzie przesyłka i ogarnę całość zagadnienia sieciowo-instalacyjnego to na pewno coś skrobnę forumowej braci.
 

Szreder80

New member
Pamietaj jak dokupisz dysk (jakis WD green najlepiej) poczytaj na forum NMT lista jest dluuga.
Sformatuj go na ext3 i wgraj dodatki. Format ext3 jest linuksowy, jak bedziesz miec problemy z odczytem przez kompa to sprawdz fs-driver.org tam jest wszystko napisane.

Sgiagnij najpierw najnowszy firmware do A110tki plik ok 55MB, jak rozpakujesz masz pliki:
01-17-081023-15-POP-403-000.bin (firmware)
syb8634.nmt (NMT aplikacje)
usbupdate.htm (plik instalacji)

1. Rozpakuj i skopiuj wszystkie pliki na Pendrive'a (do glownego katalogu)

2. Wsadz Pen'a do USB Popcorna

3. Przeszukaj pliki na Penie (Ikonka Pliki, chyba ostatnia --> z prawej)

4. Jak juz masz plik usbupdate.html nacisniej ENTER i jeszcze raz ENTER na linku do firmware'u

5. Nowy firmware zaktualizuje sie i automatycznie rebootnie PCH po skonczeniu

6. Po restarcie z nowym firmwarem, Wizard aplikacji wystartuje automatycznie.

7. Przejdz przez wizarda krok za krokiem, i zaznacz "update from USB"

8. Aplikacje zainstaluja sie automatycznie i zresetuja PCH

9. Nowy firmware i aplikacjie sa wgrane i gotowe do uzycia :)
 
Do góry