jak połączyć ?

bolu

New member
Witam i proszę o pomoc.

jestem początkującym (czynnym) forumowiczem więc proszę o wyrozumiałość.

Mam problem z połączeniem: LCD Samsung LE40M87B; nagrywarka DVD LG RH 200 MH ( przystosowana do HD) oraz dekoder TVSat Philips DSR 6201/91
LG zaleca łączenie nagrywargi w szeregu: telewizor - nagrywarka - dekoder co jest logiczne. Nagrywarka połączona z telewizorem CTR i dekoderem fergusona kablami euro działała prawidłowo. Problemy zaczęły się po zmianie CTR na LCD oraz tunera "zwykłago" na HD eliminujac z połączeń kable euro.
Podłączenie niezależne nagrywarki kablem HDMI do LCD oraz dekodera kablem HDMI do LCD umożliwia odbiór sygnału HD z dekodera oraz nagrywanie z LCD kanałów telewizji naziemnej bez możliwości nagrywania z dekodera.
LCD ma 3 gniazda HDMI natomiast dekoder i nagrywarka po jednym. Przeprowadziłem nastepujące próby z połączeniem w szreg:
1/ LCD => (HDMI ) => nagrywarka => (komponent)=>TVSAT
2/ LCD => (komponent ) => nagrywarka => (HDMI)=>TVSAT
W żadnym z tych połączeń nie uzyskałem odbioru sygnału z dekodera TVSAT. Dodam, że nagrywarka ma ustawioną rozdzielczość zgodną z tą w z LCD czyli 1080. Nie potrafię ocenić czy te połączenia są sensowne a coś skopałem w ustawieniach sprzetowych ( jeżeli tak, to co?) czy też moje dotychczasowe "ćwiczenia" są zupełnie bez sensu.
Błagam pomóżcie.
 
Do góry