jak podpiąć dekoder UPC i TV do ampli onyo TNX-NR636

tom4k

New member
Witam,
Jak w temacie mam problem z połączeniem dekodera UPC i TV do amplitunera. Próbowałem różnych połączeń i nie udało mi się uzyskać dźwięku w głośnikach. Próbowałem podłączać audio kablami coaxial (nie mam optycznego kabla).
TV to starszy jak na ta chwilę Samsung LE 37R828. Proszę o pomoc.
 

Saszku

New member
W TV musisz się pobawić ustawieniami kanału zwrotnego ARC, w ampli też zerknij w ustawienia, podłączenie kablami w ten sposób jest ok.
 

tom4k

New member
Udalo sie.
Dekoder UPC podpialem coaxialami do ampli i hdmi do tv
ampli do tv przez hdmi
dvd stare nie dziala na hdmi arc wiec tez musze podpiac coaxialami
Wiec mysle ze dokupie kable optyczny do UPC a te coaxiale wykorzystam do dvd. Co o tym sądzicie?
 

Saszku

New member
Po przewodzie optycznym i coaxial amplitunet nie otrzyma nowszych formatów dźwięku DTS-HD czy DOLBY TRUE HD są one obsługiwane jedynie przez HDMI
 

tom4k

New member
Ok. Tylko czemu nie mam dźwięku na głośnikach kd po hdmi zarówno z UPC jak i dvd

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

tom4k

New member
Saszku miałeś racje. Off pomogło. Tylko pytanie czy amplituner teraz na standby nie będzie pobierał więcej prądu przy takim połączeniu?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Saszku

New member
Nie wiem czy masz instrukcję w języku PL tam jest mniej więcej opisane przy jakich ustawieniach zjada więcej prądu natomiast są to jakieś pojedyńcze jednostki. Na pewno pobiera więcej prądu kiedy jest ustawiona opcja wybudzania przez bluetooth i przez sieć.

Z ciekawości... zerknij proszę czy po włączeniu amplitunera kiedy wszystkie pozostałe urządzenia (wejściowe) są wyłączone, to słyszysz po włączeniu ampli najpierw przełączające się przekaźniki, a po kilku sekundach trzask w kolumnach frontowych (jakby chwilowy skok napięcia), a potem delikatny szum kiedy powinna być całkowita cisza.

Głośność trochę powyżej 40 i przy ustawionym wejściu np. AUX.
 

Saszku

New member
Wiesz co nie jestem pewny, wysłałem swój ampli z tego powodu do reklamacji, dzwoniłem do obsługi technicznej i powiedzieli mi, że tak nie może być. W rozmowie z serwisantem włączyłem ampli i dałem mu posłuchać jaki to jest dźwięk. Liczę po cichu na to, że nie zdążą odpowiedzieć w ciągu 2 tygodni na reklamację bo zaznaczyłem w piśmie, że chcę zwrot kasy wtedy bym kupił nowszy model :D, oby nie było zwrotnej odpowiedzi, że to jest norma skoro u ciebie jest to samo. Dokładnie chodzi o sam trzask w głośnikach, przełączające się przekaźniki to raczej norma.
 

tom4k

New member
daj znać co ci odpowiedzą z serwisu ostatecznie.
Jak audio pro avanto 5.0 się sprawdzają? zastanawialem sie nad nimi ale nie mialem gdzie ich odsluchac wiec ostatecznie sie zdecydowalismy na dali zensor 5.
 

Saszku

New member
No więc jeżeli chodzi o Audio Pro jestem zadowolony, pójdą w odstawkę pewnie jako ostatni element mojego malutkiego zestawu, jakiś czas temu planowałem dokupić do nich suba jednak uznałem, że na moich skromnych 23m2 basu tak bardzo nie brakuje, mógł by być jedynie troszkę bardziej dynamiczny zwłaszcza w kinie.
A tobie jak się sprawują Zensory, brałeś z subem czy bez ?
 
Ostatnia edycja:

Saszku

New member
Przed chwilą rzuciłem okiem w parametry i w zasadzie są dość zbliżone muszę się kiedyś gdzieś przejść posłuchać.
Zamiast suba planuję podwiesić sufit i zamontować jakieś fajne grajki do Atmosa z tym, że mam straszny problem znaleźć jakiekolwiek informacje co dobrać, ostatecznie wybiorę chyba coś z oferty Monitor Audio lub Magnata.
 
Do góry