Jak podłączyć TV pod Kino Domowe, żeby uzyskać dźwięk z kina..

arab105

New member
WITAM !!
Mam niestety mały problem. Posiadam telewizor Samsung UE40D5000 i kino domowe Samsung HT-D4550. Kupiłem także kabel Techlink HDMI 640201. Problem jest w tym, że chciałbym uzyskać dźwięk z telewizora podczas oglądania telewizji na kinie domowym. Połączyłem to owym kablem HDMI i nic. Prosiłbym o pomoc. Być może ten telewizor lub kino nie obsługuje czegoś i dlatego nie da się uzyskać tego efektu - lub może kabel jest zły - albo ja nie potrafię czegoś w opcjach ustawić. Bawię się już z tym kolejny dzień.. Bardzo prosiłbym o pomoc..
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
WITAM !!
Mam niestety mały problem. Posiadam telewizor Samsung UE40D5000 i kino domowe Samsung HT-D4550. Kupiłem także kabel Techlink HDMI 640201. Problem jest w tym, że chciałbym uzyskać dźwięk z telewizora podczas oglądania telewizji na kinie domowym. Połączyłem to owym kablem HDMI i nic. Prosiłbym o pomoc. Być może ten telewizor lub kino nie obsługuje czegoś i dlatego nie da się uzyskać tego efektu - lub może kabel jest zły - albo ja nie potrafię czegoś w opcjach ustawić. Bawię się już z tym kolejny dzień.. Bardzo prosiłbym o pomoc..
Pozdrawiam

Po pierwsze większość TV ma wejścia HDMI a nie wyjścia, dlatego nie przesyła ci sygnału do ampli. Niektóre ampli do kina domowego mają tzw. kanał zwrotny ale TV też musi być do tego przystosowane. Musisz poczytać w instrukcjach. Zobacz czy nie masz w TV wyjścia optycznego, jak masz to podłącz takim kablem z kinem domowym, jeżeli nie to czincze.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Obcziłem juz kolego instrukcje no i najlepszym rozwiazanie mjest jak wczesniej kolega nadmienił połaczenie kablem toslink optycznym w tv digital out kino digital in w sumie innej mozliwosci nie ma ;-) .Pozdr
 

arab105

New member
dzięki za zainteresowanie tematem :) no właśnie jeszcze cały dzień szukałem po różnych forach odpowiedzi i to chyba będzie jedyne wyjście z podłączeniem kablem optycznym. Dlatego teraz mam pytanie - czy kabel optyczny kupiony w sklepie do 50zł będzie okej - czy mam się rozglądać za konkretnymi firmami i ma posiadać jakieś konkretne cechy ? I czy ten kabel hdmi, który posiadam jest dobry ? Gdyż właśnie czytałem na temat tego kanału zwrotnego i wiem, że moje kino coś takiego posiada, lecz nie wiem czy np. ten kabel hdmi coś takiego obsługuje ?
pozdrawiam
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Twoje kino ma hdmi 1.4? chyba nie sprawdz w instrukcji bo nie bede ciagnał 2 raz .2 sprawa tv musi tez posiadac hdmi 1.4 z ARC(kanał zwrotny)zeby to działało , a co do kabla to nie przesadzaj 50 pln wystarczy nie masz sprzetu za 10000 ;-) POZDR.
 

arab105

New member
no niestety z tego co wiem ani moje kino ani tv nie obsługuje hdmi 1.4 gdyż z tego co wyczytałem służy ono do 3D ? tak więc jeśli kino i tv mam podłączone tym kablem to jest w tym jakaś przeszkoda i powinienem kupić inny kabel ? nie ma przez to żadnych strat w obrazie dźwięku itp ? I wielkie dzięki za pomoc, dzisiaj kupiłem kabel optyczny - Bridge premium 1m za 39zł i wszystko działa jak należy tzn. dźwięk z tv leci przez głośniki od kina :)
 

mietka

New member
no niestety z tego co wiem ani moje kino ani tv nie obsługuje hdmi 1.4 gdyż z tego co wyczytałem służy ono do 3D ? tak więc jeśli kino i tv mam podłączone tym kablem to jest w tym jakaś przeszkoda i powinienem kupić inny kabel ? nie ma przez to żadnych strat w obrazie dźwięku itp ? I wielkie dzięki za pomoc, dzisiaj kupiłem kabel optyczny - Bridge premium 1m za 39zł i wszystko działa jak należy tzn. dźwięk z tv leci przez głośniki od kina :)
Jeżeli twój TV ma wejście hdmi oznaczone jako ARC to możesz podpiąć go do kina za pomocą kabla hdmi 1.4 z tego wejścia - będziesz miał wszystko jak należy
ps twoje kino ma arc a tv prawdopodobnie też
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
PO co ciagnac to dalej ma optyka i wszystko gra a instrukcja sprzetow wyjasnia wszystko wiec o co KAMAN:blagam:
 

MikołajCz

New member
Mam podobny problem, TV Samsung D8000 - czyli prawie to samo. Natomiast Amplituner mam Harmana AVR 360. Na pilocie amplitunera jest przycisk "TV" - nie wiem po co? bo na nic nie reaguje /w "źródło" TV też wybrałem tv - i nic. Gdy na pilocie wybiorę "Radio" - wszystko jest ok, zakresy, regulacja itd. Kabel HDMI kupiłem za 29zł, i jego paramety w opisie: pozłacane wtyki, Full Hd 2169 x 3840 pikseli/ 30Hz i 2160 x 4096 pikseli przy 24Hz, 1080p.
Czy kabel może być nie taki czy coś innego - bo jak jest opcja TV na pilocie odtwarzacza to powinien włączać się TV razem z Kolumnami.
Wiem,ze TV obsługuje na pewno 1,4 natomiast Harman 1.3a /czyli też 1.4/
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Mam podobny problem, TV Samsung D8000 - czyli prawie to samo. Natomiast Amplituner mam Harmana AVR 360. Na pilocie amplitunera jest przycisk "TV" - nie wiem po co? bo na nic nie reaguje /w "źródło" TV też wybrałem tv - i nic. Gdy na pilocie wybiorę "Radio" - wszystko jest ok, zakresy, regulacja itd. Kabel HDMI kupiłem za 29zł, i jego paramety w opisie: pozłacane wtyki, Full Hd 2169 x 3840 pikseli/ 30Hz i 2160 x 4096 pikseli przy 24Hz, 1080p.
Czy kabel może być nie taki czy coś innego - bo jak jest opcja TV na pilocie odtwarzacza to powinien włączać się TV razem z Kolumnami.
Wiem,ze TV obsługuje na pewno 1,4 natomiast Harman 1.3a /czyli też 1.4/
Jak 1.3a to 1.4 harman nie ma 1.4 ani ARC a tv na pilocie to jesli sie nie myle jest po to bo pilot potrafi uczyc sie obsługi innych urzadzen np. tv i Sprawa Jasna , a tak na marginesie to instrukcja obsługi proponuje na palic w kominku:eek:k:.Pozdr.
 

MikołajCz

New member
Jak 1.3a to 1.4 harman nie ma 1.4 ani ARC a tv na pilocie to jesli sie nie myle jest po to bo pilot potrafi uczyc sie obsługi innych urzadzen np. tv i Sprawa Jasna , a tak na marginesie to instrukcja obsługi proponuje na palic w kominku:eek:k:.Pozdr.
Nie o to chodzi. Telewizor ma gniazdo HDMI(ARC)- czyli tu ok. Amplituner nie wiem czy ma ARC, natomiast ma w pilocie przycisk "TV". Czyli, jeżeli dałem tu kabel HDMI 1.4 - Dlaczego nie ma ani dżwięku i obrazu ? Nie jestem pewny co do mojego kabla / w opisie kabel spełnia wymogi 1.4 tj. 4096x2160p24 /, ale wiem,że tylko 1.4 ma zwrotny sygnał.
Pytanie jest takie: Czy Harman AVR-360 przyjmuje zrwotny sygnał? bo po co mu ten przycisk na pilocie?
 

MikołajCz

New member
Nie przyjmuje bo ma złącze HDMI 1.3a. Jak po co przycisk? Po to żeby się przełączać pomiędzy źródłami, a po co ma przycisk DVD, Radio, itp?
Czytaj zanim coś napiszesz. To było pytanie retoryczne. Właśnie ten przycisk nie reaguje, a pytam PO CO JEST? jeżeli na nic nie reaguje /po nacisnięciu widzę ciemność i głuchość/ . Inne przyciski tak jak pisałem wcześniej reagują np. radio itd. Może ktoś ma Harmana AVR-360 i zna taki przypadek.
dzieki.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Czytaj zanim coś napiszesz. To było pytanie retoryczne. Właśnie ten przycisk nie reaguje, a pytam PO CO JEST? jeżeli na nic nie reaguje /po nacisnięciu widzę ciemność i głuchość/ . Inne przyciski tak jak pisałem wcześniej reagują np. radio itd. Może ktoś ma Harmana AVR-360 i zna taki przypadek.
dzieki.
Już nie rozumiem o co chodzi. Nie wyświetla ci menu ekranowego amplitunera po przełączeniu na źródło TV? Czy nie przepuszcza ci sygnału wideo np z cyfrowej TV? Czy jedno i drugie?
 

marcinkoleksl

New member
samsung niestety dla zwykłych śmiertelników nie daje 1.4 - bo po co? zobaczymy, jak będzie w nowych seriach na 2012 rok. mieć tv za 3 klocki bez ARC to lekka przesada.
 

mietka

New member
Właśnie ten przycisk nie reaguje, a pytam PO CO JEST? jeżeli na nic nie reaguje /po nacisnięciu widzę ciemność i głuchość/ . Inne przyciski tak jak pisałem wcześniej reagują np. radio itd. Może ktoś ma Harmana AVR-360 i zna taki przypadek.
dzieki.
A programowałeś tego pilota?tzn czy wybrałeś kod do twojego tv i wgrałeś do pilota?
 

MikołajCz

New member
A programowałeś tego pilota?tzn czy wybrałeś kod do twojego tv i wgrałeś do pilota?
Nie jestem pewny czy mogę programowac pilota w wersji 360? Programowanie chyba dot. AVR-460. Ale cos mi tu dzwoni, że należy wprowadzić kod./ coś takiego było/ - ... mać -aby włączyć TV trzeba skonczyć h ... wie, no niestety ja tylko PL. Jak kupiłem nożyczki to była instrukcja na 3 strony, zresztą b. dokładna. Bede paczał. :grin:
 
Do góry