Jak podlaczyc PC do zestawu kina domowego - co kupic?

lukejadi

New member
Witam. Nosze sie z zamiarem skompletowania zestawu w salonie. Wymiary ok 16m kw. Tylko to bedzie troche specyfincze zastosowanie. Nie chce ogladac ani telewizji (no moze fakty wieczorem czaasami ;), ani filmow na DVD. Glowne zastosowanie to podlaczenie pod laptopa ktory stoi w pokoju obok.

TV podejrzewam bedzie jakis sony 40" LCD. i teraz jaki kupic zestaw audio, zeby miec w tym pokoju dzwiek 5.1 z laptopa? Do komputera oczywiscie jakis Sound Blaster zewnetrzny z wyjsciami analog i optycznymi. Nie chce wydawac bajonskich sum na audio. Upatrzylem sobie SONY DAV-DZ230. Pasuje mi wygladem do TV i ogolnie mi sie podoba. Sciagnalem instrukcje tego zestawu i co? I nie da sie tam wpiac nic! Tylko jakies wejscie EURO ma.

I teraz pytanie. Szukac "zestawu" audio ktory bedzie mial wejscie optyczne? I tak podlaczyc komputer? Bylem dzis w Media i Electro i bieda z takimi zestawami. Jakis LG byl tylko z optykiem. A moze jeszcze jakos inaczej? Moze lepiej kupic jakis amplituner skoro i tak nie zalezy mi na plytach dvd. Chodzi mi tylko o dzwiek 5.1. Ze stereo problemow by nie bylo - nawet TV ma obok wejscia PC tez wejscie stereo audio z komputera. A jezeli ampli to moze SONY STR-D500? Nie chce kupowac jakies kobyly tylko zeby podpinac komputer...

Z gory dziekuje za pomoc bo termin zakupu sie zbliza a ja nadal nie wiem co wybrac. No i jestem w trakcie remontu wiec wypadaloby juz kable jakos zamurowac w podlodze itp ;)

jezeli jednak padnie na ampli to tez jakies kolumny trzeba osobno wybrac a na tym to juz w ogole sie nie znam.

PS: Do laptopa mam glosniki 2.1 Logitech Z-2300 THX. Mam nadzieje ze ten zestaw sony DVD+glosniki ktory podalem nie bedzie gral gorzej od tego? :|
 
Do góry